آموزش واژگان با فلش کارت تصویری بهترین روش بخاطرسپاری لغات

آموزش واژگان با فلش کارت تصویری

آموزش واژگان با فلش کارت تصویری

یادگیری واژگان انگلیسی همیشه دغدغه زبان آموزان می باشد. با توجه به اینکه افزایش دایره واژگان در تقویت همه مهارت های زبان از جمله رایتینگ، اسپیکینگ، ریدینگ و درک مطلب حرف اول را می زند، بنابراین استفاده از یک روش درست و کارآمد برای آن مهم و ضروری است.

یک روش کارآمد و موثر که تا به حال مورد استفاده زبان آموزان آکادمی آموزش آنلاین زبان انگلیسی LELB Society بوده استفاده از فلش کارت های تصویری است. بانک لغت LELB Society حاوی بیش از 2500 واژه مهم زبان انگلیسی با فلش کارت تصویری است. این بانک لغت شامل واژگان های کتاب 504 واژه، 1100 واژه و نیز واژه های ضروری برای آزمون های زبان به ویژه آیلتس، تافل، GRE و EPT می باشد.

نکته بسیار مهم در یادگیری واژگان: در یادگیری یک واژه جدید همیشه به یاد داشته باشید که حواس شما یعنی بینایی و شنوایی و ارتباط ذهنی با واژه مزبور باید به کار گرفته شود تا به خاطر سپاری آن برایتان ممکن شود. پس هر واژه را با تصویری که بیانگر آن باشد ببینید، تلفظ صحیح آن را چندین بار گوش داده و با تلفظ صحیح یاد بگیرید، و حتما آن واژه را در چند مثال و یا متن های حاوی آن لغت ببینید چرا که یادگیری در متن و ساختار جمله و درک ارتباط معنایی واژه بسیار مهم است.

بر خلاف آموزش های نادرست، که به خاطر سپاری طوطی وار لغات را بدون توجه به تلفظ و درک مفهومی به زبان آموزان یاد می دهند، آموزش های  LELB Society همه اصول مهم برای یادگیری صحیح و همیشگی را در نظر دارد. برای نمونه برای آموزش واژگان، فلش کارت های تصویری با ویژگی های خاص را فراهم نموده است.

ویژگی های فلش کارت های تصویری:

1- فلش کارت تصویری اکتیو: این فلش کارت ها نه تنها به صورت مجزا در دسته بندی English Flashcards درس داده شده بلکه به صورت اکتیو در همه متن ها قابل مشاهده است. در هر متنی با بردن نشان گر ماوس بر روی واژه، فلش کارت تصویری آن با تلفظ، مفهوم انگلیسی و مثال نمایش داده می شود. بنابراین یک دیکشنری آنلاین اکتیو، زبان آموزان را از جستجوی لغات بی نیاز می کند.

2- برقراری ارتباط ذهنی در یادگیری واژه: از آنجائیکه هر لغت با یک تصویر کاملا مرتبط نمایش داده می شود، ذهن شما از طریق بکار گرفتن حس بینایی در به خاطر سپردن واژه فعال می شود. در نتیجه یادگیری واژه برایتان همیشگی بوده و به آسانی آن را به خاطر می سپارید و دیگر نیازی نیست لغت را با تکرار طوطی وار یا به طور رمزی یاد بگیرید.

3- مفهومی یاد گرفتن: برای هر واژه یک یا چند مثال آورده شده در نتیجه واژه را در ساختار جمله و در متن آموزش داده می شود. به علاوه در دسته بندی English Flashcards واژگان ها به طور مجزا درس داده شده یعنی برای هر واژه حداقل یک یا دو متن حاوی آن واژه با ذکر منبع درج شده است. به این ترتیب در یادگیری واژه ها، یک گام به جلو بر می دارید که آن را در ترکیب با سایر کلمات می بیند و مفهوم آن را درک می کنید، پس دیگر واژه و معنی آن را فراموش نمی کنید.

4- تلفظ صحیح: با انتخاب لغت مزبور، آن لغت با تلفظ صحیح خوانده می شود. به علاوه هر جمله یا متنی را در سایت انتخاب کنید با تلفظ صحیح برای شما خوانده می شود که برای تقویت مهارت لیسنینگ و یادگیری با تلفظ صحیح موثر می باشد.

5- یادگیری روزانه حداقل یک واژه: آکادمی آموزش آنلاین زبان انگلیسی  هر روز حداقل 1تا 3 واژه جدید با فلش کارت تصویری به بانک لغت English Flashcards اضافه می کند که در صورت عضویت در سایت می توانید به طور روزانه آن ها را دیده و دایره واژگان خود را هر روز بیشتر نمائید. 

Leave a Comment