افزایش دایره واژگان انگلیسی برای آمادگی در آزمون های آیلتس و تافل

افزایش دایره واژگان انگلیسی

افزایش دایره واژگان انگلیسی

نویسنده: هاجر عزیز زنجانی

افزایش دایره واژگان یکی از مهمترین نکاتی است که یک زبان آموز همیشه باید در نظر داشته باشد. زبان فقط مجموعه‌ ای از واژگان برای به خاطر سپردن نبوده بلکه ابزاری برای برقراری ارتباط، بیان افکار و احساسات می باشد. بنابراین باید بدانید هر واژه چطور استفاده می‌شود. به علاوه مغز آنچه را که فرا می گیرید، به تصویر، ایده و احساسات تبدیل نموده و با ارتباط  داده‌های جدید به دانسته‌ های پیشین، ما آنها را به یاد می‌آوریم. با توجه به کارکرد مغز، وقتی واژگان جدید را با دانسته‌های پیشین پیوند می‌دهید، یافتن آن در هنگام نیاز آسانتر می شود. برای این منظور از چند روش می توانید استفاده کنید:

یادگیری واژگان جدید در متن

بهترین راهکار در افزایش دایره واژگان و به خاطر سپاری آنها این است که مطالعه متون نظیر داستان، روزنامه ، مجله، متون جذاب و مورد علاقه شخصی را عادت روزانه خود قرار دهید. بنابراین علاوه بر آشنایی با واژگان جدید، آنها را در محتوای متن و بصورت کاربردی فرا می گیرید.

در آکادمی آنلاین LELB Society، شما می توانید کلیه واژگان کتاب های 504 و 1100 واژه ضروری انگلیسی را به همراه هزاران فلش کارت و پادکست آموزشی، در اختیار داشته باشید. برای مطالعه بسته کامل آموزشی کتاب های 504 و 1100 واژه ضروری انگلیسی، بر روی تصاویر زیر کلیک کنید:

1100 Words You Need to Know with Podcasts and Flashcards

English Vocabulary about Criticism - LELB Society

 چگونگی کاربرد واژگان

قبل و بعد از واژه مورد نظر، واژگانی را قرار دهید. مثلا برای لغت مشتاق، می توانید بنویسید: زبان آموز مشتاق یادگیری، در نتیجه به خاطر می سپارید که لغت مشتاق صفت می باشد. ارتباط  واژگان از طریق بکارگیری آنها در جملات کامل، بکار بردن آنها از طریق داستان سازی، تصویر سازی و تجسم کلمات در مکالمات و زندگی روزمره برای تثبیت آنها در حافظه بطور کاربردی موثر می باشد.

ایجاد ارتباط بین واژگان

کلمات جدید را در وسط کاغذ بنویسید، سپس مانند شاخه های درخت با خطوط ارتباطی، کلمات و حتی تصاویری را که با فکر کردن به واژه مذکور به ذهنتان می رسد و نیز کلمات مترادف و متضاد را قرار دهید. پیوند میان همه‌ این کلمات در مغزتان نقش بسته و با دیدن یا شنیدن یکی از کلمات، به راحتی کلمات دیگر را به یاد می‌آورید.

ثبت واژگان جدیدی که یاد می گیرید

دیکشنری یا فرهنگ لغت همراه خود را بسازید. واژگان را از نظر تشابه معنایی، دستوری و موضوعی در گروههای ویژه طبقه بندی نموده و لغات جدید را به آنها اضافه نمایید. در این روش به ساختار دستوری و ریشه لغات توجه نمایید. بنابراین دایره واژگان انگلیسی غنی در موضوعی خاص دارید که در ارتباط با هم فرا گرفته اید. از طریق نرم افزارهای ورد یا اکسل دیکشنری خود را کاربردی تر نمائید.

استفاده از فلش کارت برای افزایش دایره واژگان انگلیسی

فلش کارت‌ها مؤثرترین روش برای یادگیری واژگان جدید زبان انگلیسی بوده که با مرور و تکرار منظم لغات مزبور به حافظه بلند مدت سپرده می شود. در آکادمی آنلاین LELB Society یک مجموعه غنی از فلش کارت لغات مصور را در اختیار دارید که به شکل الکترونیکی همه جا بطور رایگان در دسترس شما می باشد. با نگاه داشتن نشانگر موس کامپیوتر خود بر روی واژگانی که به شکل لینک می باشند، فلش کارت مربوط به آن واژه را به همراه تصویر، معنی و مثال می بینید. همچنین بیش از 1500 فلش کارت بر اساس واژگان کتابهای 504 و 1100 واژه ضروری را در صفحه اینستاگرام ما ملاحظه نمایید.

Slide Flashcards in the Posts LELB Society


صدها ویدیوی آموزشی افزایش دایره واژگان انگلیسی در کانال یوتیوب ما

Leave a Comment

👩‍🎓 Login to Study