بهبود مهارت رایتینگ زبان انگلیسی بخصوص برای آمادگی آزمون آیلتس و تافل

بهبود مهارت رایتینگ زبان انگلیسی بخصوص برای آمادگی آزمون آیلتس و تافل

بهبود مهارت رایتینگ زبان

نویسنده: هاجرHajar Aziz Zanjani - LELB Society عزیز زنجانی

نگارش، بکار گیری آموخته ها و نیز تفکر شخصی و خلاق در موضوعی خاص است که البته در موضوعات علمی نیاز به اطلاعات و دانش کافی نیز دارد. همانطور که می دانید یکی از مهارت های مهم در آزمون های آیلتس و تافل نیز رایتینگ می باشد. نوشتن برای اغلب افراد سخت به نظر می رسد اما هر کسی با تمرین منظم، می تواند مهارت نوشتن خود را بهتر کند. تنها با تمرین و پی بردن به اشتباهات و تصحیح آنها در نوشته های بعدی می توان مهارت نوشتن خود را بهبود بخشید. در ادامه به چند مورد برای بهبود مهارت نوشتن اشاره می کنیم:

خواندن

خواندن به طور منظم راه ساده ای برای بهبود مهارت نوشتن است. مطالعات خود را به مواد چالش برانگیز و مورد علاقه خود گسترش دهید و برای مطالعه و نوشتن برنامه منظم و روزانه داشته باشید. هر قدر هم که کوتاه باشد به مرور که دانش و مهارت شما گسترش می یابد، از آن لذت می برید. علاوه بر آن در توجه به ساختار جمله، انتخاب کلمه و نحوه جریان اطلاعات هنگام مطالعه، مهارت نوشتن بهبود می یابد. برای بهبود مهارت رایتینگ و آشنایی با ساختارهای معمول نمونه رایتینگ های تصحیح شده را مطالعه کرده و از آنها الهام بگیرید، سپس خود شروع به نوشتن کنید.

فکر کردن در مورد موضوع قبل از نوشتن

قبل از شروع به نوشتن، کمی در مورد موضوع و نحوه بیان آن اندیشیده و بطور ذهنی مفاهیم را برای خود توضیح دهید. خود را در جایگاه خواننده قرار داده و ببینید نوشته شما برای آنها قابل درک است. 

روان و سلیس نوشتن

در نگارش متن بیش از حد به جزئیات نپردازید چون خواننده رشته سخن را از دست می دهد و موضوع اصلی در هاله قرار می گیرد. از حروف ربط مناسب و متفاوت در ارتباط جملات استفاده نمایید. از تکرار یک یا دو حرف ربط اجتناب کنید. برای روان و سلیس بودن نوشته، از جملات طولانی و پیچیده استفاده نکنید.

استفاده از هر فرصتی برای نوشتن و ارائه آنها

می توانید به یک گروه برای تمرین نوشتن ملحق شوید یا در کلاس های گروهی رایتینگ شرکت کنید. در موضوعات مختلف مقاله نوشته و آن را از دیدگاه دیگران مورد بررسی قرار دهید. از هر فرصتی برای نوشتن و ارائه آنها استفاده نمایید.

نکته پایانی

در پایان اشاره به این نکته برای تمرین و بهبود مهارت نوشتن مفید خواهد بود که در آکادمی آموزش آنلاین زبان انگلیسی LELB Society افراد می توانند به چند شکل متفاوت مهارت نوشتن خود را بخصوص برای آزمونهای آیلتس و تافل بهتر کنند. دسترسی به بیش از 150 نمونه رایتینگ تصحیح شده، امکان ارسال مقالات و چاپ آنها در سایت با ذکر نام نویسنده، امکان تمرین رایتینگ در موضوعات مشابه آزمون های زبان با ارسال آنها و تصحیح از جمله امکانات سایت می باشند. 

بهبود مهارت رایتینگ زبان


کلاس های آمادگی آزمون تافل و آیلتس با مشاوره و تعیین سطح رایگان

نمونه مصاحبه های آیلتس برای هر 3 بخش اسپیکینگ

چاپ رایگان مقالات انگلیسی در آکادمی LELB Society

نکات مهم در ارائه سخنرانی با نمونه سخنرانی های ارائه شده در آکادمی LELB Society

صدها ویدیوی آموزش زبان انگلیسی در کانال یوتیوب ما

Leave a Comment

🤙 WhatsApp