تقویت مهارت اسپیکینگ انگلیسی و صحبت کردن روان و سلیس

تقویت مهارت اسپیکینگ انگلیسی

و صحبت کردن روان و سلیس

تقویت مهارت اسپیکینگ انگلیسی

نویسنده: هاجرHajar Aziz Zanjani - LELB Society عزیز زنجانی

اغلب زبان آموزان با وجود تسلط به گرامر زبان انگلیسی و نیز داشتن دایره لغات خوب به ندرت می توانند به خوبی صحبت کنند. تقویت مهارت اسپیکینگ یکی از موارد مهم برای موفقیت در آزمون های زبان از جمله آیلتس وتافل می باشد. بهبود مهارتهای گفتاری انگلیسی به میزان زیادی حاصل  گوش دادن و سپس تمرین است. در اینجا نکاتی برای بهبود تقویت مهارت اسپیکینگ انگلیسی به شرح زیر ارائه شده است:

گوش دادن

برای تقویت مهارت اسپیکینگ انگلیسی اولین گام گوش دادن به فایل های صوتی یا پادکست های مکالمه و بحث به زبان اصلی می باشد. گوش دادن به شما کمک می کند تا با ریتم و صداهای انگلیسی آشنا شوید. بعد از گوش دادن با دقت، خودتان شروع به صحبت کردن در زمینه موضوع مورد بحث نموده یا مکالمات را با شریک فرضی خود تکرار کنید. دقت کنید منظور حفظ کردن مکالمات نمی باشد گاهی پرسش و پاسخ ها را با شریک فرضی خود بر اساس دانسته هایتان تغییر دهید.

ضبط تمرینات مکالمه خود

در حین انجام تمرینات مکالمه فوق، آنها را ضبط نمایید. این روش کمک بسیاری برای صحبت کردن روان و سلیس می نماید. وقتی تمرینات ضبط شده خود را گوش می دهید محتوا مکالمه خود را مرور کرده، زمینه های تلفظ و جمله بندی های خود را ارزیابی می نمایید و از طریق یادداشت برداری و افزودن لغات و جملات جدید آنها را بهبود داده و تمرین را تکرار کنید.

متمرکز شدن در زبان انگليسي

برای تقویت مهارت اسپیکینگ انگلیسی تا حد ممکن در زبان انگلیسی متمرکز شوید. تماشای فیلم یا تلویزیون به زبان انگلیسی، تماشای برنامه های مورد علاقه خود نظیر ورزش، گزارش های خبری، گوش دادن به موسیقی به زبان انگلیسی و آواز خواندن همراه از جمله فعالیتهای موثر در این زمینه می باشد. شما با تماشای فیلم می توانید دایره واژگان، اصطلاحات، لغت، تلفظ و گوش دادن حود را نقویت کنید یه یاد داشته باشید از فیلم های با زیر نویس تا حد امکان استفاده نکنید چون تمرکز شما بر نوشته ها بوده و فرایند یادگیری صورت نمی گیرد.


کلاس های آمادگی آزمون تافل و آیلتس با مشاوره و تعیین سطح رایگان

نمونه مصاحبه های آیلتس برای هر 3 بخش اسپیکینگ

چاپ رایگان مقالات انگلیسی در آکادمی LELB Society

نکات مهم در ارائه سخنرانی با نمونه سخنرانی های ارائه شده در آکادمی LELB Society

صدها ویدیوی آموزش زبان انگلیسی در کانال یوتیوب ما

Subscribe to Blog via Email

Enter your email address to subscribe to this blog and receive notifications of new posts by email.

Leave a Comment

Your email address will not be published.

14 + 12 =