تقویت مهارت رایتینگ زبان – آمادگی تخصصی آزمون های آیلتس و تافل

تقویت مهارت رایتینگ زبان

تقویت مهارت رایتینگ زبان

اغلب مهارت رایتینگ برای زبان آموزان بسیار سخت به نظر می آید. اما همواره با دانستن راه های بهبود هر مهارتی می توان در آن پیشرفت نمود. در زیر به نکات مهمی که در تقویت مهارت رایتینگ زبان لازم و ضروری هستند اشاره می کنیم. اگر با دقت همه موارد را بکار ببرید مطمئن باشید که نوشتن به زبان دیگر مانند زبان مادری برایتان آسان و لذت بخش خواهد بود.

َتمرین، تمرین و باز هم تمرین: شما در طی تمرین نوشتن، از اشتباهات گرامری، املایی و ساختاری خود مطلع شده و درست نوشتن را فرا می گیرید. با تمرین، شما آگاهی خود را در مورد اشتباهات تکراری بالا می برید. علاوه بر آن، با تجزیه و تحلیل نوشته دیگران نیز می توانید سبک نوشتاری خود را بهتر کنید.

داشتن یک بازخورد مناسب: اگر نوشته های شما توسط شخصی ماهر ویرایش شود نکات بسیار مهمی را در نوشتن یاد گرفته و از تجربه ی خاصی برخوردار می شوید. در نتیجه نقاط ضعف نوشته های خود را یافته و با تمرین های بیشتر آن ها را رفع می کنید.

لیست کردن موضوعات مهم برای نوشتن: اگر لیستی از موضوعات مهم برای نوشتن داشته باشید می توانید در مورد آنها به مطالعه پرداخته و دایره لغات خود را افزایش دهید و بعد با تکیه بر دانش خود، شروع به نوشتن کنید. علاوه بر آن می توانید نمونه رایتینگ های موجود در موضوع مربوطه را ببینید و تجزیه و تحلیل کنید که در موفقیت و کسب نمره خیلی خوب بسیار موثر می باشد.

دقت در نوشتن: در مهارت نوشتن، دقت در موضوع بسیار مهم است. زیاده گویی، پراکنده گویی، پایان دادن به پاراگراف بدون نتیجه گیری و درک نکردن موضوع مورد بحث نوشته را غیر قابل درک می کند. به علاوه شما فرصت بازنگری و تصحیح جملات خود را دارید پس بعد از نوشتن، آنها را مرور نموده و جملات غیر مرتبط را بازنگری کنید. بنابریان سعی کنید نوشته از یک روند منظم و منطقی برخوردار باشد.

فکر کردن به انگلیسی: هنگام نوشتن به هر زبانی، باید به همان زبان فکر کنید. برای تمرین در این مورد می توانید دفتر یادداشت کوچکی همراه داشته باشید و فکرها و ایده های خود را به انگلیسی بنویسید. حتی کارهای روزانه و برنامه های خود یا موضوعات مورد علاقه تان را به انگلیسی نوشته و به انگلیسی فکر کنید.

داشتن طرح کلی: وقتی با موضوعی برای نوشتن درگیر می شوید اول از همه طرحی کلی از آن را در ذهن خود تداعی نموده و بر اساس ایده ها و نتیجه ای که می خواهید به آن برسید نوشته خود را شکل دهید. در نتیجه نوشته ای منسجم و مرتبط داشته و مطلب شما برای خواننده گیرا و جذاب خواهد بود.

ساختار مناسب: عنوان و پاراگراف قوی برای نوشته خود داشته باشید. شروع خوب و جذاب، خواننده را به دقت در نوشته شما ترغیب می کند. گام به گام جلو رفته از ایده های انتزاعی و ذهنی خود استفاده کنید. در پایان یک نتیجه خوب از نوشته خود داشته باشید.

در پایان شما با یکی از خدمات آکادمی آموزش آنلاین زبان LELB Society آشنا می شوید. یک منبع بسیار مهم برای آزمون آیلتس نمونه رایتینگ های موجود در سایت می باشد که توسط زبان آموزان مختلف نوشته و تصحیح شده است. به علاوه همه افراد می توانند نوشته ها و مقالات خود را برای چاپ رایگان در سایت به نام خودشان ارسال نمایند. همه زبان آموزان در هر سطحی می توانند نمونه رایتینگ های خود را برای تصحیح توسط افراد مجرب ارسال نمایند.

نمونه رایتینگ آیلتس Task 1

نمونه رایتینگ آیلتس Task 2

تصحیح رایتینگ و نوشته ها توسط افراد مجرب 

چاپ رایگان مقالات انگلیسی در آکادمی LELB Society

کلاس های آمادگی آزمون تافل و آیلتس با مشاوره و تعیین سطح رایگان

Leave a Comment