Login to study this lesson, or check its tags below.

تقویت مهارت لیسنینگ زبان – آمادگی تخصصی آزمون های آیلتس و تافل

تقویت مهارت لیسنینگ زبان

تقویت مهارت لیسنینگ زبان

در سیستم آموزش سنتی زبان بیشتر نحوه خواندن و نوشتن یاد داده می شود. اغلب زبان آموزان در تمرین های شنیداری با مشکل موجه هستند به دلیل اینکه مهارت گوش کردن را یاد نگرفته اند. به علاوه تقویت مهارت شنیداری (لیسنینگ) تاثیر مهمی در روان و سلیس صحبت کردن می گذارد زیرا به خوبی در مکالمه دو طرفه صحبت های طرف مقابل را فهمیده و پاسخ می دهیم.

از سوی دیگر، هر زبانی لهجه ها و گویش های متفاوتی دارد به علاوه نحوه و سرعت حرف زدن افراد نیز متفاوت می باشد. بنابراین با تقویت مهارت شنیداری (لیسنینگ) گام مهمی در موفقیت در آزمون های مختلف زبان کسب می کنید.

بهترین راه های تقویت مهارت شنیداری (لیسنینگ) زبان

خوب گوش کردن: هر روز با برنامه، فایل صوتی به زبان انگلیسی گوش دهید. نکته مهم تمرین روزانه و مستمر می باشد. زمان های مرده خود مثلا وقتی مشغول کار خانه هستید یا مسیر رفت و آمد را به گوش دادن به آهنگ های انگلیسی یا مطالب جذاب و مورد علاقه تان اختصاص دهید. در این صورت نه تنها از گوش کردن خسته نمی شوید و آن را به طور روزانه انجام می دهید، بلکه از گوش کردن لذت برده و برایتان شاد و سرگرم کننده خواهد بود.

دیدن فیلم و سریال به زبان اصلی: فیلم و سریال ها را به زبان اصلی بدون زیر نویس ترجمه ای ببینید. در این صورت با توجه به محتوای فیلم و جریان داستان در کلمات شنیداری دقت می نمائید که در تقویت مهارت شنیداری (لیسنینگ) بسیار موثر می باشد.

دیدن برنامه های مستند و گزارش های تلویزیونی: اغلب برنامه های مستند به دلیل لحن آرام و شمرده سخن گفتن بیشتر از سایر برنامه ها قابل درک هستند به علاوه این برنامه ها به خوبی دایره واژگان شما را بیشتر می کند. در آکادمی LELB Society تعدادی از برنامه های مستند به زبان اصلی برای زبان آموزان وجود دارد.

خواندن متون انگلیسی با صدای بلند: متن های انگلیسی را با صدای بلند بخوانید و دایره لغات خود را در زمینه های مختلف بیشتر کنید. هر قدر دایره واژگان قویتری داشته باشید مهارت لیسنینگ شما قویتر می شود.

تکرار شنیده ها: هر چیزی که گوش کردید مجدد برای خود تکرار کنید. حتی اگر ابتدا این کار برایتان سخت به نظر بیاید اما ناامید نشوید با چندین بار خوب گوش کردن به راحتی می توانید آنها را بیان کنید.

تنوع موضوع: به پادکست های صوتی در موضوعات مختلف گوش دهید فقط در یک زمینه کار نکنید. محتوا را به مرور زمان از آسان به سخت برای خود تغییر دهید. خود را عادت به گوش کردن فقط فایل های صوتی شمرده نکنید. گفتگوهای چالش برانگیز را نیز دنبال کنید. در LELB Society بیش از 100 پادکست در موضوعات مختلف و جذاب برای تقویت مهارت شنیداری (لیسنینگ) به ویژه برای آزمون های آیلتس و تافل وجود دارد

یادگیری تلفظ صحیح کلمات جدید با لهجه بریتیش و امریکن: همیشه در یادگیری لغات جدید به تلفظ صحیح آنها با تکیه بر دیکشنری معتبر توجه کنید و با چند بار گوش دادن، تلفظ صحیح را یادگرفته و تمرین کنید.

در آکادمی آموزش آنلاین زبان LELB Society برای تقویت مهارت شنیداری می توانید نمونه آهنگ ها با متن مربوط را گوش دهید. تکنیک کاربردی در گوش کردن به آهنگ برای تقویت مهارت شنیداری (لیسنینگ) این است که ابتدا بدون توجه به متن خوب به آهنگ گوش نموده با ملودی و لحن گوینده آن آشنا شوید و کلمات را بشنوید بعد متن را دیده و آن را مجدد با آهنگ مرور کنید.

علاوه بر آن در LELB Society همه دروس از جمله کتاب های 1100 و 504 واژه دارای پادکست بوده و علاوه بر افزایش دایره لغات به تقویت مهارت شنیداری کمک می کند.

[/restricted]

2 thoughts on “تقویت مهارت لیسنینگ زبان – آمادگی تخصصی آزمون های آیلتس و تافل”

  1. I really love your site.. Pleasant colors & theme. Did you build this web site
    yourself? Please reply back as I’m planning to create my very own blog and want to learn where you got this from or just what the
    theme is named. Cheers!

Leave a Comment