منابع جامع آزمون EPT -شرایط آزمون زبان دانشگاه آزاد اسلامی مقطع دکتری

منابع جامع آزمون EPT

منابع جامع آزمون EPT

آزمون EPT یا English Proficiency Test آزمون زبان دانشگاه آزاد است که در آن دانشجویان مقطع دکتری، اعضای هیئت علمی دانشگاه‌های آزاد شرکت می کنند. این آزمون برای ارزیابی مهارت زبان انگلیسی داوطلبان برگزار می گردد. معمولا محل برگزاری آزمون در دانشگاه آزاد واحد علوم و تحقیقات می‌باشد.

 آزمون EPT نمره منفی نداشته و نمره حد نصاب برای قبولی در این آزمون 50 از 100 است. همه متقاضیان با اطلاع از منابع درست می توانند نمره مطلوبی را در آن کسب کنند چرا که آزمون EPT دانشگاه آزاد شامل 100 سوال است که نیاز به کسب مهارت زبان در درک مطلب، واژگان و گرامر را دارد. در این آزمون سوال مربوط به بخش Listening (شنیداری) و Writing (نگارش) زبان وجود ندارد. مدت زمان آزمون EPT برابر 140دقیقه می باشد.

آزمون EPT تنها برای داوطلبان دکترای دانشگاه‌ آزاد اسلامی معتبر بوده و دانشگاه‌های سراسری مدرک این آزمون زبان را نمی‌پذیرند. اعتبار مدرک این آزمون  تا ۲ سال پس از برگزاری آزمون است.

زمان ثبت نام آزمون EPT برای هر دوره از طریق سامانه مربوط به این آزمون اعلام می‌شود. این آزمون هر ماه برگزار شده و در صورتی که موفق به کسب نمره قبولی نشوید امکان ثبت نام مجدد در آزمون بعدی بدون محدودیت وجود دارد.

آخرین بودجه بندی سوالات آزمون EPT

۱- واژگان شامل ۲۵ سؤال تستی

۲- دستور زبان شامل ۴۰ سؤال تستی

۳- درک مطلب در دو بخش شامل :

الف) خواندن و درک متن ۲۰ سؤال تستی

ب) درک مطلب متن با کلمات حذف شده (cloze) شامل ۱۵ سؤال تستی

منابع آزمون EPT

۱- Longman Preparation for the TOEFL (The Paper – based)
۲- Barron’s Essential Words for TOEFL
۳- 1100 Words You Need to Know
۴- 504 Essential Words
۵- TOEFL Reading Flash (2001)

آکادمی آموزش آنلاین زبان انگلیسی LELB Society دو منبع اصلی این آزمون، کتاب 1100 و   504 را همراه با فلش کارت های تصویری لغات و پادکست آموزش درس ها با نکات طلایی آزمون های مختلف زبان را در اختیار زبان آموزان قرار داده است. علاوه بر آن کتاب بسیار مفید For and Against برای آزمون زبان که اغلب از چشم داوطلبان به دور مانده نیز به طور کامل تدریس شده که برای خواندن و درک مفاهیم پیشرفته و نیز واژگان آزمون های زبان به ویژه آیلتس، تافل و آزمون EPT بسیار مفید می باشد.

Leave a Comment