پویانمایی در آموزش زبان به کودکان در آموزش آنلاین

پویانمایی در آموزش زبان به کودکان

پویانمایی در آموزش زبان

Hajar Aziz Zanjani - LELB Societyنویسنده: هاجر عزیز زنجانی

پیشرفت تکنولوژی و استفاده از ساختار چندرسانه ای تاثیر مهمی در آموزش های آنلاین دارد. برخلاف کلاس های آموزشی سنتی متکی بر کتاب، در آموزش های آنلاین امکان و فرصت استفاده از فایل تصویری و صوتی برای آموزش فراهم می باشد. در آموزش چندرسانه ای ترکیبی از کلمات و تصاویر به صورت طرح، تصاویر ایستا، تصاویر پویا در انیمشن بکار گرفته می شود. پویانمایی در آموزش زبان به کودکان تاثیر بسیار مهمی در ارتباط و تعامل با کودکان، درک و تقویت فکر کودکان، ایجاد خلاقیت و افزایش انگیزه زبان آموزان دارد.

آموزش زبان جدید از طریق پویانمایی و شخصیت های کارتونی

کودکان کمتر علاقه به خواندن کتاب دارند به جز مواردی که دارای تصاویر جذاب یا مطالب خنده دار باشد، اما با تماشا کردن و شنیدن به سرعت یاد می‌گیرند. ذهن کنجکاو کودکان همیشه به دنبال یادگیری از دیده ها و شنیده ها است. رقص و آواز، شخصیت های کارتونی خلاق، یادگیری را برای کودکان جذاب و دلنشین می کند بنابراین آموزش مطالب مختلف بخصوص زبان با ویدئو و انیمیشن از طریق ارتباط تصویری و شنیداری با آنها موثرتر از آموزش کتابی واژگان خواهد بود.

افزایش استعداد کودکان از طریق پویانمایی و شخصیت های کارتونی

کودکان در حال یادگیری و تاثیر پذیری از دیده ها و شنیده های خود از دنیای پویانمایی و شخصیت های کارتونی هستند. زبان آموزی از طریق پویانمایی با تحریک تخیل و تفکر کودکان به شکل گیری ایده در ذهن آنها می انجامد و یادگیری خلاق را در آنها فعال می کند.

یادگیری بصری و شناخت رنگها از طریق پویانمایی و شخصیت های کارتونی

ذهن در یادگیری بصری فعال‌تر از سایر روش های یادگیری‌ بوده به علاوه صدا، لباس و فعالیت‌های شخصیت‌های کارتونی و دنیای خیالی پر از هیجان به ‌طور مستقیم بر ذهن کودکان تأثیر می گذارد.  کودکان با تماشای کارتون و انیمیشن های زیبا و رنگارنگ دنیای واقعی را بهتر درک می کنند و چیزهای زیادی می‌آموزند. تماشای رنگ‌های جذاب باعث تشخیص درست تفاوت رنگ‌ها توسط کودکان می‌شود.


چاپ رایگان مقالات خود در آکادمی LELB Society

صدها ویدیوی آموزش زبان انگلیسی در کانال یوتیوب ما

Share this:

Leave a Comment

Register on WhatsApp