Log in

بدن سالم داشته باشیم انجمن آموزش زبان فارسی

LELB Society: A Bilingual Academy of English & Persian Forums Practice Writing in Farsi for Farsi Learners بدن سالم داشته باشیم انجمن آموزش زبان فارسی

Viewing 1 reply thread
 • Author
  Posts
  • #110061

   بدن سالم داشته باشیم موضوع انجمن آموزش زبان فارسی برای تمرین خواندن و نوشتن در زبان فارسی برای بزرگسالان و نوجوانان غیر فارسی زبان

   در قسمت زرد رنگ پایین صفحه، بنویسید که چگونه می توانید از بدن خود مراقبت کنید و بدن سالم داشته باشید. می توانید در انشای فارسی خود، درباره این چیزها بویسید:

   اهمیت رعایت بهداشت فردی در خانه و مدرسه

   چگونه از بدن خود در برابر بیماری کرونا که در سرتاسر دنیا شیوع پیدا کرده است، مراقبت کنیم؟

   ماسک زدن، شستن دستها با آب و صابون و واکسن زدن چه فایده هایی دارد؟

   روش درست عطسه کردن و سرفه کردن برای جلوگیری از انتشار بیماری را توضیح دهید.

  • #110135
   Samira Ghafari
   Participant

   راه های مراقبت از بدن

   ما می توانیم ورزش بکنیم٫ غذا های مقوی بخوریم٫ با دست های کثیف به چشمها و دماغ و دهن دست نزنیم و وقتی سرفه و عطسه میکنیم جلوی دهانمان را بگیریم.

   فایده ی آن ها ین است که به ما کمک میکند که جلوی مریضی و گرفتن کرونا و دادن مریضی و کرونا به بقیه را بگیریم.

   ما وقتی سرفه و عطسه می خواهیم بکنیم باید دست مان را که روی دهان ببریم تا میکروب ها به بقیه ی افراد نرسند ما میتوانیم ماسک هم بگزارید که جلوی سرفه و عطسه ی ما را بگیرد

   • #110143

    رعایت نکات بهداشتی برای آموزش زبان فارسی به غیر فارسی زبانان

    آفرین امیرعلی، خیلی خوب و کامل نوشتی. با رعایت نکات بهداشتی، ما می تونیم از ابتلا به خیلی از بیماری های مسری و واگیردار به راحتی جلوگیری کنیم.

    با رعایت بهداشت فردی و اجتماعی، به خصوص با شروع فصل سرما یعنی پاییز و زمستان، می تونیم مراقب خود و خانواده خود باشیم. به ویژه، اگر در خانواده فرد مسن و کودک باشه، بیماری های مسری می تونه، خدایی نکرده، خطرناک باشه.

    بر اساس توصیه های سازمان بهداشت جهانی، بهتر است در هنگام سرفه کردن و عطسه کردن، با آرنج تاشده خود، جلوی انتشار بیماری رو بگیریم. با این کار، حتی دستهای ما نیز کمتر آلوده می شود و در نتیجه، اشیای کمتری رو با دستهای آلوده به ویروس، آلوده می کنیم.

Viewing 1 reply thread
 • You must be logged in to reply to this topic.