Log in

نوشتن انشا درباره کتاب مورد علاقه شما به زبان فارسی

Last updated on October 12, 2022 by with 53 Views and Reading Time: 28 minutes
Viewing 4 reply threads
 • Author
  Posts
  • #109780

   نوشتن انشا درباره کتاب مورد علاقه شما به زبان فارسی ویژه غیر فارسی زبانان برای تمرین نوشتن فارسی و آشنایی با حروف الفبای فارسی

   نوشتن انشا درباره کتاب مورد علاقه

   لطفا درباره موضوع زیر، انشای کوتاهی بنویسید:

   بیشتر چه نوع کتاب هایی را دوست دارید و می خوانید یا مطالعه می کنید؟

   چرا این نوع کتابها را بیشتر دوست دارید یا ترجیح می دهید؟

   آخرین کتابی که خواندید، چه نام داشت؟

   خواندن کتاب چه فایده ای دارد و چگونه به ما کمک می کند؟

   لطفا در قسمت زرد رنگ پایین همین صفحه، درباره پرسش های بالا انشایی بنویسید. ما انشای شما را بررسی می کنیم و اگر در آن اشتباهی وجود داشته باشد، درباره آن، به شما می گوییم / به شما اطلاع می دهیم.

  • #109867

   من دوست دارم کتاب های داستان تخیتی بخوانم چون جالب هستند و توجه من را به خود جلب می کنند. نام آخرین کتابی که خواندم ریستارت است. این کتاب به من کمک کرد تا کلمات سخت تری را یاد بگیرم. من معانی کلمات جدید را از این کتاب یاد گرفتم.

   • #109878

    خیلی خوبه، پریسا. من هم داستان های علمی – تخیلی خیلی دوست دارم. داستان های تخیلی کمک می کنند تا ذهن ما پویا بمونه و به چالش کشیده بشه. بسیاری از اختراعات امروز ما، نتیجه فیلم ها و کتاب های علمی – تخیلی بوده.

    همچنین، من خیلی دوست دارم کتابی رو بخونم و فیلم آن را هم ببینم و یا برعکس، فیلمی رو ببینم و بعد، کتاب اون رو بخونم. این طوری برای من جذابیت زیادی داره. خواندن کتاب و دیدن فیلم، برای آموزش زبان فارسی هم خیلی مفید است. همان طوری که خودت گفتی، ما می تونیم واژگان زیادی را از راه خواندن کتاب و دیدن فیلم یاد بگیریم.

    تخیتی = تخیلی

   • #109923

    خیلی جالب هس، من این کتاب را نخواندم. دوست دارم بیشتر درباره شخصیت اصلی داستان برای ما بگویی.

   • #110075

    شخصیت اصلی ری استارت چیس امبروز است. چیس امبروز خیلی بچه خوبی نبود و خیلی از بچه های مدرسه اش از او می ترسیدند اما او روی سرش افتاد و تمام حافظه اش را از دست داد. او نمی داند که او بچه بدی بود، بنابراین وقتی به مدرسه می رفت گیج می شد زیرا بچه ها بیشتر از او می ترسیدند. او سعی می کند بچه خوبی باشد اما برایش سخت بود برای اینکه هنوز همه او را دوست نداشتند.

   • #110093

    داستان ری استارت که تعریف کردی جالب بود. من این رمان را نخوانده بودم ولی تعریفی که از داستان کردی من را مشتاق دیدن خلاصه ی آن در اینترنت کرد. شخصیت اول چیس، بچه ای زورگو و ترسناک بوده است. بعد از این که از پشت بام افتاد حافظه اش را از دست می دهد. وقتی دوباره به مدرسه برمی گردد، تعدادی خوشحال هستند که او را دوباره سالم می بینند. اما، بیشتر افراد از او می ترسند. چیس از نظر رفتاری تغییر کرده و بچه ی خوبی می شود.

    محتوای داستان درباره تغییر شخصیت افراد است و این که آیا شخصیت قابل تغییر است یا نه؟

    از آن جاییکه داستان را به طور کامل نخوانده ام در مورد پایان داستان چیزی نمی دانم. آیا چیس می تواند دوباره حافظه اش را به دست آورد؟

    آیا دوستان و آشنایان چیس، به او کمک می کنند که شخصیت خوب خودش را حفظ کند؟

   • #110286

    من فکر می کنم اگر کسی خیلی تلاش کند و نشان دهد که تغییر کرده است، می تواند شخصیت خود را تغییر دهد.

    در داستان، چیس در ادامه داستان چیزهای کوچکی از زندگی خود را به یاد می آورد.

    دوستان جدید چیس می‌خواهند او فرد بهتری باشد و او را تشویق می‌کنند، اما دوستان قبلی چیس نمی‌خواهند او همان‌طور بماند و تبدیل به فرد بهتری نشود.

   • #110289

    خیلی ممنون که ما را با این داستان ری ستارت آشنا کردی برای من خیلی جالب بود.

    نویسنده در این داستان بیشتر خواسته است که تاثیر جامعه و اطرافیان را بر رفتارهای افراد نشان دهد. من هم فکر می کنم شخصیت ما در طول زمان می تواند تغییر کند.

    مطالعه و آشنایی با زبان های مختلف، ارتباط با دیگران، اندیشه و تفکر در شکل گرفتن شخصیت افراد تاثیر زیادی دارد.

  • #109915

   من دوست دارم کتاب های داستانی بخوانم برای ینکه سرگرم کننده هستند و مثل کتاب های تاریخی خسته کننده نیستند. اخرین کتاب فارسی که خوانده ام بابا لنگ درازنوشته جین وبستریود که خیلی برای من جالب بود. یکی از فواید کتاب خواندن این است که دایره لغات ما را قویتر می کند، و اینکه وقت ما را پر می کند تا حوصله مان سر نرود. خواندن کتاب همچنین می تواند مفید باشد برای ینکه می تواند آرامش بخش باشد

   • #109918

    کتاب داستان فارسی و فواید آموزش زبان فارسی با داستان

    کاملا با شما موافق هستم. خواندن کتابهای داستان، هم سرگرم کننده هست و هم مفید و آموزنده. ما می تونیم درسهای زیادی از داستانها بگیریم و خودمون رو به جای شخصیت های داستان بگذاریم.

    همچنین، خواندن کتاب داستان، همانطوری که گفتی، اصلا خسته کننده نیست و ما می تونیم واژگان زیادی رو از راه خواندن کتاب داستان یاد بگیریم.

    کتابهای داستان ما رو با فرهنگ کشورها و ملیت های مختلف آشنا می کنند و مردم کشورها رو بیشتر و بیشتر به هم نزدیک می کنند. در آکادمی دوزبانه LELB Society صدها داستان فارسی به همراه نسخه انگلیسی وجود داره که فارسی آموزان ما می تونند به راحتی از آنها استفاده کنند. همه این داستانهای فارسی به همراه ویدیو و پادکست هستند و ما اونها رو از پیش تدریس کرده ایم.

   • #109922

    خیلی خوب بود، آفرین.

    درباره شخصیت اصلی داستان بابا لنگ دراز که خواندی می توانی بیشتر برای ما بگویی دوست داریم بشنویم.

   • #110069

    داستان بابا لنگ دراز خلاصه

    در داستان بابا لنگ دراز شخصیت اصلی جودی ابوت است. او دختری است که در یتیم خانه زندگی می کرد. یک روز مرد ثروتمندی به یتیم خانه آمد و از نوشته های جودی خوشش آمد و او را به دانشگاه فرستاد تا نویسنده بشود. جودی به ان مرد بابا لنگ دراز می گفت برای ینکه وقتی سایه او را در یتیم خانه دید، پاهای او بسیاردراز و بلند به نظر می رسید.

    زمانی که جودی ابوت به دانشگاه می رفت، نامه‌های زیادی برای بابا لنگ دراز می نوشت که او بداند چه می‌کند و چه چیزهایی می‌آموزد. جودی فکر می کرد بابا لنگ دراز پیر و کچل باشد.

    بعد از مدتی وقتی جودی برای اولین بار بابا لنگ دراز را دید فهمید که او مرد جوانی است که به او پیشنهاد ازدواج داده بود ولی او قبول نکرده بود چون از اینکه در یتیم خانه بزرگ شده بود خجالت می کشید. در آخر داستان جودی با بابا لنگ دراز ازدواج می کند.

   • #110073

    دل آرا، چقدر خوب و روان، خلاصه داستان بابا لنگ دراز رو تعریف کردی. من سریال کارتونی بابا لنگ دراز رو دیدم و خیلی دوست داشتم. دختری پر از انرژی با صورت و موهای بامزه. خلاصه داستان تو خاطره زیبای چندین سال پیش رو برای من زنده کرد. حتی همین الان، موسیقی زیبای این سریال کارتونی رو هم به یاد آوردم.

   • #110100

    به داستان های بلند خیالی، رمان می گوییم. رمان بابا لنگ دراز یکی از صد رمان برتر جهان است که توسط جین وبستر نوشته شده و بعد از آن هم رمان “دشمن عزیز” را در ادامه همین داستان نوشته است.

    جین وبستر در این داستان جذاب، اختلاف طبقاتی را نشان می دهد. خیلی خوب خلاصه داستان را به فارسی نوشتی.

    شخصیت اصلی داستان، جودی، دختری خندان و باهوش است که در یتیم خانه بزرگ شده است. نوشتن، یکی از سرگرمی های مورد علاقه جودی بوده برای همین اتفاقات روزانه خود را به شکل نامه برای بابا لنگ دراز می نویسد.

    جودی، دختری بلندپرواز است که تلاش می کند به آرزوهایش برسد. جودی دوست دارد مستقل باشد و به توانایی های خودش تکیه می کند.

    سالی و جولیا هم اتاقی های جودی در دانشگاه هستند که هر کدام شخصیت متفاوتی دارند.

    شما که داستان را به خوبی می دانید، به نظرتان کدام شخصیت داستان جذاب تر بوده است؟

   • #110297

    خیلی ممنونم از توضیحات شما. من همه شخصیتهای کتاب بابا لنگ دراز را دوست داشتم اما شخصیت مورد علاقه من سلی بود چون خیلی مهربان و دوست داشتنی بود و برای جودی هم دوست خیلی خوبی بود

  • #109924
   Samira Ghafari
   Participant

   من از کتاب های کمیک خوشم می‌آید چون که هم عکس ها و هم داستان های جالبی دارد که من از آنها خوشم میاد. آخرین کتابی که من خواندم هم کتابه کمیک بود که اسمش جانبانبوع بود که از کتاب های دانمارکی بود. کتاب ها خواندن آدم ها را بهتر می‌کند و بعضی از کتاب ها برا ی یافتن اطلاعات هستند.

   • #109933

    نویسنده دانمارکی داستانهای کودکان

    خیلی خوبه امیرعلی. خوشحالم که کتابهای دانمارکی می خونی. اتفاقا ما هم در آکادمی دوزبانه LELB Society, داستانهای دانمارکی داریم. یکی از معروف ترین نویسندگان دانمارکی، هانس کریستین اندرسون است که می تونی داستانهای انگلیسی زیر رو از هانس کریستین اندرسون بخونی:

    قلم هانس کریستین اندرسون بسیار ساده ولی سرشار از تخیل می باشد. داستانهای هانس کریستین اندرسون به 150 زبان زنده دنیا ترجمه شده و تا کنون میلیونها نسخه از داستانهای او چاپ شده است. تعداد داستانهای تخیلی هانس کریستین اندرسون به 220 عدد می رسد.

    جالب اینجاست که کتابهای دانمارکی هانس کریستین اندرسون مورد علاقه کودکان ایرانی نیز قرار گرفته است و به این دلیل، آثار او به زبان فارسی ترجمه شده است.

  • #109926

   من کهتاب مردیالارم Aggie and me است.

   من ریای کهتاب ها ی chapter books دوستارام.

   ارهرین ک باب که رون دام Aggie and me است.

   کهتاب روندان واست روب است بارای اینکه ازش یاد میگیرم.

   • #109927

    کتاب

    دوست دارم

    خواندن

    خوب است

    برای این که

Viewing 4 reply threads
 • You must be logged in to reply to this topic.

We respond to all comments immediately. View the 20 newest comments and new topics in forums, or create a new topic in forums.

Leave a Comment