داستان پاسخ زیرکانه برای آموزش آنلاین زبان فارسی به کودکان و نوجوانان

داستان پاسخ زیرکانه داستان پاسخ زیرکانه در روزگاران قدیم، پادشاهی زیرک زندگی می کرد. او همیشه برای حل مشکل های کشور، راه حل هایی هوشمندانه پیدا می کرد؛ به همین خاطر، هر از چند گاهی، معماهایی مطرح می ​کرد تا خلاقیت و ذکاوت ​درباریانش را بسنجد. Watch this video on YouTube در میان خدمتکاران پادشاه،

Read more

About Dr. Mohammad Hossein Hariri Asl

Dr. Mohammad Hossein Hariri Asl is an English and Persian instructor, researcher, inventor, author, blogger, SEO expert, website developer, and the creator of LELB Society. He's got a PhD in TEFL (Teaching English as a Foreign Language). Study our guest posting guidelines for authors.

6 comments on “داستان پاسخ زیرکانه برای آموزش آنلاین زبان فارسی به کودکان و نوجوانان”

 1. او نمی‌توانست درس بخواند چون که او یک خدمتکار بود و کار های زیادی داشت و نمی‌توانست به درس برسد

  • بله، درسته. بسیار کامل و خوب به این سوال پاسخ دادید. با این وجود، خدمتکار جوان در وقت آزاد خود مطالعه می کرد و ریاضی و علوم می خواند و به این دلیل توانست به این معما به خوبی پاسخ دهد

  • بله، درسته.
   البته مرد جوان با وجود این که در خانواده فقیر زندگی می کرد دست از تلاش برنداشته و از وقت آزاد خود برای مطالعه و یاد گرفتن استفاده می کرد.
   بهتر است در جواب سوال 2 بگویید: آنها از هوشمندی مرد جوان تعجب کردند.

 2. 1- جوان نمی‌توانست زمان زیادی را صرف کسب دانش کند، برای اینکه از خانواده‌ای فقیر بزرگ شده بود که فقط برای پادشاه آشپزی و نظافت می‌کردند.

  2- درباریان و شاه از پاسخ پسر جوان بسیار تعجب کردند برای اینکه انتظار نداشتند او تحصیلات خوبی داشته باشد.

  • بله، کاملا درست و کامل پاسخ دادین.
   این داستان پندهای خوبی برای ما دارد. پسر جوان از هوش و توانایی خود برای پاسخ دادن به سوال پادشاه استفاده کرد. تحصیلات می تواند دانش و اطلاعات خوبی را در اختیار ما بگذارد اما نکته مهم این است که باید با فکر و اندیشه خود بتوانیم از علم و دانش مان استفاده کنیم.

Leave a Comment