آموزش واژگان در متن – راهکارهای یادگیری واژگان جدید انگلیسی

آموزش واژگان در متن

آموزش واژگان در متن

زبان انگلیسی دارای کلمات بسیاری است و هر یک از واژه ها دارای چندین معنی بوده که اغلب یادگیری واژه ها را برای افراد غیر انگلیسی زبان دشوار می نماید. برای همین در اینجا به راهکارهایی بسیار مفید و همیشگی برای آموزش واژگان انگلیسی ارائه می کنیم که مدت زیادی است مورد استفاده و رضایت کاربران و زبان آموزان آکادمی LELB Society می باشد.

اولین و مهمترین هدف LELB Society در آموزش زبان به کار بردن روش هایی است که همه مهارت های مورد نیاز زبان آموزان را پوشش دهد. بنابراین در یادگیری واژگان نیز این امر مورد توجه قرار گرفته و زبان آموزان نه تنها واژگان مهم و کاربردی را فرامی گیرند در کنار آن مهارت هایی مثل لیسنینگ نیز تقویت می شود. به علاوه مجموعه بسیار غنی واژگان آکادمی LELB Society شامل بیش از 2500 واژه ضروری است که همه لغات مهم آزمون های زبان نظیر آیلتس، تافل، GRE و EPT، همه لغات اصلی و متن های کتاب های 504 واژه و 1100 واژه ضروری را دربر می گیرد.

مجموعه واژگان آکادمی آموزش آنلاین LELB Society یکی از منابع غنی جهت آموزش واژگان انگلیسی استتفاوتی که این آکادمی با سایر روش های آموزشگاهی برای  یادگیری سریع و ماندگار واژگان دارد، آموزش واژگان در متن است علاوه بر آن، استفاده از فلش کارت مصور برای واژگان های مهم و تازه می باشد. در داخل متن یا بردن نشانه گر ماوس بر روی این واژه ها، فلش کارت تصویری آن همراه با معنی و مثال برای زبان آموزان قابل مشاهده است. در فلش کارت های هر واژه، تمام معانی یک کلمه به صورت جداگانه با ذکر نقش واژه مثل verb ,adj ,adv ,pro و… همراه با معنی های واژه به انگلیسی و نیز مثال های مربوطه آورده شده است.

در آموزش واژگان انگلیسی، مهمترین ویژگی که یادگیری لغات را آسان و همیشگی می کند آموزش واژگان در متن است این روش یه شما کمک می کند که یک متن انگلیسی را خوانده و لغات را در بافت و جملات یاد گرفته و به خاطر بسپارید. در این روش زبان آموز با توجه به درک محتوای متن، معنی لغات جدید را حدس زده و آن را در ارتباط با سایر کلمات یاد می گیرد. علاوه بر آن اصطلاحات، عبارت ها و ترکیب های واژگان نیز یاد گرفته می شود که در آزمون های زبان بسیار کاربرد دارد.

 علاوه بر آن که پادکست آموزشی مربوط به واژه موجود بوده در صورت انتخاب هر کلمه یا متن، آن کلمه یا متن به طور خودکار برای زبان آموز خوانده می شود. که زبان آموزان با تکرار این عمل می توانند چندین بار با دقت به متن گوش داده علاوه بر تقویت مهارت لیسنینگ، تلفظ صحیح لغات را یاد می گیرند که در بهبود مهارت اسپیکینگ مهم می باشد. از سوی دیگر با توجه به این که فلش کارت واژگان با معانی انگلیسی و مثال موجود می باشد زبان آموزان را از استفاده دیکشنری بی نیاز می کند.

نکته مهم دیگر این است که اغلب لغات مرتبط به هم از نظر معنی، به هم لینک شده در نتیجه با استفاده از این ارتباط ها نیز یادگیری لغات به شکل درختی و مرتبط موثر می شود.

Leave a Comment