Log in

آموزش خواندن و نوشتن فارسی به غیر فارسی زبانان در مدرسه آنلاین فارسی

Last updated on [modified_date] by | 239 Views | Reading Time: 5 minutes

آموزش خواندن و نوشتن فارسی به غیر فارسی زبانان از سطح مقدماتی تا پیشرفته در مدرسه آنلاین فارسی LELB Society، با روش های نوین و غیرکتابی می باشد. آموزش خواندن و نوشتن فارسی به کودکان ایرانی خارج از کشور با شعر و داستان به شکل جذاب و شاد تدریس می شود.

فارسی آموزان علاوه بر کلاس آنلاین می توانند از پکیج خودآموز فارسی با بیش از 320 درس فارسی اورجینال و غیرکتابی بر اساس سن و سطح خود استفاده نمایند. مدرسه آنلاین دوزبانه LELB Society، به دلیل منابع آموزش فارسی عالی و تولید محتوا برای فارسی آموزان سر تا سر دنیا در آموزش آنلاین زبان فارسی پیشگام و موفق می باشد.

آموزش خواندن و نوشتن فارسی به غیر فارسی زبانان

Online Persian Classes with great Persian materials at LELB Society

با پیشرفت تکنولوژی و دسترسی به سایت های آموزش آنلاین، امکان زبان آموزی برای همه در سر تا سر دنیا فراهم شده است. بنابراین، استفاده از روش های نوین آموزشی و غیر سنتی در آموزش فارسی اهمیت زیادی دارد. آموزش خواندن و نوشتن فارسی به غیر فارسی زبانان به دلیل یادگیری زبان فارسی به عنوان زبان دوم با روش عادی آموزش فارسی متفاوت می باشد.

ویدیوی این مقاله را ببینید

در دنیای امروزی، استفاده از محتوای آموزشی چندرسانه ای مثل ویدیو و پادکست یا فایل صوتی می تواند یادگیری زبان را آسان تر نماید. در این میان، توجه سایت های آموزشی برای آموزش فارسی به تولید محتوای فارسی به شکل غیرکتابی بسیار کم بوده و اغلب از کتاب های فارسی قدیمی برای تدریس زبان فارسی استفاده می نمایند. در این میان، سایت آموزشی LELB Society، در درجه اول با توجه به نیاز فارسی آموزان به منابع آموزش فارسی مناسب، اقدام به تولید محتوای چندرسانه ای برای آموزش زبان فارسی نموده است.

Learn Persian alphabet and letters with videos for non-Persian speakers

تیم آموزشی ما، در تدوین درس های فارسی همه نیازهای فارسی آموزان به ویژه غیر فارسی زبانان را از سطح مبتدی تا پیشرفته در نظر داشته اند. به طوری که، فارسی آموزان همه مهارت های زبانی (شنیدن، خواندن، نوشتن، صحبت کردن) خود را با استفاده از درس های فارسی به طور همزمان تقویت می کنند. بنابراین، پیشرفت فارسی آموزان به شکل تک بعدی نبوده و همه نیازهای فارسی آموزان پوشش داده می شود.

فارسی آموزان خواندن و نوشتن فارسی را با محتوای آموزشی متنوع و چند رسانه ای مثل ویدیو و پادکست یاد می گیرند. بیش از 320 درس فارسی در بسته های آموزش فارسی بر اساس سن، سطح و فعالیت های متنوع آموزشی طبقه بندی شده اند. علاوه بر آن با تمرین های مختلف مثل روخوانی، خلاصه نویسی داستان، املای فارسی، انشای فارسی و سایر فعالیت ها در کلاس آنلاین فارسی، آموخته های خود را به شکل عملی بکار می گیرند.

بهترین روش آموزش زبان فارسی به غیر فارسی زبانان

Collaborative flipped learning through CALL to account for social presence in online English classes

در مدرسه آنلاین فارسی LELB Society، از بهترین روش آموزش زبان آموزی یعنی آموزش معکوس مشارکتی Collaborative Flipped Learning، استفاده می شود. روش آموزش معکوس مشارکتی توسط متخصص این روش، دکتر محمد حسین حریری اصل، در درجه اول در تدوین درس های فارسی جدید و چند رسانه ای برای فارسی آموزان مد نظر بوده است. سپس توسط تیم آموزشی ما، در کلاس آنلاین فارسی بکار گرفته می شود.

روش آموزش معکوس مشارکتی به دلیل زبان آموز-محور بودن، بسیار در زبان آموزی و همچنین فارسی آموزی موثر می باشد. فارسی آموزان در این روش با استفاده از محتوای آموزشی مناسب به شکل فعال و طبیعی همانند زبان مادری فارسی را یاد گرفته و آن را به راحتی در شنیدن، خواندن، نوشتن و روان صحبت کردن به کار می گیرند. در این روش، درس فارسی همراه با متن نوشتاری، ویدیو و پادکست آموزشی قبل از کلاس در اختیار فارسی آموزان قرار می گیرد. فارسی آموزان با توجه به توانایی و وقت آزاد خود می توانند یک تا چند بار ویدیو را دیده و مطالب آن را یاد بگیرند.

مدرسین فارسی با فعالیت های مختلف آموزشی و پرسش درباره جزئیات در کلاس آنلاین، میزان یادگیری را سنجیده و اشتباهات را اصلاح می کنند. در نتیجه، نخست فارسی آموزان در یادگیری زبان فارسی از طریق آموزش چندرسانه ای سایت ما، متکی به خود هستند. در درجه دوم، یادگیری فقط محدود به ساعت کلاس نمی باشد. فارسی آموزان به طور مداوم می توانند در سایت فعالیت داشته و از پشتیبانی 24 ساعته تیم آموزشی ما بهره مند شوند. در نهایت، یادگرفته های خود را در کلاس آنلاین به طور عملی به زبان فارسی ارائه میدهند.

آموزش خواندن و نوشتن فارسی به کودکان

Learn Persian online for kids with videos for non-Persian speakers

آموزش خواندن و نوشتن فارسی به کودکان و درس های مربوط به آن با روش های آموزش به بزرگسالان کاملا متفاوت می باشد. در آموزش فارسی به کودکان از آموزش کلمات با تصویر، آموزش با شعر و داستان استفاده می شود. در کلاس آنلاین فارسی برای کودکان، روش های مختلفی مثل بازی، شعر و آهنگ های شاد کودکانه بکار گرفته می شود. بنابراین، کودکان با بکارگیری حواس پنجگانه، ذوق و شوق کودکانه، خلاقیت و هنرنمایی خود با لذت و اشتیاق زبان فارسی را یاد می گیرند.

Persian lessons with animation and transcript for kids at LELB Society

در آموزش زبان فارسی به کودکان ایرانی خارج از کشور از روش های نوین و محتوای آموزشی غیر کتابی در مدرسه آنلاین دوزبانه LELB Society، استفاده می شود. از جمله درس های فارسی ما برای کودکان می توان به آموزش الفبای فارسی با شعر، آموزش خواندن و نوشتن فارسی با کارتون و انیمیشن، آموزش کلمات ساده فارسی با تصویر و … اشاره نمود.

آموزش خواندن و نوشتن فارسی به بزرگسالان

آموزش خواندن و نوشتن فارسی به عنوان اولین مرحله در آموزش زبان فارسی برای خارجی ها اهمیت ویژه ای دارد. در آموزش خواندن و نوشتن فارسی به بزرگسالان از روش های متنوع برای یادگیری کاربردی و بهتر زبان فارسی استفاده می شود. در سطح مقدماتی از آموزش الفبای فارسی، آموزش کلمات ساده فارسی با تصویر و آموزش مفاهیم ساده مثل معرفی خود و دیگران، فصل های سال و … آغاز می شود. در سطح متوسط و پیشرفته آموزش زبان فارسی به بزرگسالان از فعالیت هایی مثل داستان خوانی، روخوانی متن فارسی، املای فارسی، انشای فارسی، خلاصه نویسی، مقاله نویسی و سایر تمرین ها برای آموزش خواندن و نوشتن فارسی استفاده می شود.

آموزش خواندن و نوشتن فارسی با داستان های عامیانه

learn persian with simplify stories for non-persian speakers with videos at LELB Society

یکی از منابع مورد علاقه فارسی آموزان، داستان های عامیانه فارسی و همچنین داستان های معروف انگلیسی ترجمه شده توسط تیم آموزشی ما می باشد. آموزش خواندن و نوشتن فارسی با داستان به دلیل یادگیری کلمات در متن و در ارتباط با سایر کلمات برای فارسی آموزان بسیار مفید است. از سوی دیگر، یادگیری زبان فارسی و به خاطر سپاری واژگان فارسی به دلیل ارتباط فکری و حسی با اتفاقات و شخصیت های داستان بهتر و آسان تر می شود.

در کلاس آنلاین فارسی از فعالیت های مختلف مثل جمله سازی با کلمات و واژگان، روخوانی داستان، پاسخ گویی به پرسش ها در قسمت کامنت گذاری، خلاصه نویسی داستان و … برای تمرین خواندن و نوشتن فارسی استفاده می شود. علاوه بر آن، فارسی آموزان با واژگان و اصطلاحات پرکاربرد فارسی، ضرب المثل های فارسی، فرهنگ و آداب فارسی نیز آشنا می شوند.

آموزش خواندن و نوشتن فارسی با پکیج خودآموز فارسی

Learn Persian vocabulary and expressions for non-Persian speakers with videos

یکی از مزیت های مورد توجه فارسی آموزان در مدرسه فارسی آنلاین LELB Society، پکیج خودآموز فارسی با بیش از 320 درس فارسی اورجینال و غیر کتابی می باشد. تیم آموزشی ما با تدوین درس های فارسی با ویدیو و پادکست آموزشی متنوع توانسته امکان آموزش آنلاین زبان فارسی را به طور مدوام و بدون محدودیت زمانی برای فارسی آموزان فراهم نماید.

پکیج خودآموز فارسی به طور ویژه برای آموزش زبان فارسی به انگلیسی زبانان بسیار مفید است. از آن جایی که فارسی آموزان خارج از کشور در محیط غیر فارسی زبان زندگی می کنند؛ پس نیاز به تمرین مدوام برای ارتباط و یادگیری بهتر دارند.

از سوی دیگر، برخی از فارسی آموزان به دلیل مشغله کاری یا تحصیلی فرصت شرکت در کلاس آتلاین فارسی را ندارند. در نتیجه، پکیج خودآموز فارسی در سایت آموزشی LELB Society، با پشتیبانی 24 ساعته تیم آموزشی ما می تواند امکان خودآموزی زبان فارسی را برای همه زبان آموزان فراهم می نماید.