Log in

کلاس انگلیسی روی دیسکورد برای آمادگی آیلتس، تافل، مکالمه و واژگان

Last updated on March 22nd, 2022 by | Category: LELB Society's Services | 70 Views | Reading Time: 2 minutes

آکادمی دوزبانه LELB Society برای نخستین بار در ایران و یا حتی در دنیا، از نرم افزار دیسکورد برای تشکیل کلاس انگلیسی روی دیسکورد استفاده کرده است. نرم افزار دیسکورد برنامه ای بسیار سبک و ایده آل برای انجام مکالمات صوتی، تصویری و چت کردن می باشد.

شما می توانید این نرم افزار را بر روی همه دستگاه ها و سیستم های عامل، نصب نمایید.

کلاس انگلیسی روی دیسکورد

برای مشاهده لیست کلاسهای موجود از جمله کلاس انگلیسی روی دیسکورد و ثبت نام در آنها، اینجا را کلیک نمایید.

برای شرکت در کلاسهای انگلیسی و فارسی آکادمی LELB Society نخست نرم افزار دیسکورد را دانلود و نصب نمایید. برای دانلود برنامه، اینجا را کلیک کنید.

پس از نصب برنامه دیسکورد، برای ملحق شدن به سرور ما، اینجا را کلیک نمایید.

اگر هنوز در وب سایت دیسکورد حساب کاربری ایجاد نکرده اید، برای ایجاد حساب کاربری، اینجا را کلیک کنید.

تنظیمات صدا و تصویر دیسکورد برای کلاس های آیلتس و تافل

در کلاس های آنلاین و گروهی آمادگی آیلتس و تافل که در برنامه دیسکورد تشکیل می شوند، کیفیت صدای زبان آموزان بسیار مهم می باشد. برای داشتن کیفیت صدای ایده آل، شما باید با دو ویژگی دیسکورد آشنا شوید: بی صدا یا Mute کردن میکروفن در مواقعی که صحبت نمی کنید، و فعال کردن گزینه Push-to-talk در برنامه دیسکورد. تصویر زیر به شما نشان می دهد که چگونه میکروفن خود را Mute کنید:

Discord How to Mute Your Microphone LELB Society

فعال سازی گزینه Push to Talk در نرم افزار دیسکورد

How to enable push-to-talk on Discord for online group classes on IELTS & TOEFL at LELB Society

با استفاده از گزینه Push to Talk شما می توانید بر روی صفحه کلید کامپیوتر خود، دکمه خاصی را مشخص نمایید. با نگاه داشتن آن دکمه، میکروفن شما فعال می شود و با رها کردن دکمه مشخص شده، میکروفن غیر فعال می گردد. این گزینه مانند دستگاه بیسیم کار می کند و باعث می شود که در کلاس های گروهی، صدای زبان آموزان با هم ادغام نشود.

برای فعال سازی گزینه Push to Talk در نرم افزار دیسکورد، نخست وارد حساب کاربری خود در نرم افزار شوید. سپس بر روی علامت Settings ⚙️ که در پایین و سمت چپ مانیتور شما قرار دارد، کلیک کنید.

سپس، از منوی سمت چپ، گزینه Voice & Video Settings را انتخاب نمایید. در این قسمت، در پنجره سمت راست، در زیر گزینه Input Mode، به جای گزینه Voice Activation، گزینه Push to Talk را انتخاب نمایید. سپس دکمه ایده آل خود بر روی صفحه کلید را برای گزینه Push to Talk انتخاب نمایید. در نهایت، تنظیمات را Apply کرده و پنجره را ببندید.

محتوای آموزشی برای کلاس های انگلیسی روی دیسکورد

آکادمی دوزبانه LELB Society کلاس های آنلاین انگلیسی و فارسی خود را بر روی نرم افزار دیسکورد و یا نسخه تحت وب دیسکورد برگزار می کند. ما فقط برای برگزاری کلاس انگلیسی روی دیسکورد از نرم افزار دیسکورد استفاده می کنیم. یعنی زبان آموزان ما قبل و بعد از شرکت در کلاسها، از منابع جامع آموزشی ما که شامل هزاران درس طبقه بندی شده انگلیسی و فارسی به همراه ویدیو و پادکست است، استفاده می کنند.

به بیانی دیگر، کلاس های زنده یا Synchronous ما در دیسکورد برگزار می شود و قسمت عمده آموزش ما که به شکل ناهمزمان یا Asynchronous Learning می باشد، از طریق وب سایت ما انجام می گیرد. یعنی، زبان آموزان قبل از تشکیل کلاس بر روی دیسکورد، با کلیک بر روی لینکی که به آنها داده می شود، درس انتخاب شده را در وب سایت ما باز می کنند و آن را مطالعه می کنند.

این درس شامل یک ویدیو یا سخنرانی می باشد که زبان آموزان آن را، پیش از کلاس بر روی دیسکورد، هر چند بار که لازم باشد، می بینند. همچنین، متن انتخاب شده در داخل درس را مطالعه می کنند. این روش که به آن کلاس درس واژگون یا معکوس flipped learning or flipped classroom می گویند، به زبان آموز کمک می کند تا با آمادگی و اعتماد به نفس بیشتری به کلاس زنده و همزمان در دیسکورد وارد شود.

سپس، در کلاس های زنده و همزمان بر روی دیسکورد، زبان آموزان که با اعتماد به نفس و آمادگی کافی وارد کلاس می شوند، می توانند با یکدیگر و مدرس، در مورد موضوع از پیش تعیین شده، بحث و گفتگوی آموزشی مناسبی داشته باشند. دکتر محمد حسین حریری اصل، موسس و طراح سایت آکادمی LELB Society، این فعالیت آموزشی را Round Table نامیده است.

Chat