This post was published on Mar 14, 2022 by

روخوانی فارسی برای کودکان غیر فارسی زبان درباره صبح

روخوانی فارسی برای کودکان غیر فارسی زبان درباره صبح با جمله های ساده و کاربردی بعنوان یک فعالیت فراکلاسی برای تمرین خواندن فارسی و یادگیری واژگان فارسی در جمله

تمرین روخوانی فارسی برای کودکان

هر کدام از شما، پاراگراف خودتان را بخوانید و به شکل پیام صوتی از طریق سامانه موجود در سایت برای من بفرستید. ترتیب پاراگراف ها، به ترتیب نام فارسی آموزان، بر اساس حروف الفبا در دو سطح مقدماتی و متوسط می باشد. متن خواندنی مربوط به هر کدام از فارسی آموزان بر اساس سطح و توانایی مربوط به خودشان می باشد.

پاراگراف آریان

هر صبح، آغاز یک روز تازه و نو می باشد. وقتی صبح را با یک لبخند شروع کنیم، بقیه روز هم، پر انرژی و شاداب خواهیم بود. ضرب المثل فارسی می گوید: «عقل سالم در بدن سالم» . پس، برای این که ذهن فعال و پویا داشته باشیم، باید بدن ما سالم و تندرست باشد. برای مثال، غذای مقوی برای صبحانه خوردن و ورزش صبحگاهی می تواند تاثیر زیادی در سلامت بدن ما داشته باشد. در نتیجه، فکر و ذهن ما در طول روز بهتر کار خواهد کرد.

پاراگراف پریسا

هر صبح، که چشم به روی دنیای تازه باز می کنیم، تصمیم ها و هدف های نو می تواند پیش روی ما قرار بگیرد. در واقع، آغاز هر صبح، ما می توانیم تصمیم بگیریم که چه کارهایی می خواهیم در طول روز انجام دهیم و برنامه خود را بنویسیم. وقتی روز خود را با برنامه ریزی شروع کنیم، در طول روز سر در گم نبوده و وقت کافی برای همه چیز خواهیم داشت.

پاراگراف دل آرا

طلوع زیبا و قشنگ آفتاب در هر صبح، پیام آور یک شروع تازه است. هر صبح می توانیم پنجره اتاق خود را باز کنیم و به صدای پرندگان در طبیعت گوش داده و از هوای پر طراوت صبحگاهی لذت ببریم. کسانی که صبح زود از خواب بیدار می شوند و در محیط باز و طبیعی ورزش می کنند، بیشتر از افراد عادی، شاداب و پر انرژی هستند. بنابراین، آن ها از انجام کارهای روزمره کمتر خسته می شوند.

پاراگراف پوریا

من امروز صبح زود بیدار شدم. رختخواب خود را مرتب کردم. دست و صورتم را شستم. من موهایم را شانه کردم و لباس تمیز پوشیدم.

پاراگراف دایانا

من به آشپزخانه رفتم و به پدر و مادرم سلام کردم. بابا و مامان، با روی خندان به من سلام و صبح بخیر گفتند. من برای صبحانه خوردن، سر میز غذا رفتم.

پاراگراف سلما

من صبحم را با نرمش و ورزش صبحگاهی شروع می کنم. سپس دوش می گیرم و یک صبحانه مفصل می خورم. بعد از صبحانه، درباره کارهایی که باید در طول روز انجام دهم، فکر می کنم. معمولا به مدت 10 دقیقه مدیتیشن می کنم. مدیتیشن با موسیقی مخصوص ذهن من را آرام می کند و من را برای شروع یک روز خوب، آماده می سازد. پس از آن، خود را برای رفتن به سر کار آماده می کنم. لباس می پوشم و موهایم را شانه می کنم. در آخر، با ماشین شخصی خود، به سمت اداره رانندگی می کنم.

پاراگراف کیان

من برای صبحانه، شیر و تخم مرغ خوردم. پدرم برای صبحانه، عسل، نان و پنیر خورد. صبحانه خوردن، بدن ما را سالم و قوی می کند. من شاداب و پر انرژی هستم.

پاراگراف گیو

صبح باران آمد. من تاب بازی دوست دارم.

پاراگراف هاله

من هر روز صبح، ورزش می کنم. ورزش کردن، برای بدن ما خیلی مفید است. برای این که سالم و تندرست باشیم، باید ورزش کنیم. با ورزش صبحگاهی، قوی و پر انرژی می شویم.

پاراگراف هستی

من بعد از صبحانه، برای رفتن به مدرسه آماده می شوم. ما باید ساعت 8 صبح در مدرسه باشیم. مدرسه ی ما نزدیک است و من پیاده به مدرسه می روم.

About Hajar Aziz Zanjani

Hajar Aziz Zanjani is a professional Persian / Farsi teacher and full-time content developer in Farsi at LELB Society. She has published hundreds of original Persian lessons, created hundreds of Persian podcasts, and taught so many Persian students all around the globe. She's got an MBA degree and is an SEO expert. Study our guest posting guidelines for authors.

13 comments on “روخوانی فارسی برای کودکان غیر فارسی زبان درباره صبح”

 1. تو «صبحانه مفصل» ، مفصل یعنی چیست؟
  وقتی
  Google translate
  کنم،
  می گوید
  “detailed”
  درسته؟

  Reply
  • من که صبح پا میشم پر انرژ هستم. من اماده می شم برای مدرسه. من که از مدرسه میام میروم پیانه یا شینه. من یک بار در هفته میروم کلاس فارسی. بد از کارهام شام می خورم و می روم ته اتاقم که بخابم.

   Reply
   • من که صبح بیدار می شوم پر انرژی هستم.
    من برای رفتن به مدرسه آماده می شوم
    من که از مدرسه می آیم به پیانو یا شنا می روم
    من یک بار در هفته کلاس فارسی می روم
    بعد از کارهایم شام می خورم و به اتاقم می روم که بخوابم

    Reply

Leave a Comment

Glad to see you're commenting. We'll answer your comments or questions immediately. Please note that all comments are reviewed. So, do NOT share links or use unreal names. We won't publish your Email address.

12 + twelve =