Family Members in Farsi

Family Members in Farsi with Flashcards and Podcast

in Farsi

Family members in Farsi

وقتی یک مرد و یک زن با هم ازدواج می کنند، تشکیل خانواده می دهند. زن و شوهر (همسر ها)، بعد از ازدواج، به ماه عسل می روند / می رن. تازه داماد و تازه عروس، معمولا پس از مدتی، بچه دار می شوند. پس از داشتن بچه یا فرزند، به همسران، پدر و مادر می گویند / می گن.

در خانواده، فرزندان، خواهر و برادر یکدیگر هستند / هستن. گاهی اوقات، پدربزرگ و مادربزرگ هم با فرزندان و نوه های خود زندگی می کنند / می کنن. بچه ها در خانواده ایرانی، با خاله ها، دایی ها، عمه ها و عمو های خود بسیار نزدیک هستند.

در خانواده ایرانی، بین عروس و مادر شوهر رابطه نزدیک و خوبی وجود دارد. از سوی دیگر، داماد و پدر زن هم با هم خیلی صمیمی هستند.

در یک خانواده ایرانی، فامیل ها و خویشاوند ها به دید و بازدید یکدیگر می روند. به عبارت دیگر، اقوام با هم رفت و آمد دارند. به این عادت، صله رحم گویند. وقتی در یک خانواده، یک نوزاد به دنیا می آید، همه به دیدن آن خانواده می روند.

وقتی زن و شوهر با هم ازدواج می کنند. معمولا مراسم خاصی وجود دارد. در ابتدا، معمولا پسر از دختر خواستگاری می کند. یعنی به آن دختر پیشنهاد ازدواج می دهد. سپس، اگر دختر موافقت کند، خانواده پسر به طور رسمی، خانواده دختر را ملاقات می کنند. در این مراسم، همیشه فرزندان به بزرگان خود، یعنی پدر، مادر، پدربزرگ و مادربزرگ، احترام می گذارند و از آنها راهنمایی می گیرند.

امروزه، بچه ها به پدر و مادر خود، مامان و بابا می گویند. همچنین، به جای واژه برادر، از کلمه داداش نیز استفاده می شود / میشه. اگر / اگه شما خواهر داشته باشید، می توانید / می تونید به او آبجی بگویید / بگید.

در حال حاضر، خانواده های ایرانی اکثرا کم جمعیت هستند / هستن. یعنی غالبا در هر خانواده، یک یا دو فرزند وجود دارد. سن ازدواج نیز در بین جوان ها بالا رفته است. متاسفانه، آمار طلاق نیز نسبت به گذشته، بالاتر رفته است.

Leave a Comment