Log in

سرانجام غرور داستان گرگ و شیر برای غیر فارسی زبانان

Last updated on October 7, 2022 by | 52 Views | Reading Time: 8 minutes

LELB Society: A Bilingual Academy of English & Persian Forums Persian Language Forum to Ask Farsi Questions سرانجام غرور داستان گرگ و شیر برای غیر فارسی زبانان

Viewing 1 reply thread
  • Author

داستان فارسی گرگ و شیر با بخوانید و ویدیوی آن را ببینید. همچنین می توانید نسخه انگلیسی این داستان را بخوانید. این کار برای پرورش کودک دوزبانه بسیار مفید می باشد و به فرزند شما کمک می کند تا دوزبانه و مسلط به زبان فارسی و انگلیسی شود.

همانطوری که متوجه شدید، این داستان درباره سرانجام غرور و خودشیفتگی می باشد، زیرا گرگ مغرور، با دیدن سایه خودش، غرق در غرور و تکبر شد و متوجه نزدیک شدن شیر به خود نشد. به همین دلیل، جان خود را از دست داد.

لطفا به پرسش های زیر پاسخ دهید:

1- از این داستان فارسی چه درسی می گیرید؟

2- چرا سایه گرگ بسیار بزرگتر از اندازه واقعی آن دیده می شد. لطفا توضیح دهید.

Samira Ghafari
      Participant

که قبل از کاری به آن کار فکر کنم

چون گرگ رو به روی خورشید بود سایه آن بزرگتر شد

بله، آفرین امیرعلی. با تو موافق هستم. ما باید قبل از انجام کاری، به عواقب یا نتایج آن کار خوب فکر کنیم و بعد، آن کار را انجام بدیم. علاوه بر این، من این درس رو هم از این داستان فارسی گرفتم که نباید مغرور باشم و به خود ببالیم. در این داستان، گرگ به خود بالید و مغرور شد و به این دلیل، متوجه پیرامون خود نشد.

درباره سوال 2 باید اضافه کنم که زمان داستان، غروب خورشید بود و در هنگام غروب، خورشید به شکل مایل یا کج به زمین می تابه و به این دلیل، سایه اجسام بزرگتر از اندازه واقعی شون نشون داده میشه.

Viewing 1 reply thread
  • You must be logged in to reply to this topic.