Last updated on February 12, 2022 by

انشای فارسی درباره ماهیگیری به عنوان سرگرمی مورد علاقه

انشای فارسی درباره ماهیگیری به عنوان سرگرمی مورد علاقه فارسی آموز در کلاس آنلاین زبان فارسی برای غیر ایرانی ها برای تمرین نوشتن با تصحیح غلط املایی و دستوری

انشای فارسی با موضوع سرگرمی مورد علاقه

در این فعالیت آموزشی، از فارسی آموز خواسته شده تا درباره سرگرمی مورد علاقه خود بنویسد. نوشتن انشا فارسی با موضوع های جالب، یکی از فعالیت هایی است که فارسی آموزان برای تمرین نوشتن در فارسی انجام می دهند. غلط املایی و غلط دستوری نوشته ها توسط مدرس در کلاس آنلاین زبان فارسی در تخته سیاه دیجیتال تصحیح شده و فارسی آموز آن ها را می بیند و در نوشته ی خود اصلاح می کند. به این ترتیب، زبان آموزان به طور عملی و کاربردی از مهارت خود در نوشتن استفاده می کنند. در نوشتن انشا فارسی با موضوع های متنوع، فارسی آموزان از فکر و خلاقیت خود استفاده می کنند که یادگیری زبان فارسی را برایشان لذت بخش می کند.

نوشته فارسی آموز بر اساس تصویر ارسال شده

من خیلی می روم ماهی گیری. خیلی ماهی گیری را دوست دارم. با بابام یا با دوستهام می روم. من ماهی ها را نمی خورم و میندازمش تو آب.

تصحیح انشا فارسی

تصحیح نوشته از نظر املایی و دستوری در کلاس بر روی تخته سیاه دیجیتال انجام گرفته و فارسی آموز آن ها را دیده و در نوشته خود اصلاح نموده است که در زیر، با توضیحات آمده است تا بقیه فارسی آموزان هم بتوانند از این نکته های آموزشی استفاده کنند.

در زبان فارسی فعل در پایان جمله می آید:

من خیلی ماهیگیری می روم.

من ماهی ها را نمی خورم و آن ها را در آب میندازم.

کلمه fishing در فارسی به دو شکل ماهی گیری و ماهیگیری نوشته می شود که شکل چسبیده آن یعنی ماهیگیری متداول تر است.

در انشا فارسی، ما از کلمات به شکل رسمی استفاده می کنیم و زبان غیر رسمی یا محاوره ای فقط در نوشته های عامیانه استفاده می شود.

بهتر است به جای «توی آب» از «در آب» استفاده شود.

انشا خود را در قسمت کامنت گذاری بنویسید.

در قسمت کامنت گذاری، پایین همین درس، انشا خود با موضوع «سرگرمی مورد علاقه تان چیست و در اوقات فراغت یا وقت آزاد خود چه کارهایی انجام می دهید؟» را نوشته و برای ما ارسال کنید.

About Hajar Aziz Zanjani

Hajar Aziz Zanjani is a professional Persian / Farsi teacher and full-time content developer in Farsi at LELB Society. She has published hundreds of original Persian lessons, created hundreds of Persian podcasts, and taught so many Persian students all around the globe. She's got an MBA degree and is an SEO expert. Study our guest posting guidelines for authors.

3 comments on “انشای فارسی درباره ماهیگیری به عنوان سرگرمی مورد علاقه”

 1. من رفتن کوه دوست دارم. من با دوستهام می روم در تعطیلی. ما صبح زود رفته بودیم. اومدن خورشید ببینیم بعد صبحانه می خوریم. رفتن کوه در ورزش خوب است. من هر روز باید به کار بروم. من نتوانستم هر روز کوه بروم

  Reply
  • من شکل درست جملات را اینجا برایت می نویسم و در کلاس بیشتر توضیح می دهم

   من کوهنوردی (کوه رفتن) را دوست دارم. من در تعطیلات با دوستانم به کوه می روم. ما صبح زود به کوه می رویم تا طلوع خورشید (درآمدن خورشید) را ببینیم. بعد صبحانه می خوریم. کوهنوردی ورزش خوبی است. من هر روز سر کار می روم. برای همین، من هر روز نمی توانم به کوه بروم

   Reply

Leave a Comment

Glad to see you're commenting. We'll answer your comments or questions immediately. Please note that all comments are reviewed. So, do NOT share links or use unreal names. We won't publish your Email address.

3 × 1 =