Log in

3 گام اصلی در مراحل بازاریابی درونگرا برای رشد کسب وکار

Last updated on November 10, 2022 by with 42 Views and Reading Time: 3 minutes

آشنایی با مراحل بازاریابی درونگرا در انتخاب بهترین استراتژی برای افزایش رشد کسب و کار بسیار موثر می باشد. بازاریابی درونگرا، مشتریان را با ایجاد محتوا و تجربیات ارزشمند جذب می کند. بازاریابی درونگرا، ارتباطاتی را با مشتریان ایجاد می کند که خود مشتریان به دنبالش هستند. تیم طراحی سایت LELB Society، می تواند کسب و کار شما را از طریق طراحی سایت در بازاریابی درونگرا و برندسازی به بهترین رشد در کوتاهترین زمان برساند.

سه گام اصلی در مراحل بازاریابی درونگرا

استراتژی بازاریابی درونگرا، روشی پایدار برای رشد هر کسب و کاری می باشد. بازاریابی درونگرا از طریق ایجاد روابط معنادار و بلند مدت با مصرف کنندگان، مشتریان بالقوه و واقعی موجب موفقیت هر کسب و کاری می شود. ارزش گذاری و توانمند سازی مشتریان برای رسیدن به اهداف خود در هر مرحله از چرخه بازاریابی درونگرا نیاز به شناخت دقیق از روش های موثر دارد. تیم طراحی سایت LELB Society، در این مقاله با تکیه بر منابع عالی در این زمینه شما را با موارد اساسی آشنا می سازد.

تفاوت بازاریابی درونگرا و برونگرا برای موفقیت در کسب و کار آنلاین
بازاریابی درونگرا راهی متفاوت برای موفقیت کسب و کار در مقایسه با روشهای سنتی بازاریابی برونگرا

سه مرحله اصلی برای بازاریابی درونگرا (inbound marketing)، تعریف شده است که هر کدام از مراحل بازاریابی درونگرا، استراتژی های مخصوص به خود را دارد. استراتژی های مراحل بازاریابی درونگرا به طور کامل در زیر توضیح داده می شود.

1- جذب مشتری از طریق تعامل

اگر مشتریان شما را نشناسند، نمی توانند محصول شما را بخرند. بنابراین، دستیابی به مشتریان بالقوه، اولین گام در حلقه بازاریابی درونگرا می باشد. جذب مشتریان از طریق تولید محتوای متناسب با نیاز و خواسته مخاطب ها یعنی بازاریابی محتوا صورت می گیرد. گفتگو و ارتباط ارزشمند با مشتریان، شما را بعنوان مشاور قابل اعتمادی معرفی می کند که مشتریان می خواهند با آنها تعامل داشته باشند.

استراتژی‌های بازاریابی محتوا که با ایجاد و انتشار محتوا مرتبط هستند، مخاطبان هدف را جذب می‌کنند. دستیابی به مشتریان بالقوه با ایجاد محتوای متناسب با نیاز آنها از طریق مقاله های سایت، وبلاگ، رسانه های اجتماعی و ویدئوها صورت می گیرد. ارزشهایی که شما در محتوا برای مشتریان ارائه می کنید از جمله راهنماهایی در مورد نحوه استفاده از خدمات شما، توصیه‌های مشتری، جزئیات مربوط به خدمات و کالا یا تخفیف‌ها، اطلاعات موضوعی و تخصصی می توانند مخاطبان را به سمت شما سوق دهند.

استراتژی های بازاریابی محتوا از طریق طراحی مناسب سایت، بهینه سازی سئو SEO، ویدئو و … همگی موجب می شوند که اطلاعات شما به شکل طبیعی در موتورهای جستجو مانند گوگل به مخاطبان هدف نشان داده شوند. برای نمونه می توانید «آموزش آنلاین زبان فارسی» یا «learning vocabulary in context with images» در گوگل جستجو نموده و در نتایج جستجو، پیشگام و اول بودن آکادمی LELB Society، را ببینید.

کسب رتبه اول در آموزش آنلاین زبان فارسی برای مدرسه فارسی LELB Society
رتبه اول در نتایج جستجوی گوگل برای آموزش آنلاین زبان فارسی

2- متعهد شدن مشتری با دریافت خدمات

بازدید مخاطبان از سایت به معنی اقدام آن ها برای دریافت خدمات و کالای شما نیست. بنابراین، به مرحله بعدی یعنی درگیر نمودن مشتری (Engage) وارد می شویم. در این مرحله، شما باید نقاط درد، مشکلات و اهداف مشتریان را بشناسید. تعامل و ارائه دیدگاه ها و راه‌حل‌هایی که با اهداف و پرسش های مخاطب ها همخوانی دارد، مشتریان را به سمت دریافت کالا و خدمات شما سوق می دهد. ارتباط و تعامل قوی با مشتریان ورودی و ارائه راه حل متناسب با خواسته و نیاز آنها، موجب می شود مشتریان بخواهند روابط بلندمدت خود را با شما حفظ کنند.

استراتژی‌های تعامل خاص شامل نحوه رسیدگی و مدیریت تماس‌های فروش، نحوه برخورد نمایندگان خدمات مشتری در مرحله دوم اهمیت زیادی دارند. در واقع، شما بر خواسته و نیاز مشتریان بالقوه تمرکز نموده طوریکه، مطمئن شوید همیشه در حال فروش راه حل هستید تا فروش کالا یا خدمات. بنابراین، همه تعامل ها به توافقات سودمند متقابل برای مشتریان و کسب و کار شما ختم شده، به این معنی که شما ارزشی برای مشتریان مناسب خود فراهم می کنید.

3- ایجاد اشتیاق و مشارکت

ارائه کمک و پشتیبانی برای توانمندسازی مشتریان موجب می شود آن ها حس خوبی از انتخاب خود داشته باشند. بنابراین، مشتریان بالقوه به مشتریان واقعی تبدیل می شوند. موفقیت در خرید نه تنها آن ها را به ادامه دریافت خدمات از شما سوق می دهد بلکه، آنها در معرفی شما به دیگران مشارکت می کنند. به این ترتیب، چرخه بازاریابی درونگرا در حال گردش و رشد پایدار و مداوم خواهد بود.

استراتژی های حمایتی لذت بخش، تضمین می کند که مشتریان مدت ها بعد از خرید خوشحال و راضی هستند. ترکیب ربات ها و نظرسنجی های به موقع برای کمک و پشتیبانی مشتریان و دریافت بازخورد از آنها، راهی عالی برای خوشحال کردن مشتریان است.

ارتباط از طریق رسانه‌های اجتماعی یکی دیگر از استراتژی‌های مهم در مورد خوشحال کردن مشتریان است. دنبال کنندگان شما در رسانه های اجتماعی می توانند از آن برای ارائه بازخورد، پرسیدن سوال یا به اشتراک گذاشتن تجربه خود در مورد محصول یا خدمات شما استفاده نمایند. پاسخ گویی به این تعامل های رسانه های اجتماعی و حمایت مشتریان از این طریق، به مشتریان نشان می‌دهد که آنها را می‌شنوید و به آنها اهمیت می‌دهید. همیشه به یاد داشته باشید که یک مشتری خوشحال به یک طرفدار برند شما تبدیل می شود که مشتریان جدید را به سمت شما می آورد.

چرخه بازاریابی درونگرا (Inbound marketing flywheel)

چرخه بازاریابی درونگرا یک مدل بازاریابی است که توسط Hubspot ارائه شده است. مراحل بازاریابی درونگرا در چرخه مربوط به آن تکرار می شود. شما می توانید با سرمایه گذاری در استراتژی های مربوط به هر یک از مراحل، مشتریان را جذب و حفظ کنید. هر نوع اصطکاکی می تواند مانع از حرکت چرخه بازاریابی درونگرا شود. بنابراین، همسویی و ارتباط بین مراحل بازاریابی درونگرا برای حفظ حرکت چرخه اهمیت زیادی دارد.

3 گام اصلی در مراحل بازاریابی درونگرا برای رشد کسب و کار و برندسازی با طراحی سایت تخصصی در LELB Society
مراحل بازاریابی درونگرا در چرخه

رضایت مشتریان از دریافت خدمات و موفقیت آن ها موجب می شود دور تازه ای از حلقه بازاریابی درونگرا شروع شود. زیرا آنها موفقیت خود را با دیگران به اشتراک می گذارند. جذب مشتری جدید، یک حلقه خود پایدار دیگر را ایجاد می کند. به این ترتیب، کسب و کار شما شتاب گرفته و حرکت مداوم خواهد داشت. استراتژی های مرحله جذب مشتری بعنوان پایه ای قوی برای چرخه بازاریابی عمل نموده بنابراین اهمیت زیادی در حرکت مداوم حلقه و ارائه تجربه استثنائی به مشتری دارد.

تاثیر مراحل بازاریابی درونگرا در افزایش رشد کسب و کار

چرخه بازاریابی درونگرا حول محور تعامل با مشتریان واقعی و ایجاد آگاهی در بین مصرف کنندگان می چرخد. همان طور که در مراحل بازاریابی درونگرا گفته شد، این استراتژی از مدل «جذب، تعهد، اشتیاق و مشارکت» مشتری پیروی می کند. بنابراین، بازاریابی درونگرا یک استراتژی بازاریابی مهم برای کارآفرینی، مشاغل کوچک و کسب و کارهای در حال رشد است. تیم طراحی سایت LELB Society، با طراحی سایت حرفه ای، مشاوره دامین، سئو SEO و تولید محتوای متناسب با بخش های مختلف مخاطب به شما این امکان را می دهد که با کمترین هزینه در کسب و کار خود رشد مداوم داشته باشید.

نمونه بازاریابی درونگرا در سایت LELB Society

بکار گرفتن دانش و شناخت استراتژی های مختلف بازاریابی در رشد کسب و کار و برندسازی تاثیر زیادی دارد. ما باید بدانیم که هر کسب و کاری ویژگی های منحصر به خودش را دارد اما اصول بکار رفته دارای چارچوب خاص و یکسان می باشد. موفقیت در بازاریابی درونگرا که در حال حاضر تیم LELB Society با مدیریت دکتر محمد حسین حریری به آن رسیده است، حاصل تلاش در بکارگیری این اصول و به روزرسانی اطلاعات است. اجرایی نمودن استراتژی های مخصوص هر کدام از مراحل بازاریابی درونگرا می تواند کسب و کار شما را نسبت به رقیبان یک گام جلو بیندازد.

google search console result for LELB Society
نمونه موفقیت در بازاریابی درونگرا در نتایج گوگل سرچ کنسول LELB Society

شما می توانید از طریق منوی Contact us، با ما تماس گرفته و برای موارد طراحی سایت، بهینه سازی سئو SEO، تولید محتوای مناسب، بازاریابی درونگرا و موفقیت در کسب و کار خود از خدمات ما استفاده نمایید.

We respond to all comments immediately. View the 20 newest comments and new topics in forums, or create a new topic in forums.

Leave a Comment