Log in

آموزش فارسی به کودکان 3 تا 10 سال از سر تا سر دنیا

Last updated on January 14th, 2023 by | Category: Learn Persian Online with 400 Persian Lessons + Videos | 364 Views | Reading Time: 5 minutes

آکادمی تخصصی LELB Society، برای آموزش فارسی به کودکان 3 تا 10 سال از سر تا سر دنیا، بهترین منابع اورجینال آموزشی را استفاده می نماید. همه مهارت های زبانی در فارسی (خواندن، نوشتن، شنیدن، صحبت کردن) به طور همزمان در آموزش فارسی به کودکان با شعر، داستان، بازی، نقاشی و آهنگ های شاد کودکانه تقویت می شود.

مدرسین مجرب از فعالیت های متنوع و روش های خلاقانه در آموزش آنلاین زبان فارسی به کودکان استفاده می کنند. در نتیجه، حواس پنجگانه، فکر، خلاقیت و اشتیاق کودکان در یادگیری زبان فارسی درگیر شده و کودکان به شکل فعال و طبیعی زبان فارسی را یاد می گیرند.

آموزش فارسی به کودکان و خردسالان

Home of Happiness to Learn Persian for kids and Teenagers at LELB Society

یکی از نیازهای مهم ایرانیان مقیم خارج از کشور و همچنین والدین فارسی زبان، عدم دسترسی به محتوای آموزش زبان فارسی مناسب می باشد. به همین دلیل، آکادمی دو زبانه LELB Society، با تلاش تیم آموزشی مجرب توانسته در تولید محتوای اورجینال آموزش زبان فارسی به کودکان و خردسالان گام موثری را بردارد. فارسی آموزان ایرانی و غیر ایرانی از سر تا سر دنیا می توانند از طریق آموزش آنلاین زبان فارسی به بیش از 320 درس فارسی طبقه بندی شده در بسته های آموزشی بر اساس سن، سطح و نیاز خود دسترسی داشته باشند. آموزش آنلاین خواندن و نوشتن فارسی به کودکان ایرانی خارج از کشور از طریق شرکت در کلاس آنلاین یا به شکل آموزش خودآموز فارسی با عضویت در سایت در محیطی شاد و پویا صورت می گیرد.

ویدیوی این مقاله را تماشا کنید

روش های خلاقانه آموزش زبان فارسی به کودکان

story telling in persian to practice speaking for non-persian speakers with videos at LELB Society

با توجه به تجربه آموزشی چندین ساله، از فعالیت های آموزشی متنوع و پویا در برگزاری کلاس آنلاین فارسی برای کودکان و خردسالان استفاده می شود تا با احساس راحتی و اشتیاق زبان فارسی را یاد بگیرند. محتوای آموزشی جدید و متفاوت در آکادمی دو زبانه LELB Society، برای افزایش تمرکز و یادگیری کودکان، از روش های خلاقانه آموزش زبان فارسی استفاده می نماید. والدین محترم می توانند نمونه هایی از فعالیت های آموزشی را در بسته های ویژه آموزش فارسی به کودکان و خردسالان (خونه شادی) و آموزش زبان فارسی به کودکان ببینند.

با فعالیت های پویا و متنوع آموزشی، حواس پنج گانه کودکان درگیر یادگیری زبان فارسی شده و سطح یادگیری آن ها بالاتر می رود. در نتیجه، کلمات فارسی و مطالب یاد گرفته شده به شکل فعال به حافظه بلند مدت کودکان و خردسالان سپرده می شود. افتخار این را داریم که با بکارگیری روش های متفاوت و نوین همیشه در امر آموزش به ویژه آموزش زبان فارسی برای کودکان خارج از کشور، موفق بوده ایم. به همین دلیل، والدین از ادامه روند آموزش زبان فارسی به کودکان خود به دلیل تمایل و اشتیاق فرزندانشان به یادگیری، ابراز رضایت و خوشحالی می کنند.

تقویت همه مهارت های زبانی در آموزش فارسی به کودکان

Learn Persian online for kids with videos for non-Persian speakers

با فعالیت های مختلف آموزش فارسی به کودکان همراه با بازی، شعر و داستان، همه مهارت های زبانی در فارسی (خواندن، نوشتن، شنیدن، صحبت کردن) به طور همزمان در محیط شاد کودکانه تقویت می شود. آموزش زبان فارسی به غیر فارسی زبانان به ویژه کودکان و خردسالان از حساسیت بالایی برخوردار است. کودکان غیر ایرانی و ایرانی خارج از کشور در محیط غیر فارسی زبان زندگی نموده و زبان فارسی را به عنوان زبان دوم یاد می گیرند. بنابراین، استفاده از منابع آموزش فارسی مناسب و فعالیت های خلاقانه و نو در افزایش اشتیاق و تمایل کودکان به یادگیری زبان فارسی تاثیر زیادی دارد.

آموزش خودآموز فارسی به کودکان

Learn Persian vocabulary and expressions for non-Persian speakers with videos

آکادمی دو زبانه LELB Society، از نظر منابع آموزش فارسی به کودکان با صدها درس اورجینال غیر کتابی بسیار غنی می باشد. محتوای آموزشی از جمله آموزش حروف الفبای فارسی به ترتیب از الف تا ی، آموزش فارسی به کودکان با شعر، داستان، کارتون و … همراه با ویدیوی آموزشی در اختیار فارسی آموزان قرار می گیرد.

فارسی آموزانی که فرصت شرکت در کلاس آنلاین فارسی را ندارند می توانند از آموزش غیر همزمان زبان فارسی استفاده نمایند. این فارسی آموزان با عضویت در سایت می توانند بر اساس نیاز، علایق، سن و سطح زبان فارسی خود از صدها درس فارسی استفاده نموده و از مزایای آموزش غیر همزمان فارسی بهره مند شوند.

تیم آموزشی ما، همواره کودکان را در آموزش خودآموز فارسی کمک نموده و آن ها را در بهره مندی از آموزش آنلاین زبان فارسی پشتیبانی می کنند. فارسی آموزان می توانند در پایان هر درس سوالات خود را در قسمت کامنت گذاری بپرسند. مدرسین فعال ما، به سوالات پاسخ می دهند.

آموزش فارسی به کودکان با شعر و آهنگ های شاد کودکانه

آهنگ های شاد کودکانه تاثیر مهمی در آموزش زبان فارسی به خردسالان و کودکان پیش دبستانی دارد. تدوین ویدیوهای آموزشی توسط بیتا و خانم زنجانی (مدرس فارسی کودکان) و ارتباط با کودکان سر تا سر دنیا در خونه شادی با همدیگر، برای آموزش مفاهیم فارسی مثل الفبای فارسی، شکل ها، آموزش رنگ ها، روزهای هفته، شمارش اعداد، کارهای روزانه، حیوانات، فصل های سال و اعضای بدن با شعر می باشد. با فعالیت های متنوع همراه با شعر، مهارت های شنیدن و صحبت کردن فارسی کودکان به طور فعال تقویت می شود.

آموزش فارسی به کودکان با داستان های جذاب و آموزنده

learn persian with simplify stories for non-persian speakers with videos at LELB Society

تدوین ویدیوهای داستانی در آکادمی LELB Society، از فعالیت های منحصر به فرد تیم آموزش فارسی ما برای کودکان می باشد. داستان های معروف و آموزنده از ازوپ، کلیله و دمنه، شاهنامه فردوسی و … توسط تیم آموزشی ما برای کودکان ساده نویسی شده است. مهارت شنیدن و روان صحبت کردن فارسی کودکان در ارتباط با شخصیت ها و وقایع داستان به بهترین شکل تقویت می شود.

کودکان ویدیوی داستان را قبل از کلاس دیده و با واژگان فارسی آن آشنا می شوند. کودکان داستان را به زبان خود در کلاس آنلاین فارسی برای مدرس تعریف نموده و روان صحبت کردن کودکان در بیان داستان تقویت می شود. کودکان از طریق نقش بازی کردن همراه با مدرس به شکل فعال، در جریان حوادث داستان قرار می گیرند.

نقش بازی کردن از طریق مشارکت در داستان موجب بکارگیری تفکر خلاقانه در کودکان می شود. بنابراین، کودکان با بکارگیری فکر و اندیشه، فهم و استدلال، تخیل و خلاقیت خود با شخصیت های داستان ارتباط برقرار کرده و زبان فارسی را به طور طبیعی و فعال یاد می گیرند. آموزش نوشتن و خواندن فارسی نیز با روش های مختلف مثل جمله سازی با کلمات فارسی، روخوانی متن ساده داستان، نوشتن خلاصه داستان و … تمرین می شود.

داستان سازی یکی از روش های مورد استفاده در آموزش زبان فارسی مقدماتی در آکادمی دوزبانه LELB Society می باشد. محتوای آموزشی در گام اول ویدیوی داستان می باشد. زبان آموزان با نگاه کردن ویدیوی داستان با مفاهیم و محتوای آموزشی آشنا می شوند. سپس هر زبان آموز برای تصاویر مربوطه یک یا چند جمله می نویسد و داستان را از زبان خودش به فارسی می سازد. به این ترتیب با تفکر خلاق، ایده های خود را برای دیگران در مورد داستان مربوطه روشن می کند.

آموزش زبان فارسی به کودکان همراه با بازی

Learn Colors in Farsi for Kids at LELB Society - Learn Persian Online for Kids

آموزش زبان فارسی به کودکان همراه با بازی های خلاقانه و جالب از طریق مشارکت و تعامل کودکان با مدرس تاثیر زیادی در آموزش فارسی به خردسالان و کودکان غیر فارسی زبان دارد. هیجان توام با شادی در بازی، فکر و خلاقیت کودکان را در یادگیری به کار می گیرد.

ایجاد حس مشارکت و نیز رقابت در کودکان در حین بازی موجب یادگیری فعال و طبیعی زبان فارسی می شود. کودکان در یادگیری زبان دوم، نیاز به اشتیاق و ایجاد انگیزه دارند و انجام بازی های جذاب، سرعت و دقت یادگیری کودکان را بیشتر می کند.

آموزش فارسی کاربردی به کودکان با کارتون

Persian lessons with animation and transcript for kids at LELB Society

کودکان با دنیای هیجان انگیز کارتون و انیمیشن، کلمات ساده فارسی را به طور فعال و ناخودآگاه یاد می گیرند. در آموزش فارسی کاربردی به کودکان از مفاهیم فارسی مثل سلام و احوالپرسی، کارهای روزانه، آموزش شغل ها به کودکان، مهمانی ، غذا خوردن، آداب و رسوم فارسی استفاده می شود.

کودکان در جریان اتفاقات کارتونی با دنیای واقعی ارتباط برقرار کرده که یادگیری زبان فارسی برای کودکان را لذت بخش می نماید. آموزش کلمات ساده فارسی به کودکان با استفاده از کلمات هم معنی و کلمات متضاد فارسی در محتوای کارتونی، یادگیری آن ها را برای کودکان آسان می کند.

آموزش الفبا و اعداد زبان فارسی برای کودکان

Learn Persian alphabet and letters with videos for non-Persian speakers

آموزش الفبای فارسی به کودکان با چندین روش آموزشی متفاوت انجام می گیرد. در روش مستقیم آموزش حروف الفبای فارسی به کودکان پیش دبستانی و دبستانی، از شعر و کلمات ساده فارسی با تصویر انیمیشنی مربوط به هر حرف استفاده شده است.

کودکان شعر الفبای فارسی را با ریتم در کلاس همراه با مدرس می خوانند. از سوی دیگر، آموزش الفبای فارسی به کودکان همراه با بازی، داستان و آهنگ های شاد کودکانه به شکل غیر مستقیم در کلمات ساده فارسی انجام می گیرد. شمارش اعداد فارسی به کودکان و خردسالان همراه با بازی و شعر به شکل عملی آموزش داده می شود.

آموزش حروف و کلمات به کودکان بادرس های کارتونی و انیمیشنی، آموزش خواندن و نوشتن فارسی با داستان های ساده نویسی شده برای کودکان، آموزش کلمات فارسی با تصویر، انجام بازی های جذاب آموزش سریع الفبا به کودکان مثل بازی اسم و فامیل، چیدن حروف و جمله سازی و … از فعالیت های جذاب برای کودکان می باشند.

پویانمایی در آموزش زبان به کودکان

پیشرفت تکنولوژی و استفاده از ساختار چندرسانه ای تاثیر مهمی در آموزش های آنلاین دارد. برخلاف کلاس های آموزشی سنتی متکی بر کتاب، در آموزش های آنلاین امکان و فرصت استفاده از فایل تصویری و صوتی برای آموزش فراهم می باشد.

در آموزش چندرسانه ای ترکیبی از کلمات و تصاویر به صورت طرح، تصاویر ایستا، تصاویر پویا در انیمشن یا کارتون بکار گرفته می شود. پویانمایی در آموزش زبان به کودکان تاثیر بسیار مهمی در ارتباط و تعامل با کودکان، درک و تقویت فکر کودکان، ایجاد خلاقیت و افزایش انگیزه زبان آموزان دارد.

کودکان کمتر علاقه به خواندن کتاب دارند به جز مواردی که دارای تصاویر جذاب یا مطالب خنده دار باشد، اما با تماشا کردن و شنیدن به سرعت یاد می‌گیرند. ذهن کنجکاو کودکان همیشه به دنبال یادگیری از دیده ها و شنیده ها است. شخصیت های کارتونی خلاق، یادگیری را برای کودکان جذاب و دلنشین می کند بنابراین آموزش مطالب مختلف بخصوص زبان با ویدئو و انیمیشن از طریق ارتباط تصویری و شنیداری با آنها موثرتر از آموزش کتابی واژگان خواهد بود.

کودکان در حال یادگیری و تاثیر پذیری از دیده ها و شنیده های خود از دنیای پویانمایی و شخصیت های کارتونی هستند. زبان آموزی از طریق پویانمایی با تحریک تخیل و تفکر کودکان به شکل گیری ایده در ذهن آنها می انجامد و یادگیری خلاق را در آنها فعال می کند.

کلاس آنلاین زبان فارسی برای کودکان و خردسالان

آموزش فارسی با شعر ما کودکان

با ثبت نام در کلاس آنلاین زبان فارسی در آکادمی LELB Society، کودکان و خردسالان 3 تا 10 سال، زبان فارسی را در محیطی شاد و جذاب یاد می گیرند. تیم آموزشی ما، با تدوین درس های فارسی متفاوت و غیر کتابی مخصوص سن کودکان و خردسالان، گام بزرگی را در آموزش زبان فارسی به کودکان دبستانی و پیش دبستانی برداشته است.

کودکان و خردسالان با استفاده از روش های خلاقانه آموزش زبان فارسی در کلاس، نه تنها زبان فارسی را در محیطی شاد، به آسانی یاد می گیرند، بلکه، قدرت فکر و اندیشه، خلاقیت، استدلال، حس تعامل و ارتباط آن ها نیز تقویت می شود.

مدرسین فارسی ما مسلط به زبان انگلیسی بوده و تجربه کافی در آموزش زبان فارسی به کودکان دارند. بنابراین، در آموزش زبان فارسی به کودکان ایرانی خارج از کشور و فارسی آموزان غیر ایرانی عملکرد عالی داشته و از فعالیت های آموزشی مختلف و کاربردی برای آموزش زبان به کودکان استفاده می کنند. والدین محترم می توانند با ثبت نام فرزندان خود در آکادمی تخصصی LELB Society، با مدرسین فارسی مسلط به زبان انگلیسی برای پرورش کودک دو زبانه خود نیز اقدام نمایند.

مشاوره رایگان برای آموزش فارسی به کودکان

تخصص ویژه آکادمی دو زبانه LELB Society، آموزش آنلاین زبان فارسی به غیر فارسی زبانان با مدرسین فارسی مسلط به زبان انگلیسی می باشد. بنابراین، فارسی آموزان غیر ایرانی و همچنین ایرانی خارج از کشور برای شرکت در کلاس خصوصی و گروهی فارسی می توانند با ما تماس بگیرند.

جلسه اول و مشاوره، کاملا رایگان می باشد. این جلسه رایگان، با حضور والدین، فرزندان و مدرسین برگزار می شود. در این جلسه، والدین و کودکان درباره علایق، نیازها و توانایی های آموزشی خود با مدرسین صحبت نموده و می توانند مدرس فارسی خود را انتخاب نمایند.

Chat