Log in

مابان عزیزم سلام – پدر و مادر کودک بیمار – سارا حسین‌پور

مابان عزیزم سلام، دل‌نوشته ای از سارا حسین‌پور درباره پدر و مادر کودک بیمار و نگهداری از کودک که در بیمارستان بستری است.

ویدیوی این نوشته درباره کودک بیمار با عنوان مابان عزیزم، سلام

می­ خواهم از شما به خاطر زحمت‌هایی که برایم می­ کشید سپاسگزاری کنم. به پاس زحمت ­هایی که از آغاز بارداری تا به امروز تحمل کرده‌اید… به پاس آن­که مرا درک­ می­ کنید و می­ دانید وقتی من برای نخستین بار به یاری شما روی پاهای ناتوان خودم ایستادم، جز پاهای شما بلند­قامتان چیزی نمی ­دیدم، پس شما با کمال فروتنی روی زمین می ­نشستید تا چهره به چهره با من سخن ­بگویید و غبار غم غربت و ترس از این دنیای بزرگ و ناشناخته را از قلب کوچکم دور ­کنید.

English question on rearing children for IELTS & TOEFL at LELB Society with text and voice comment forms asynchronously

دست­های بزرگ و مهربان تان همیشه گرما­بخش وجود کوچک و نحیف و التیام ­بخش درد­ها­ی من است، درد­هایی که اگرچه مرا ناتوان ­تر از کودکان دیگر جلوه می ­دهند، ولی چندین برابر آن، مرا بدون هیچ ترحمی و فقط از سر عشق در دل شما خوبان عزیزتر و خاص­ تر می­کنند…

مابان فداکارم؛ سپاس که مرا با تمام ضعف و ناتوانی و خستگی در آغوش گرم و پر محبت تان می ­پذیرید و هرگز رنج و بیماری­ من را به رویم نمی آورید… سپاس که بیمارستان ­نشینی من هرگز باعث نشده تا من را با کودکان سالم مقایسه کنید، سپاس که می ­دانید شما عزیزان فداکار، بهترین دوستان من هستید، دوستانی که همیشه از هم ­صحبتی با آن­ها لذت می ­برم.

Learn Persian Online at LELB Society about Hygiene Factors against CoronaVirus for Kids

دوست دارم ساعتی در کنارم بنشینید، از هر چیزی جز درد­ها و بیماری من سخن بگویید، به حرف­های کودکانه ا­ی من با فروتنی گوش دهید، با زبان کودکانه برایم قصه بگویید، کتاب بخوانید و فارغ از باید­ها و نباید­های دنیای سخت و بزرگ خودتان همبازی دنیای شاد و کوچک و رنگارنگ من شوید، دنیایی که حتی رنگ­هایش را از گل وجودتان به عاریت گرفته ام.

Childhood Years An English question for discussion at LELB Society with flashcards and selected reading passage

مابان مهربانم ،سپاس که فهمیدید بازی­ها و دنیای کودکانه‌ی من همان‌قدر برای من مهم و جدی است که دنیای درک ­ناشدنی شما بزرگان برای خودتان. سپاس که می ­دانید علت لجبازی ­ها و گریه ­های گاه و بی­گاه من فقط به خاطر گرسنگی، تشنگی و یا خستگی نیست، بلکه خیلی وقت­ها برای آن است که سخت محتاج مهر و نوازش و آغوش گرم و مهربان تان هستم و می­ خواهم اشک­های من دلیلی شوند تا هر دوی شما ساعتی بیشتر در کنارم بمانید.

Wonder movie criticism and analysis in Film Criticism Course Forum for ESL students

سپاس که می ­دانید که من به هر دوی شما خوبان با هم و در کنار یکدیگر نیاز دارم، سپاس که می ­دانید اگر هر کدام از شما پیشم نباشید نیمه ­ای از قلب من تهی می­ شود و من با نگرانی چشم ­انتظار لحظه ­ای مقدس هستم تا دوباره هر دوی شما را با هم در کنار خویش ببینم، شما که مقدس ­ترین فرشتگان روی زمین ­هستید و هیچ­ یک برای من آن ­دیگری نمی ­شوید…

مابان واژه­ای است متشکل از مامان + بابا + ان جمع فارسی که در جلد نخست دانشنامه‌ی ادبیات کودک که به زودی به چاپ سپرده‌ می­شود.

Leave a Comment

Chat