Log in

مکالمه فارسی درباره تاثیر پیشرفت تکنولوژی انجمن زبان فارسی

Last updated on November 29th, 2022 by | Category: | 39 Views | Reading Time: 17 minutes

LELB Society: A Bilingual Academy of English & Persian Forums Persian Conversation Questions for Speaking مکالمه فارسی درباره تاثیر پیشرفت تکنولوژی انجمن زبان فارسی

Viewing 3 reply threads
  • Author

تمرین مکالمه فارسی با موضوع تاثیر پیشرفت تکنولوژی بر زندگی انسان در کلاس آنلاین فارسی با طرح پرسش در انجمن زبان فارسی برای آموزش زبان فارسی به غیر فارسی زبانان

تاثیر پیشرفت تکنولوژی بر زندگی

انسان در طول زمان با کمک فکر و اندیشه خود توانسته با کشف چیزهای نو پیشرفت کند. رشد تکنولوژی با حل مشکل های مرتبط با زندگی روزمره توانسته انجام کارهای مختلف را آسان و سریع نماید.

ساخته شدن شهرها، رشد صنایع مختلف، ارتباط بیشتر از طریق رسانه ها، مسافرت راحت تر، اختراع های تازه و هزاران مورد دیگر که زندگی را برای ما انسان ها، بهتر و راحت تر کرده، همگی با پیشرفت تکنولوژی اتفاق افتاده است.

در کلاس آنلاین فارسی درباره تکنولوژی چیست و تاثیر رشد تکنولوژی بر زندگی انسان صحبت خواهیم کرد.

در ارتباط با تاثیر پیشرفت تکنولوژی بر زندگی به پرسش های زیر پاسخ دهید و بعد از خواندن کامنت همکلاسی های خود درباره نظرات همدیگر هم نظر بدهید و از همدیگر سوال بپرسید.

1- رشد تکنولوژی چه تاثیرهای مثبتی بر زندگی انسان داشته است؟

2- شما تا چه اندازه خود را با تکنولوژی های جدید وفق می دهید؟

3- شما تا چه اندازه دوست دارید که از وسایل و تکنولوژی های جدید استفاده کنید؟ آیا هر چیز تازه ای که وارد بازار می شود خریداری می کنید؟

4- پیشرفت تکنولوژی چه تاثیر های منفی بر حیات روی زمین داشته است؟

5- به نظر شما در آینده با چه تکنولوژی های جدیدی روبرو می شویم؟

6- تاثیر پیشرفت تکنولوژی بر آموزش و یادگیری چه بوده است؟ آموزش سنتی و جدید را باهم مقایسه کنید.

1 – تکنولوژی جامعه را تحت تأثیر قرار داده است برای اینکه ارتباط بسیار آسان تر است.

2- من می توانم خود را با استفاده از تکنولوژی وفق بدهم برای اینکه تکنولوژی حتی در کوچکتر

وجود داشت بنابراین از سنین پایین شروع به استفاده از فناوری کردم.

3 – برای من بستگی به تکنولوژی دارد.

4- یکی از تأثیرات منفی فناوری این است که افراد در زندگی واقعی مکالمه زیادی ندارند برای اینکه برقراری ارتباط با تلفن آسان تر است.

5- فکر می کنم در آینده گوشی های جدیدتری با امکانات بیشتر داشته باشیم.

6- قبل از تکنولوژی افراد با کتاب آموزش می بینند اما اکنون با فیلم ها، کتاب های آنلاین و درس ها یا جلسات آنلاین آموزش می بینند.

همان طور که گفتید تکنولوژی ارتباط را آسان تر کرده است. پیشرفت تکنولوژی در افزایش اطلاعات و دانش هم تاثیر زیادی داشته است. الان می توانیم جواب بیشتر سوال های خود را با جستجو در اینترنت پیدا کنیم. البته داشتن دانش زبانی هم در این مورد کمک زیادی می کند.

به نظر من پیشرفت تکنولوژی باعث شده همه چیز به شکل مصنوعی باشد. حرکت و تلاش کمتر شده و افراد بیشتر درگیر وفق خود با تکنولوژی های جدیدتر هستند. به علاوه، طبیعت در حال از بین رفتن است. نظر شما در مورد این ها چیست؟

اما می توانید درباره تاثیر تکنولوژی در تغییر نوع و نحوه تغذیه (غذایی که می خوریم) را بگویید؟

۱- .تکنولوژی جامعه را تحت تاثیر قرار داده است برای اینکه ارتباطات را نسبت به قبل بسیار آسان تر می کند

۲- .من از سن کم یاد گرفته ام که چجوری از تکنولوژی استفاده کنم بنابراین استفاده کردن تکنولوژی جدید برای من سخت نیست

۳- .من همه تکنولوژی ها را دوست ندارم اما بعضی را دوست دارم

۴- .یکی از تأثیرات منفی تکنولوژی این است که مردم کمتر بیرون می روند و روی تلفن خود می مانند. این برای سلامتی شما بد است

۵- .من فکر می کنم وقتی به رستوران می روید ربات ها سفارش شما را می گیرند

۶- .قبل از تکنولوژی مردم با کتاب یاد می گرفتند.حالا مردم از تکنولوژی برای مطالعه، کلاس و برای انجام دادن کارهای خود استفاده می کنند

ورود ربات ها به زندگی به احتمال زیاد در آینده ای نزدیک به شکل گسترده تری خواهد بود.

پیشرفت تکنولوژی تاثیر مثبت زیادی در زندگی انسان ها داشته است. همان طور که گفتید ارتباط را آسان تر کرده است. به علاوه، کارها سریع تر انجام می گیرد. بیشتر کارها با ماشین آلات و دستگاه ها انجام می شود. افراد فقط درست کار کردن وسایل را کنترل می کنند. خیلی از شغل های قدیمی از بین رفته و شغل های تازه ای جای آن ها را گرفته است. پیشرفت تکنولوژی در پزشکی جان انسان های زیادی را نجات داده است.

ولی با وجود همه ی این موارد، پیشرفت تکنولوژی تاثیر های بد زیادی برای ما و همین طور دنیای اطراف ما دارد.

درباره تاثیر بد پیشرفت تکنولوژی در دنیای اطراف چه چیزهایی می توانید بگویید؟

Samira Ghafari
      Participant

1با تکنولوژی کار ها خیلی آسان تر میشود مسلا با کامپیوتر یا مبایل میشود با بقیه ارتباط داشته باشیم

۲من با تکنولوژی معمولاً بازی میکنیم و با بقیه ارتباط برقرار میکنم

۳من زیاد درباره ی تکنولوژی نمیدانم پس من نمیخرم ولی خیلی دوست دارم که با تکنولوژی کار کنم

۴تکنولوژی برای چشم ها بد است وقتی همیشه به موبایل و کامپیوتر نگاه کنیم

۵من فکر میکنم که ربات ها پیشرفت میکنند و میتواند مسل آدم ها باشند

۶با تکنولوژی باید برق باشد ولی قدیم ها کار ها را با دست انجام می‌دادیم

رفع اشکال فارسی برای غیر فارسی زبانان که در خارج از کشور زندگی می کنند در انجمن آموزش زبان فارسی بر اساس آموزش غیر همزمان و آموزش خودآموز زبان فارسی با پشتیبانی دایمی اساتید دوزبانه و مجرب

خیلی خوب و کامل به سوال ها جواب دادی، امیرعلی. فقط چند تا اشکال داشتی که در پایین به آنها اشاره می کنم.

1. مسلا = مثلا
        2. مسل = مثل
        3. مبایل = موبایل
        4. من با تکنولوژی معمولاً بازی میکنیم = من با تکنولوژی معمولا بازی می کنم

بهتره که اشتباه های فارسی خودت رو یه جا بنویسی و آنها رو بعد از مدتی، دوره یا مرور بکنی تا در کامنت های بعدی، این اشتباه ها رو دوباره تکرار نکنی. در این صورت، در آموزش زبان فارسی پیشرفت بهتر و سریع تری خواهی داشت.

با آرزوی شادی و پیروزی برای شما

Viewing 3 reply threads
  • You must be logged in to reply to this topic.