Log in

مکالمه فارسی درباره وسایل ارتباط جمعی

Last updated on August 13, 2022 by with 36 Views and Reading Time: 25 minutes

LELB Society: A Bilingual Academy of English & Persian Forums Persian Conversation Questions for Speaking مکالمه فارسی درباره وسایل ارتباط جمعی

Viewing 5 reply threads
  • Author
      1. از بین وسایل ارتباط جمعی، شما بیشتر از کدام یک استفاده می کنید؟ چرا؟
      2. آیا از اینکه زبان فارسی را به شکل آنلاین و با استفاده از وسایل ارتباط جمعی می آموزید، راضی هستید؟
      3. اینترنت در دنیای امروز چه کاربردهایی دارد؟
      Assal Rabiy
      Participant

١.من اينترنت زياد استفاده مي كنم براي آنكه من ميروم در اينترنت بازي كنم و پژوهش

كنم.

2. بله من از يادگيري فارسي از طريق آنلاين راضي هستم براي آنكه اينترنت اين كار را بسيارآسان كرده علا رغم مسافت بسيار طولاني بين ايران و استراليا.

3. از اينترنت براي سرگرمي، درس خواندن، تبليغات، خريد كردن، پيداكردن آدرس، همكاري، انجام كارهاي بانكي، پژوهش، برقراري أرتباطات و كارهاي ديگر استفاده مي شود.

آفرین آلتا جان، خیلی خوب و عالی نوشتی! واقعا لذت بردم.

همون طوری که نوشتی، از اینترنت، امروزه، برای انجام کارهای خیلی زیادی استفاده می شه، و در واقع، دنیای امروز بدون اینترنت، دیگه غیر ممکن هست.

اینترنت باعث شده تا دنیای بزرگ ما به یک دهکده جهانی تبدیل بشه که در زبان انگلیسی به آن می گیم:

global village

من خیلی خوشحالم که از طریق اینترنت می تونم به فارسی آموزان خوب و کوشایی مثل شما زبان شیرین فارسی رو تدریس کنم با وجود این فاصله بسیار طولانی بین ایران و استرالیا. همچنین، خیلی خوشحالم که شما به این خوبی درسهای فارسی رو می خونید و در انجمن های زبان فارسی ما شرکت می کنید و فعال هستید.

بازخورد:

واژه “علی رغم” ریشه عربی دارد و به این شکل نوشته می شود: “علی رغم”

Samira Ghafari
      Participant

من از موبایل بیشتر از بقیه ی وسایل ارتباط جمعی استفاده میکنم.

بله من راضی هستم از ین که آنلاین زبان فارسی را یاد بگیرم.

با انترنت آدم ها می‌توانند از راه دور با هم در ارتباط باشند.

امیرعلی جان، خیلی خوشحالم که اولین کامنت تو رو در این انجمن آموزش زبان فارسی می بینم. به این کار حتما ادامه بده تا در خواندن و نوشتن زبان فارسی پیشرفت کنی.

موبایل یا تلفن همراه، وسیله خیلی خوب و راحتی برای برقراری ارتباط با دیگران از راه اینترنت هست.

خوشحالم که از کلاس فارسی آنلاین ما راضی هستی. در واقع، آموزش زبان فارسی آنلاین در آکادمی ما، تمام مزیت های کلاس حضوری فارسی را داره، به اضافه خیلی فواید دیگه، که حتما خودت هم می دونی.

درباره اینترنت، کاملا درست گفتی، اینترنت در هزاره سوم، کل دنیا رو به هم وصل کرده و جهان ارتباطات رو تغییر داده.

Marzieh Ebtelahi
      Participant

۱-ایترنت، چون با اینترنت بیشتر کارهایم را انجام بدهم مثل درس و بازی.

۲-بله،چون با آنلاین می‌شود همه جا کلاس داشته باشیم.

۳-همه انسان ها در همه‌جای دونیا می‌توانند باهم حرف بزنند.

بله کیان جان. کاملا درست می گی. امروزه، خیلی از کارها با اینترنت انجام می شه، مثل تشکیل کلاس آنلاین فارسی. برای درس خواندن و بازی کردن هم از اینترنت استفاده می کنیم، هم به شکل فردی و هم به شکل گروهی.

اینترنت در دنیای امروز، فاصله ها را برداشته و مردم از هر کجای دنیا، به راحتی می توانند با هم حرف بزنند و ارتباط برقرار کنند.

۱- .من بیشتر پیام می فرستم و زنگ می زنم برای اینکه وقتی من آن ها را استفاده می کنم می توانم با مردم در ارتباط باشم

۲- .آره. من از آنلاین بودن کلاس ها راضی هستم. اما من دوست ندارم وقتی ارتباط بد است و مشکل دارد

۳- .امروزه مردم از اینترنت برای کار، نگاه کردن به اخبار، تماس گرفتن با مردم و حتی برای بازی کردن استفاده می کنند

همان طوری که شما گفتید، استفاده از تلفن همراه هوشمند که به اینترنت وصل می شود، تغییر بزرگی در برقراری ارتباط در بین مردم دنیا به وجود آورده است. این تلفن های هوشمند بسیار سبک و قابل حمل هستند و با سرعت بالا، ارتباط بین مردم را بسیار آسان کرده اند.

در دهکده جهانی که ما در آن زندگی می کنیم، دیگر برای انجام دادن خیلی کارها، نیاز نیست به شکل سنتی اقدام کنیم. یک نمونه بارز آن، کلاس آنلاین فارسی هست که شما به خوبی آن را تجربه کرده اید، چون برای مدتی تقریبا طولانی آموزش زبان فارسی را به شکل آنلاین دنبال کرده اید، و ما از این بابت خیلی خوشحالیم.

1- بیشترین استفاده را از پیامک و تماس در گوشی دارم.

2- من از یادگیری آنلاین فارسی راضی هستم برای اینکه انجام آن به صورت آنلاین راحت تر است و شامل موارد زیادی مانند داستان و فیلم است که به ما در درک داستان کمک می کند.

3- در دنیای امروز ما از اینترنت برای بسیاری از موارد مانند برقراری ارتباط، یادگیری و سرگرمی استفاده می کنیم.

به نظر من هم، آموزش زبان فارسی آنلاین می تواند خیلی راحت تر، متنوع تر و مفید تر از شرکت در کلاس فارسی به شکل حضوری باشد، زیرا در درجه اول، شما دیگر نیاز نیست که وقت خود را در بین خانه و کلاس حضوری فارسی هدر بدهید. از سوی دیگر، منابع آموزش زبان فارسی به شکل چند رسانه ای است. یعنی مانند بیشتر کتابها برای آموزش زبان فارسی، فقط محدود به متن نیست.

همان طوری که شما اشاره کردید، داستان های فارسی موجود در سایت ما، به همراه ویدیو و پادکست هستند که شما می توانید آنها را ببینید و بشنوید. همچنین، از طریق روش آموزش خودآموز زبان فارسی این امکان وجود دارد تا فارسی آموزان، زبان فارسی را به شکل غیر همزمان و با پشتیبانی 24 ساعته مدرسین فارسی ما فرا بگیرند.

Viewing 5 reply threads
  • You must be logged in to reply to this topic.