Log in

مکالمه فارسی درباره رخدادهای طبیعی کلاس فارسی

Last updated on August 5, 2022 by with 46 Views and Reading Time: 17 minutes

LELB Society: A Bilingual Academy of English & Persian Forums Persian Conversation Questions for Speaking مکالمه فارسی درباره رخدادهای طبیعی کلاس فارسی

Viewing 4 reply threads
  • Author
      1. از بین بلایای طبیعی مانند سیل، زلزله، آتشفشان و غیره، به نظر شما کدام یک خطرناک تر می باشد.
      2. آیا خود شما یکی از رخدادهای طبیعی یا بلایای طبیعی را دیده اید / تجربه کرده اید؟
      3. چگونه می توانیم خطر بلایای طبیعی را کمتر کنیم و یا آنها را کنترل کنیم؟
      Assal Rabiy
      Participant

۱:من فکر می کنم زلزله خطر نک تر أز آتشفشان أست برای آن که زلزله بدونه إخطاریه می آید و باعث خرابی خانه ها،مدرسه ها و بیزینس .ها می شود

۲:بله من زلزله در شهره ملبورن تجربه کردم وخانه ی ما لرزید.:

ایجاد سیستم آموزشی، آمادگی و پیش بینی و کاهش گاز اتمی از جو

خیلی خوب نوشتی آلتا جان. همان طوری که گفتی، زلزله خیلی خطرناک هست.

زلزله، کمی هم ترسناک هست، ولی ما باید در هنگام زلزله، خودمون رو کنترل کنیم و از خودمون و دیگران مراقبت کنیم. مثلا به زیر میز بریم تا اگر چیزی از سقف به پایین افتاد، به سر ما آسیب نرسونه.

همچنین، موقع زلزله، نباید کنار پنجره باشیم چون ممکنه شیشه بشکنه و به ما آسیب برسونه.

پیشنهادهای خیلی خوبی دادی، آلتا جان برای کاهش آسیبی که ممکنه زلزله به ما برسونه.

این چند واژه رو اشتباه نوشتی که من درست می کنم:

خطرناک – بدونِ – شهر ملبورن

Marzieh Ebtelahi
      Participant

۱-.سونامی ، تندباد و گردباد خطرناک تر هستد چون همه چیز را خراب میکنند

۲-.بله، من رعردبرگ و تندباد را دیده ام

۳-.هواشاسی می‌تواند به ما خیلی کمک کند

آفرین کیان، خیلی خوب بود.

رعد و برق و تندباد را دیده ام.

بعضی از اتفاقات آب و هوایی قابل پیش بینی هستند ولی زلزله را نمی توان پیش بینی کرد.

1. به نظر من خطرناک ترین بلای طبیعی سیل است چون می تواند خیلی چیزها را از بین ببرد و برای مردم بسیار خطرناک است

2. یک بار زمانی که در آمریکا بودیم من و خانواده ام در یک زلزله بودیم اما خوشبختانه این زلزله بسیار کوچک و کوتاه بود و هیچ آسیبی ندیدیم

3. راه هال های مختلفی برای بلایای طبیعی وجود دارد، اما به نظر من باید همیشه برای هر بلای طبیعی آماده باشید که خیلی ریسک دار

نباشد

آفرین پریسا. بدون هیچ ایرادی و به شکل کامل نوشتی و توضیح دادی. عالی بود!

همون طوری که گفتی، سیل واقعا خطرناک هست. به نظر من، زلزله خیلی ترسناک هست، چون من کمی از جای تنگ می ترسم که به آن ترس از جای تنگ یا claustrophobia می گویند.

۱- .من فکر می کنم که آتشفشان و گردباد خطرناک ترین بلایای طبیعی هستند

۲- .من قبلن در یک زلزله بودم اما خوشبختانه آنقدر شدید نبود

۳- .ما می توانیم خطر بلایای طبیعی را با آگاهی و احتیاط کمتر کنیم

سلام دل آرا. خوشحالم می بینم که بعد از تعطیلات تابستون دوباره به سایت خودت برگشتی!

درباره افزایش آگاهی در برابر بلایای طبیعی با تو کاملا موافق هستم. این بهترین کاری هست که ما انسانها در برابر رخدادهای طبیعی می تونیم انجام بدیم.

خوشحالم که در آن زلزله که در کشور آمریکا تجربه کردید، آسیبی ندیدید و زلزله خفیف بود. من هم مثل شما چند بار زلزله رو تجربه کردم ولی همیشه خفیف بود. با این وجود، زلزله خفیف هم خیلی ترسناک هست.

قبلن = قبلا، مثالهای دیگه: تقریبا، معمولا، کاملا، اصولا، غالبا، عموما، حدودا و …

Viewing 4 reply threads
  • You must be logged in to reply to this topic.