Log in

مکالمه فارسی بین دانشجو و استاد انجمن آموزش زبان فارسی

Last updated on October 18, 2022 by with 29 Views and Reading Time: 20 minutes

LELB Society: A Bilingual Academy of English & Persian Forums Persian Conversation Questions for Speaking مکالمه فارسی بین دانشجو و استاد انجمن آموزش زبان فارسی

Viewing 3 reply threads
  • Author

در این انجمن آموزش زبان فارسی، با سوال هایی که در بین دانشجو و استاد مطرح می شود، آشنا می شوید. لطفا به پرسش های زیر به شکل مکتوب در کادر زرد رنگ زیر پاسخ دهید. سپس در کلاس آنلاین فارسی، به شکل شفاهی، درباره پرسش های زیر با هم صحبت می کنیم.

لطفا دقت کنید که در کلاس زبان فارسی، شما باید کاملا آماده باشید تا بدون نگاه کردن به سوالها، به شکل شفاهی به آنها پاسخ دهید. بنابر این، لازم است با تلفظ درست واژگان فارسی در سوال های زیر آشنا شوید تا بدون نیاز به خواندن آنها در کلاس، بتوانید به آنها پاسخ دهید.

مکالمه فارسی بین دانشجو و استاد

لطفا به پرسش های زیر پاسخ دهید:

1. خودتون رو معرفی کنید. – .Introduce yourself
      2. اسم کامل تون چیه، لطفا؟ – ?What is your full name, please
      3. در چه رشته ای تحصیل می کنید / چی می خونید؟ – ?What’s your university major
      4. ترم چندم هستید؟ – ?What semester are you in
      5. چطور می تونم بهتون کمک کنم؟ – ?How can I help you
      6. عنوان پایان نامه شما چیه؟ – ?What’s the title of your thesis or dissertation
      7. تا حالا چند واحد پاس کردید؟ – ?How many units have you passed so far
      8. به چه زبان هایی می تونید صحبت کنید؟ – ?Which languages can you speak
      9. روزی چند ساعت مطالعه می کنید؟ – ?How many hours do you study per day
      10. بیشتر به چه درسی علاقه دارید؟ – ?Which lesson are you most interested in
      11. روش درس خواندن و مطالعه شما چطور هست؟ – ?Which method(s) do you use for studying
      12. چند تا همکلاسی دارید؟ – ?How many classmates do you have
      13. استاد راهنمای شما چه کسی است؟ – ?Who is your supervisor
      14. شماره دانشجویی شما چیست؟ – ?What’s your student number
      15. به چه درسی زیاد علاقه ندارید؟ – ?Which lesson are you not very interested in
      16. آیا برای امتحان پایان ترم آماده هستید؟ – ?Are you ready for the final exams
      17. آیا تجربه کلاس آنلاین داشته اید؟ – ?Have you ever experienced online courses
      18. آیا با دستور زبان فارسی آشنا هستید؟ – ?Are you familiar with Persian grammar
      19. وقت آزاد خود را چگونه می گذرانید؟ – ?What do you do in your free time
      Jade Johnson
      Participant

معرفی خود به فارسی در دانشگاه

خودتون رو معرفی کنید. – .Introduce yourself

.سللام اسم من جیده

اسم کامل تون چیه، لطفا؟ – ?What is your full name, please

.اسم کاملم جانسان

در چه رشته ای تحصیل می کنید / چی می خونید؟ – ?What’s your university major

.رشته دانشگاهی من علوم اعصاب است

ترم چندم هستید؟ – ?What semester are you in

.ترم پنجم من

چطور می تونم بهتون کمک کنم؟ – ?How can I help you

به فارسی کمک میخوام

عنوان پایان نامه شما چیه؟ – ?What’s the title of your thesis or dissertation

.من پایان نامه ندار

تا حالا چند واحد پاس کردید؟ – ?How many units have you passed so far

.من بیست واحد را گذرانده ام

به چه زبان هایی می تونید صحبت کنید؟ – ?Which languages can you speak

روزی چند ساعت مطالعه می کنید؟ – ?How many hours do you study per day

.من روزی شش ساعت مطالعه می کنم

بیشتر به چه درسی علاقه دارید؟ – ?Which lesson are you most interested in

.من علم را بیشتر از همه دوست دارم

روش درس خواندن و مطالعه شما چطور هست؟ – ?Which method(s) do you use for studying

.می خوانم و می نویسم

چند تا همکلاسی دارید؟ – ?How many classmates do you have

.من صد همکلاسی دارم

استاد راهنمای شما چه کسی است؟ – ?Who is your supervisor

.استاد من

شماره دانشجویی شما چیست؟ – ?What’s your student number

.من شماره دانشجویی ندارم

به چه درسی زیاد علاقه ندارید؟ – ?Which lesson are you not very interested in

.من علاقه ای به تاریخ ندارم

آیا برای امتحان پایان ترم آماده هستید؟ – ?Are you ready for the final exams

.من برای امتحان نهایی آماده ام

آیا تجربه کلاس آنلاین داشته اید؟ – ?Have you ever experienced online courses

.من تجربه کلاس آنلاین داشته

آیا با دستور زبان فارسی آشنا هستید؟ – ?Are you familiar with Persian grammar

.من با دستور زبان فارسی آشنا هستم

وقت آزاد خود را چگونه می گذرانید؟ – ?What do you do in your free time

.من ورزش می کنم

• خوشحالم که با جزئیات کامل به سوالها پاسخ دادی. در سر کلاس، به شکل شفاهی روی این موارد بحث می کنیم. در زیر، مواردی هست که من اصلاح می کنم تا بتونی از اشتباه های خودت برای پیشرفت بیشتر در آموزش زبان فارسی استفاده کنی:
        • سلام
        • اسم کامل من جید جانسون است.
        • ترم پنجم هستم.
        • می تونید در زبان فارسی به من کمک کنید.
        • من پایان نامه ندارم.
        • من می تونم به زبان های فارسی و انگلیسی صحبت کنم.
        • من درس علوم را بیشتر از همه دوست دارم.
        • روش مطالعه من به این شکل است که اول از روی درس می خوانم و بعد مطلب خوانده شده را حفظ می کنم.
        • من استاد راهنما ندارم.
        • من تجربه کلاس آنلاین دارم.
      Jade Johnson
      Participant

استاد راهنمای شما چه کسی است؟

I was confused with this question.

استاد راهنما در زبان فارسی به معنی استادی است که به دانشجو کمک می کند تا پایان نامه یا تِز خود را در دانشگاه محل تحصیل انجمام دهد. شما پیشنهاد پایان نامه یا پروپوزال خود را با کمک استاد راهنمای خود مشخص می کنید و پس از آن، مرحله به مرحله، بخش های مختلف پایان نامه را می نویسید.

استاد راهنما به همراه استاد مشاور در مراحل مختلف انجام پژوهش در کنار شما هستند و به شما کمک می کنند. دانشجو با هماهنگی استاد راهنما و مشاور، پروژه تحقیقاتی خود را تا مرحله دفاع از پایان نامه پیش می برد. در نهایت، در روز جلسه دفاع، دانشجو باید در حضور کمیته داوران، از پایان نامه خود دفاع کند.

Jade Johnson
      Participant

Tomorrow could we work on how I can elaborate on my sentences, please.

For example, how can I respond more to:

وقت آزاد خود را چگونه می گذرانید؟

گذراندن اوقات فراغت در زبان فارسی

بله، حتما و با کمال میل. درباره گذراندن اوقات فراغت یا وقت آزاد در زبان فارسی صحبت می کنیم. ما یک موضوع هم در انجمن آموزش زبان فارسی درباره گذراندن وقت آزاد یا اوقات فراغت داریم. می تونیم برای کلاس آنلاین فارسی در جلسه بعد، از موضوع گذراندن وقت آزاد در زبان فارسی استفاده کینم.

همچنین، درسی درباره وقت آزاد در زبان فارسی به همراه ویدیو در سایت ما وجود دارد. شما می تونید این درس را پیش از کلاس فارسی مطالعه کنید و ویدیوی آن را ببینید. در سر کلاس، با این موضوع و واژگان فارسی درباره آن بیشتر آشنا می شویم.

Viewing 3 reply threads
  • You must be logged in to reply to this topic.