Log in

فصل مورد علاقه شما چیست خواندن و نوشتن فارسی

Last updated on May 15, 2022 by | 228 Views | Reading Time: 17 minutes

LELB Society: A Bilingual Academy of English & Persian Forums Practice Writing in Farsi for Farsi Learners فصل مورد علاقه شما چیست خواندن و نوشتن فارسی

Tagged: 

Viewing 7 reply threads
  • Author

کدام فصل را بیشتر دوست دارید؟ فصل مورد علاقه شما چیست؟

حتما می دانید که یک سال، چهار فصل دارد: بهار، تابستان، پاییز و زمستان. هر کدام از فصلها، یک جور هستند و با هم فرق دارند.

در این انجمن، شما اول بنویسید که کدام فصل را بیشتر دوست دارید. سپس دلیل دوست داشتن فصل مورد علاقه خود را نیز بنویسید.

در نهایت، در کلاس آنلاین فارسی، درباره انتخاب شما و دلیل هایتان با هم صحبت می کنیم.

sahar farhadi
      Participant

من فصل بهار را دوست دارم. در بهار همه چیز تازه و نو می شود. درخت ها گل و برگ تازه می دهند. اردیبهشت خیلی قشنگ است. باران می بارید و هوا تمیز شد. بهار رنگارنگ و زیبا است

آفرین، خیلی خوب نوشتی. فقط، شکل درست جمله زیر رو ببین

باران می بارید و هوا تمیز شد –> باران می بارد و هوا تمیز می شود

Marzieh Ebtelahi
      Participant

من فصل تابستان را دوست دارم چون در فصل تابستان هوا آفتابی و گرم است. در تابستان مدرسه ها تعطیل است و بیشتر مردم به مسافرت می روند.

آفرین کیان، چقدر خوب نوشتی.

در فصل تابستان ما وقت آزاد بیشتری داریم تا کارهایی را انجام بدهیم که دوست داریم.

ما می توانیم برای تعطیلات تابستانی برنامه ریزی کنیم.

tahereh hemmati
      Participant

من همه فصلها را دوست دارم .۴ فسل داریم پاهیز برگاش رنگارنگه و در زهمهستان برف مییاد و در بهار برگا سبس میشون و گلها سبس میشون . و در تابستان هوا گرم ‍‌ ست

آفرین پوریا، خیلی عالیه چون خودت تلاش کردی و نوشتی

شکل درست کلمات زیر را ببین:

چهار فصل – پاییز – برگ ها – زمستان – میاد – برگ ها سبز می شوند

من پاییز از حامی بیشتان دوسدهرام باری بینگی ریلی گارم نییست و ریلی ساردام نیست باری ین من پاییز از حامی بییشتار دوسدارام.

آفرین، این اولین تمرین نوشتن بود خیلی خوبه

شکل درست جمله ها رو میتونی در زیر ببینی:

من پاییز را بیشتر از همه دوست دارم

برای این که خیلی گرم نیست و خیلی سرد هم نیست. برای همین من پاییز را بیشتر دوست دارم.

مان توی زمستان بی دنیا اومادام.

شما تارجه می‌دهد کی توی حاوای خیلی خیلی سارد باشیین یا توی حاوای خیلی خیلی گارم باسیین؟

خیلی خوبه دایانا جان که داری فارسی نوشتن رو تمرین می کنی. چه سوال خوبی پرسیدی! آفرین بر تو! توی کلاس فارسی درباره سوالت، صحبت می کنیم.

باید به این شکل بنویسی:

شما ترجیح می دهید که توی هوای خیلی خیلی سرد باشین یا تو هوای خیلی خیلی گرم باشین؟

Viewing 7 reply threads
  • You must be logged in to reply to this topic.