Log in

داستان انگلیسی با ترجمه فارسی 100 داستان با فایل صوتی

Last updated on October 15, 2023 by with 44 Views and Reading Time: 8 minutes

آیا دنبال داستان انگلیسی با ترجمه فارسی هستید؟ آیا قصد دارید زبان انگلیسی را با استفاده از برترین داستان های انگلیسی به همراه ویدیو و فایل صوتی تقویت کنید؟ اگر جواب شما به این پرسش ها، بله است، ما این مقاله را برای شما نوشته ایم. در این مقاله به شما می آموزیم از کدام داستانهای انگلیسی برای آموزش زبان استفاده کنید، و همچنین از چه روشی برای تمرین و تقویت زبان انگلیسی با استفاده از داستان بهره بگیرید.

ویدیوی مقاله درباره داستان انگلیسی با ترجمه فارسی

چرا داستان انگلیسی با ترجمه فارسی مفید است؟

تجربه نشان داده است که داستان های کوتاه در مقایسه با رمان های طولانی برای آموزش زبان انگلیسی مناسب تر می باشند. دلیل این موضوع هم بسیار روشن است. ما در عصری زندگی می کنیم که بیشتر مردم مشغله کاری دارند و زمان زیادی برای خواندن رمان ها و داستان های بلند را ندارند.

داستان انگلیسی با ترجمه فارسی وقتی می تواند برای زبان آموزان مفید باشد که دارای دو ویژگی مهم باشد: یک اینکه از نظر مقدار و طول داستان، مناسب و استاندارد باشد تا زبان آموزان انگلیسی بتوانند داستان را به پایان برسانند. نکته دوم این است که داستان های انتخاب شده برای زبان آموزان انگلیسی باید بتوانند دایره واژگان انگلیسی زبان آموزان را افزایش دهند.

persian story with lion and rabbit for non-Persian kids at LELB Society
داستان های ازوپ با شخصیت های جالب از بین حیوانات و پیام های اخلاقی ارزشمند و تاثیرگذار در دو نسخه فارسی و انگلیسی

به عنوان مثال، در داستان های ازوپ، با شخصیت هایی که بیشتر از بین حیوانات هستند، زبان آموزان انگلیسی می توانند واژگان و لغات انگلیسی مناسبی را در داخل متون واقعی بیاموزند. علاوه بر این، زبان آموزان انگلیسی می توانند، در کنار آموزش زبان انگلیسی، از داستان های آموزنده ازوپ یا ایزوپ، درسهای مفیدی را بیاموزند. درسها و مفاهیم والایی مثل خوشبختی، ثروت، ترس، موفقیت، دوستی و غیره.

آموزش واژگان در بافت و متون واقعی با داستانهای انگلیسی

داستان انگلیسی با ترجمه فارسی به زبان آموز کمک می کند تا واژگان و لغات دشوار و آکادمیک انگلیسی را در بافت و متن بیاموزند. در اینجا، ذکر این نکته بسیار مهم است که یک زبان آموز موفق هرگز واژگان انگلیسی را به شکل لیستی از لغات انگلیسی خارج از بافت نمی آموزد. برعکس، واژگان انگلیسی در داخل بافت فرا گرفته می شوند.

Learn vocabulary in context with illustrated flashcards at LELB Society
آموزش واژگان آکادمیک انگلیسی در متون و بافت واقعی به همراه تصویر شامل 2820 واژه دشوار و آکادمیک انگلیسی

آموزش واژگان در خارج از بافت در اصل به معنی هدر دادن وقت و انرژی زبان آموز می باشد. چرا که فایده چندانی ندارد. حتی یک زبان آموز موفق باید یک پله فراتر برود و سعی کند تا واژگان را در بافت واقعی بیاموزد. منظور از آموزش واژگان در بافت واقعی یعنی متون و بافت هایی مانند متن فیلم و نمایش نامه، کتابهای غیر درسی، روزنامه، وب سایت، مجله، داستانهای انگلیسی و غیره.

این متون و بافت های واقعی، لزوما برای زبان آموزان نوشته نشده اند. در نتیجه، نسبت به دیکشنری یا فرهنگ لغت و کتابهای درسی دیگر، طبیعی تر هستند و از اعتبار بیشتری برخوردار می باشند. در آکادمی دوزبانه LELB Society، بسته آموزشی واژگان انگلیسی در بافت واقعی ما شامل بیش از 2820 واژه انگلیسی آکادمیک به همراه تصویر می باشد. این بسته آموزشی شامل زیرمجموعه های زیر می باشد:

 1. کتاب 504 واژه ضروری انگلیسی
 2. کتاب 1100 واژه ضروری انگلیسی که باید بدانید
 3. کتاب 601 واژه انگلیسی که باید بدانید
 4. 500 فلشکارت آزمون جی آر ای در بافت واقعی
Learn vocabulary with images in real context
آموزش واژگان انگلیسی در بافت واقعی به همراه تصویر برای به خاطر سپردن عمیقتر و طولانی تر واژگان دشوار و انتزاعی

زبان آموزان آکادمی دوزبانه LELB Society این امکان بی نظیر را دارند که تمامی 2820 واژه آکادمیک انگلیسی را در بافت واقعی و به همراه تصویر بیاموزند. همانطوری که در بالا گفته شد، این واژگان، در متن داستان انگلیسی با ترجمه فارسی به کار رفته شده. بنابراین، داستانهای انگلیسی موجود در سایت ما همگی به همراه تصویر و به شکل چندرسانه ایی یا multimedia می باشند.

تمرین شنیداری با داستانهای انگلیسی

داستان انگلیسی با ترجمه فارسی در آکادمی دوزبانه LELB Society به زبان آموزان ما کمک می کند تا مهارت شنیداری خود را نیز تقویت کنند. تمرین مهارت شنیداری از طریق داستان انگلیسی با ترجمه فارسی به دو شکل صورت می گیرد. در درجه اول، همه داستان های انگلیسی و فارسی موجود در سایت به همراه پادکست و ویدیو می باشند. یعنی شما می توانید فایل صوتی یا ویدیویی داستانها را نیز پخش کنید و به آنها گوش دهید.

Practice-listening-by-selecting-any-text-and-listening-to-it-at-LELB-Society
استفاده از برترین نرم افزار متن به گفتار برای تقویت مهارت شنیداری با امکان انتخاب هر متن و شنیدن به متن انتخاب شده

از طرفی دیگر، زبان آموزان و اعضای محترم سایت ما می توانند با انتخاب هر متن، به متن انتخاب شده گوش دهند. ما در آکادمی دوزبانه LELB Society از برترین نرم افزار متن به گفتار یا text-to-speech استفاده کرده ایم. همانطوری که در تصویر بالا می بینید، در آکادمی ما، داستان انگلیسی با ترجمه فارسی به شکل گویا می باشد و به شکل هوشمند با زبان آموز ارتباط برقرار می کند.

فعالیت آموزشی داستان گویی در انگلیسی و فارسی

یکی از فعالیت های برجسته در آکادمی ما بیان شفاهی داستان هم به زبان انگلیسی و هم به زبان فارسی می باشد. از آنجایی که آکادمی ما دوزبانه است، زبان آموزان انگلیسی و فارسی ما می توانند داستان های انگلیسی به همراه نسخه فارسی آنها را بخوانند و ویدیوی آنها را نیز ببینند. ویدیو یا پادکست داستانها در داخل آنها قرار داده شده است.

داستان گویی در فارسی - انجمن آموزش زبان فارسی
بیان شفاهی داستان و داستان گویی با بیش از صد داستان فارسی و انگلیسی برای پرورش کودک دوزبانه

بیان شفاهی داستان انگلیسی با ترجمه فارسی به زبان آموز کمک می کند تا مهارت صحبت کردن را تقویت کند و از دایره واژگان انگلیسی که می داند، به شکل فعال استفاده کند. از طرفی دیگر، در سایت آموزش زبان ما، انجمن آموزش زبان فارسی و انگلیسی وجود دارد. این انجمن ها امکان آموزش غیر همزمان و یادگیری معکوس را فراهم می سازد.

در انجمن داستان گویی در فارسی و انگلیسی در سایت ما، ما به زبان آموزان خود داستانهای ناتمامی را ارائه می دهیم. زبان آموزان باید با استفاده از خلاقیت، منطق و دایره واژگان خود، داستانهای پایان باز را به شکل مشارکتی و گروهی به پایان برسانند. در واقع، زبان آموزان انگلیسی و فارسی که در این فعالیت گروهی شرکت می کنند، باید پیش از نوشتن ادامه داستان، حوادث داستان در قالب نوشته های زبان آموزان دیگر را بخوانند و با خلاقیت خود، داستان را کامل کنند.

Reply Button LELB Society
اصلاح اشتباه های موجود در داستان انگلیسی با ترجمه فارسی در قالب پاسخ که از دیدگاه اصلی حاشیه می گیرد و قابل تشخیص می باشد

در این فعالیت آموزشی، اساتید دوزبانه سایت ما و همچنین دیگر زبان آموزان اشتباه های موجود در متن داستان را در قالب پاسخ یا Reply اصلاح می کنند. در آکادمی ما، نظرات اصلی موجود در فرم ارسال دیدگاه و انجمن ها نسبت به پاسخ ها به راحتی از هم قابل تشخیص هستند، چرا که پاسخ ها با حاشیه قابل تشخیص از دیدگاه های اصلی نوشته می شوند.

داستان های کوتاه فارسی با ترجمه انگلیسی

همانطوری که در بالا اشاره شد، آکادمی LELB Society، دوزبانه می باشد و ما در دو زبان انگلیسی و فارسی خدمات آموزشی ارائه می دهیم. در واقع، داستان انگلیسی با ترجمه فارسی به این معناست که برای تمامی داستانهای انگلیسی، نسخه فارسی نیز وجود دارد. بسته آموزشی داستانهای فارسی با ترجمه انگلیسی به ویژه برای آموزش زبان فارسی به غیر فارسی زبانان تهیه و تدوین شده است.

Best Persian short stories to learn Farsi at LELB Society
بهترین داستانهای فارسی با ترجمه انگلیسی به همراه ویدیو برای آموزش زبان فارسی به غیر فارسی زبانان

وجود دو نسخه فارسی و انگلیسی از صدها داستان برتر دنیا این امکان را برای زبان آموزان ما فراهم می کند تا آموزش زبان با داستان را بر اساس ادبیات تطبیقی تجربه کنند و از آن لذت ببرند. لازم به ذکر است که فرمت و ساختار داستانها در دو نسخه فارسی و انگلیسی یکسان می باشد. به بیان دیگر، تمامی ویژگی های موجود در داستان انگلیسی با ترجمه فارسی در نسخه فارسی داستانهای انگلیسی نیز موجود می باشد.

پرورش کودک دوزبانه با داستان انگلیسی با ترجمه فارسی

همانطوری که در بالا اشاره شد، در آکادمی دوزبانه LELB Society، برای هر یک از داستانهای انگلیسی، نسخه فارسی نیز وجود دارد و تیم تولید محتوای سایت ما، تمامی داستانهای انگلیسی را به فارسی روان ترجمه و ساده نویسی کرده است. در نتیجه، دو نسخه موجود از داستانهای فارسی و انگلیسی به همراه ویدیو منابع بی نظیری برای پرورش کودک دوزبانه مسلط به فارسی و انگلیسی فراهم می کند.

Raise a bilingual child who knows Persian and English equally well about animals
استفاده از داستانهای فارسی و انگلیسی برای پرورش کودک دوزبانه مسلط به فارسی و انگلیسی در کلاسهای آنلاین و به شکل آموزش غیر همزمان و خودآموز

کودک شما می تواند با واژگان و اصطلاحات فارسی و انگلیسی و همچنین ضرب المثل های فارسی در قالب داستانهای جذاب و آموزنده آشنا شود و داستانها را به زبان خود در کلاسهای آنلاین ما بازگو کند که به این فعالیت، بیان شفاهی داستان گفته می شود. علاوه بر منابع دوزبانه سایت آموزش زبان ما، تمامی اساتید آکادمی ما نیز دوزبانه و مسلط به زبانهای فارسی و انگلیسی می باشند.

همچنین، آموزش در آکادمی دوزبانه LELB Society هرگز محدود به کلاس درس نمی باشد و فرزند شما می تواند قبل و بعد از کلاس، به هزاران درس فارسی و انگلیسی دسترسی داشته باشد و از پشتیبانی 24 ساعته اساتید دوزبانه ما بر اساس آموزش غیر همزمان بهره مند گردد.

تازه ترین داستان های انگلیسی با ترجمه فارسی

بسته داستان انگلیسی با ترجمه فارسی یا به بیان دیگر، تمامی داستانهای فارسی و انگلیسی در سایت آموزش زبان ما، دارای بخشهای زیر می باشد:

 1. پادکست یا ویدیوی آموزشی که شامل تدریس داستانها می باشد. این پادکست ها یا ویدیوها در داخل داستانها قرار داده شده اند
 2. نسخه فارسی برای مجموعه داستان انگلیسی با ترجمه فارسی با همه بخشهایی که در داستانهای انگلیسی وجود دارد
 3. استفاده از نرم افزار متن به گفتار که در سایت ما نصب شده است و شما می توانید با انتخاب متن داستانها، به شکل صوتی به متن انتخاب شده گوش دهید
 4. آموزش غیر همزمان بر اساس یادگیری معکوس از طریق ارسال پیام های صوتی و متنی در فرم ارسال دیدگاه که در پایین هر داستان وجود دارد. با این روش، زبان آموزان ما می توانند به شکل نامحدود با اساتید دوزبانه ما مکالمه و مکاتبه کنند
 5. لیستی از واژگان و اصطلاحات مورد استفاده در داستانهای فارسی و انگلیسی به همراه معنی آنها برای یادگیری واژگان در متن و بافت واقعی
 6. لیستی از پرسش های مربوط به هر داستان برای پرسش و پاسخ درباره حوادث و پیام های آموزنده در داستانها
 • Judy Abbott in My Daddy Long Legs by Nafise Aghaee
  Judy Abbott in My Daddy Long Legs written and narrated by Nafise Aghaee Podcast of Judy Abbott Watch this video on YouTube Judy Abbott in My Daddy Long Legs Her parents died when she was still a baby. She grew up in an orphanage since she can remember. When she was delivered to the orphanage,…
 • How Much Land Does A Man Need Theme Explained
  How Much Land Does A Man Need Theme and plot summary written by Dr. Mohammad Hossein Hariri Asl and narrated by the author Video of How Much Land Does A Man Need Theme Watch this video on YouTube How Much Land Does A Man Need Theme This realistic story begins with an encounter between two…
 • A Memorable Story about Sara Crewe by Nafise Aghaee
  A memorable story about Sara Crewe written and narrated by Nafise Aghaee with vocabulary practice and related lessons. Video of a memorable story about Sara Crewe Watch this video on YouTube A memorable story about Sara Crewe One cold winter day, a little girl and her father arrived to London. She was seven years old…
 • The Lion The Fox and The Stag Best Aesop’s Fables + Video
  The Lion The Fox and the Stag is one of the best Aesop’s fables with vocabulary list and video for ESL students. Improve your English vocabulary and enjoy English literature at the same time. Source of short story: Gutenberg Project Video of The Lion The Fox and the Stag Watch this video on YouTube TheRead…
 • The Ass and the Wolf – Best Aesop’s Fables with Video
  The Ass and the Wolf by Aesop with video or podcast and a list of new vocabulary for ESL students. Learn new vocabulary in real context and enjoy English literature. Source of story: Gutenberg Project Video of the Ass and the Wolf Watch this video on YouTube The Ass and the Wolf An ass wasRead…
 • A Night in the Cemetery by Dr. Mohammad Hossein Hariri Asl
  A Night in the Cemetery is a short story written by Dr. Mohammad Hossein Hariri Asl on the theme of materialism and greed. Written by Dr. Mohammad Hossein Hariri Asl Video of A Night in the Cemetery Watch this video on YouTube A Night in the Cemetery Bill Green and Alan Wilson were two intimate…
 • The Gnat and the Lion – Best Aesop’s Fables with Video
  The Gnat and the Lion from Aesop’s fables with video, podcast and interactive comment form to learn English vocabulary in real context and enjoy English literature. Source of story: Gutenberg Project Video of The Gnat and the Lion Watch this video on YouTube The Gnat and the Lion A gnat once went up to aRead…
 • The Mouse and the Bull Short Story from Aesop with Video
  The Mouse and the Bull is a short story or fable by Aesop in English for advanced ESL students with video and vocabulary practice. Source of story: Gutenberg Project Video of The Mouse and the Bull Watch this video on YouTube The Mouse and the Bull A bull gave chase to a mouse which hadRead…

We respond to all comments immediately. View the 20 newest comments and new topics in forums, or create a new topic in forums.

Leave a Comment