Log in

منابع آموزش زبان فارسی به غیرفارسی زبانان با 400 درس فارسی و ویدیو

Last updated on January 14th, 2023 by | Category: Learn Persian Online with 400 Persian Lessons + Videos | 326 Views | Reading Time: 10 minutes

منابع آموزش زبان فارسی به غیرفارسی زبانان با ویدیو و پادکست آموزشی، در همه سطوح و سنین در مدرسه آنلاین فارسی LELB Society، به شکل طبقه بندی شده، غیر کتابی و کاملا اورجینال بر اساس نیاز امروزی فارسی آموزان در سرتاسر دنیا طراحی و تدوین شده است.

اولین گام در آموزش زبان فارسی

اولین قدم بسیار مهم در آموزش زبان فارسی، استفاده از منابع و محتوای آموزشی مناسب می باشد. بنابراین، برخلاف سایر موسسات آموزش فارسی، مدرسه آنلاین فارسی LELB Society، تنها اقدام به برگزاری کلاس آنلاین فارسی ننموده است.

تولید و تدوین محتوای آموزش اورجینال فارسی بر اساس نیاز، سن و سطح فارسی آموزان در سرتاسر دنیا، همواره دغدغه اصلی تیم آموزشی LELB Society بوده است. بنابراین، از همان آغاز تدریس زبان فارسی، اقدام به این امر بسیار مهم نموده، و در حال حاضر بیش از 340 درس فارسی طبقه بندی شده با ویدیو و پادکست در اختیار فارسی آموزان قرار دارد.

از سوی دیگر، فارسی آموزان ما می توانند در صورت نیاز، از تیم تولید محتوای ما درخواست تولید درس خاصی را مطرح کنند. یعنی، چنانچه درس مورد نظر شما در بانک درس های فارسی ما موجود نباشد، تیم دست به قلم ما، همیشه آماده است تا آن درس مورد نظر را به همراه ویدیوی آن در اسرع وقت آماده کند.

همچنین، همه دروس فارسی ما به شکل هوشمند و از نظر مفعوم و کاربرد، با یکدیگر مرتبط هستند و لینک شده اند. در نتیجه، فارسی آموز می تواند، در صورت تمایل، با مطالعه یک درس فارسی، درسهای مرتبط دیگر را نیز بخواند.

Reply Button LELB Society

همچنین، در پایین هر درس فارسی، فرم کامنت گذاری متنی و صوتی وجود دارد. با استفاده از این فرم، فارسی آموز می تواند هر گونه پرسشی درباره درس مورد نظر را مطرح کند (هم به شکل متنی و هم به شکل صوتی). بدیهی است که اساتید فارسی ما بلافاصله به همه پرسش ها و دیدگاه های فارسی آموزان با دقت و جزئیات کامل، پاسخ می دهند.

نسخه ویدیویی این مقاله درباره منابع آموزش زبان فارسی

مناسب ترین و کامل ترین منابع فارسی برای آموزشگاه ها

آکادمی دوزبانه ما علاوه بر ارائه خدمت به فارسی آموزان به شکل انفرادی، آماده خدمت رسانی به مراکز آموزشی زبان فارسی و انگلیسی در سرتاسر دنیا نیز می باشد. با وجود هزاران درس طبقه بندی شده انگلیسی و فارسی به همراه ویدیو، موسسات و مراکز آموزشی می توانند مسئولیت تهیه محتوای مناسب و اوریجینال خود را به ما بسپارند. در این صورت، ما نیز ضمانت می دهیم با تخفیفی بسیار مناسب، تمامی زبان آموزان شما را از نظر محتوای آموزشی به روز و ایده آل تامین کنیم و بر مقدار آن به شکل روزانه بیفزاییم.

آموزش زبان فارسی با داستان

Learn Persian with Stories at LELB Society - Story of Elephant and Ant

آموزش زبان دوم با داستان راهی مناسب برای تشویق زبان آموزان و جذب آنها به فرایند یادگیری زبان دوم می باشد. در آکادمی دوزبانه LELB Society، اعضای محترم سایت، می توانند به صدها داستان جذاب و آموزنده هم به زبان انگلیسی و هم به زبان فارسی دسترسی داشته باشند. همه داستان های موجود در سایت ما، اوریجینال بوده و توسط تیم تولید محتوای ما، ترجمه و تهیه شده اند. از طرفی دیگر، همه این داستان های فارسی، از پیش تدریس شده اند و به همراه ویدیوی تدریس شده می باشند.

از آنجایی که آکادمی ما دوزبانه می باشد، فرزند شما می تواند نسخه اوریجینال داستان های فارسی ما به زبان انگلیسی را نیز بخواند و ویدیوهای آنها به زبان انگلیسی را نیز ببیند. این کار باعث می شود زبان انگلیسی فرزند شما نیز به شکل آکادمیک و جذاب تقویت شود. همچنین، فرزند شما می تواند در کلاس انگلیسی برای کودکان شرکت کند تا در کنار زبان فارسی، زبان انگلیسی را نیز فرا بگیرد و به یک کودک دوزبانه تبدیل شود.

شایان ذکرست که مهمترین فعالیت آموزشی در ارتباط با آموزش زبان فارسی یا انگلیسی با داستان، فعالیت بیان شفاهی داستان می باشد که در این فعالیت آموزشی، از فارسی آموز خواسته می شود که پیش از کلاس آنلاین فارسی، داستان فارسی یا انگلیسی را بخواند و ویدیوی آن را ببیند. سپس در سر کلاس فارسی، داستان فارسی یا انگلیسی را به زبان خود تعریف می کند و با مدرس فارسی و همکلاسی های خود، درباره حوادث داستان بحث می کند.

منابع آموزش حروف الفبای فارسی

Learn Persian Alphabet Letter i at LELB Society with podcast

آموزش خواندن و نوشتن حروف الفبای فارسی، روخوانی متون فارسی و مقاله نویسی در زبان فارسی همواره یکی از چالش های بزرگ بر سر راه فارسی آموزان بوده است. به ویژه اگر فارسی آموز، با زبان فارسی آشنایی نداشته باشد و زبان فارسی، زبان مادری او نباشد. یکی از افتخارات آکادمی دوزبانه LELB Society این است که اساتید مجرب ما همه الفبای زبان فارسی را در دو نسخه فارسی و انگلیسی تدریس کرده اند.

همه دروس الفبای فارسی موجود در سایت، به همراه ویدیوی تدریس شده می باشند. در این ویدیوها از تخته سیاه دیجیتالی استفاده شده است تا فارسی آموز بتواند درک مناسبی از نحوه نوشتن حروف الفبای فارسی را به دست آورد.

همچنین، فارسی آموزان ما با پیوستن به اعضای سایت می توانند به شکل نامحدود و 24 ساعته، دست نوشته های خود به زبان فارسی را برای ما بفرستند. به این ترتیب، فارسی آموزان ما می توانند، به شکل عملی، به تمرین دستخط فارسی بپردازند. اساتید مجرب زبان فارسی در آکادمی ما، همه انشاها، مقاله ها و دست نوشته های فارسی آموزان را به شکل رایگان و نامحدود و با دقت بسیار بالا ارزیابی می کنند.

منابع آموزش زبان فارسی به غیرفارسی زبانان

New Lessons Every Day for the Members-min

 یکی از نیازهای اساسی در آموزش زبان فارسی به غیر فارسی زبانان، نبودن منابع جدید و مناسب زبان فارسی می باشد. اغلب موسسات آموزشی از منابع و کتاب های قدیمی برای تدریس زبان فارسی استفاده می کنند. در حالی که آموزش زبان، در دنیای امروزی نیاز به منابع پویا و زنده دارد تا فارسی آموزان بتوانند با آن ارتباط برقرار نمایند. بنابراین، به دلیل اهمیت بسیار زیاد این موضوع، تیم آموزشی LELB Society، در درجه اول، اقدام به تولید محتوا و منابع آموزش فارسی همراه با ویدیو و پادکست نموده است.

عدم وجود منابع آموزش زبان فارسی به ویژه برای کودکان و نوجوانان ایرانی خارج از کشور اهمیت بیشتری دارد. برای اینکه، اغلب آنها، زبان فارسی را به عنوان زبان دوم یادگرفته و در محیط غیر فارسی زبان زندگی می کنند. از سوی دیگر، منابع آموزش زبان فارسی در آکادمی ما می تواند در جهت آموزش خودآموز زبان فارسی نیز بسیار ارزشمند باشد. چرا که در آکادمی دوزبانه ما، صدها درس طبقه بندی شده زبان فارسی به همراه ویدیو وجود دارد. این دروس بر اساس روش کلاس وارونه یا معکوس flipped learning که همگی از پیش تدریس شده اند، بر اساس سن، سطح زبانی و هدف فارسی آموز طبقه بندی شده اند.

همچنین، بسته های آموزشی زبان فارسی به همراه پشتیبانی 24 ساعته اساتید مجرب ما باعث شده است که آکادمی دوزبانه LELB Society در زمینه آموزش زبان فارسی به بزرگسالان غیر فارسی زبان نیز در سرتاسر دنیا از جایگاه بسیار برجسته ای برخوردار باشد. چرا که آکادمی ما دوزبانه است و فقط محدود به آموزش زبان فارسی نمی باشد. در نتیجه، اساتید فارسی ما، همگی دوزبانه و یا چندزبانه هستند و به راحتی می توانند با فارسی آموزان بزرگسال که به زبان فارسی آشنایی ندارند، ارتباط برقرار کنند.

منابع پویا و زنده برای آموزش زبان فارسی به کودکان و نوجوانان

Farm Animals in Farsi for Kids Learn Persian at LELB Society

آموزش زبان فارسی به کودکان و نوجوانان با منابع و محتوای مناسب، شور و اشتیاق آن ها به یادگیری زبان مادری را دوچندان می کند. کودکان و نوجوانان در دنیای امروزی، نیاز به منابع پویا و زنده به شکل ویدیو، کارتون، انیمیشن و غیره دارند. استفاده از کتاب و متن خالی به تنهایی برای کودکان امروزی، نه تنها بسیار خسته کننده است، بلکه به دلیل عدم ارتباط با محتوا، فقط به شکل حفظی یاد گرفته می شود. بنابراین، اغلب کودکان نمی توانند آموخته های خود را به شکل اکتیو و فعال در صحبت کردن و ارتباط با دیگران بکار بگیرند.

یکی از تفاوت های عمده بین آکادمی دوزبانه ما و سایر آموزشگاه ها در این است که، در LELB Society، تیم ما به جای اینکه از کتاب های موجود برای آموزش به زبان آموزان خود استفاده کند، راه مشکل تری را برگزیده است. به بیان دیگر، تیم ما در درجه اول، تولید کننده محتوای اوریجینال می باشد.

ما هزاران درس اوریجینال فارسی و انگلیسی را تهیه و تدوین کرده ایم. بانک درس های فارسی و انگلیسی ما به عنوان پایگاه داده، هر روز کامل و کامل تر می شود، و شما می توانید خودتان با مراجعه به صفحه درسها، این موضوع را پیگیری کنید. برای دیدن آخرین درسهای موجود، اینجا را کلیک کنید. همچنین، برای دسترسی آسانتر و سریعتر به کلیه دروس، از صفحه طبقه بندی درسها، برچسب های موجود در درسها، و آرشیو کامل درسها دیدن فرمایید.

Asynchronous Conversations in Farsi in Audio or Voice Discussion Board at LELB Society for Non-Persian Speakers

از طرفی دیگر، همانطوری که در تصویر بالا می بینید، فارسی آموزان ما می توانند به شکل نامحدود، با اساتید ما و همکلاسی های خود، در انجمن های فارسی ما به شکل متنی و صوتی در تماس باشند. این بدین معناست که ما هرگز فارسی آموزان خود را با درسهای موجود در سایت رها نمی کنیم. بلکه، همیشه و به شکل نامحدود، در خدمت فارسی آموزان هستیم و با این عزیزان، به شکل ناهمزمان یا asynchronous learning، مکالمه و مکاتبه می کنیم.

آموزش دستور زبان فارسی

Verb Conjugation in Farsi on Boodan - Persian Grammar Lessons at LELB Society

آموزش دستور زبان فارسی برای غیر فارسی زبانان همواره چالش بزرگی بوده است. چرا که زبان فارسی، به ویژه صرف افعال فارسی، نسبت به زبان انگلیسی، پیچیدگی بیشتری دارد. از سوی دیگر، برخلاف زبان انگلیسی که یک زبان بین المللی می باشد، در زبان فارسی منابع جدید و ایده آل برای آموزش دستور زبان فارسی به غیر فارسی زبانان به راحتی یافت نمی شود. اگر هم باشد، این منابع، به زبان انگلیسی تدریس نشده اند.

در آکادمی دوزبانه LELB Society، منابع دستور زبان فارسی شامل صرف فعل، ضمایر فارسی، انواع زمان ها و غیره به همراه ویدیوی آموزشی موجود می باشد. این منابع که بیشتر برای آموزش زبان فارسی به بزرگسالان مناسب می باشد، هم به زبان فارسی و هم به زبان انگلیسی تدریس شده اند. همچنین، فارسی آموزان ما می توانند پرسش های مربوط به دستور زبان فارسی خود را در انجمن فارسی آموزان مطرح کنند و پاسخ پرسش خود را در اسرع وقت و با جزئیات کامل دریافت نمایند.

منابع زبان فارسی کاربردی و ارتباطی

Persian Conversation at the Hotel at LELB Society taught by Mahsa Mohammadi for online Persian classes

برخی از فارسی آموزان علاقه و نیاز چندانی به فراگیری آکادمیک دستور زبان فارسی ندارند. این دسته از فارسی آموزان بیشتر دوست دارند زبان فارسی را به شکل کاربردی و ارتباطی فرا بگیرند، مسائلی مانند رزرو اتاق در هتل، آدرس پرسیدن، انواع تعارف در زبان فارسی، وقت گرفتن از مطب پزشک، مکالمه فارسی در فروشگاه و غیره.

بسته آموزشی ویژه فارسی کاربردی و ارتباطی که حاوی ویدیوی آموزشی می باشد به فارسی آموز کمک می کند که با واژگان و اصطلاحات فارسی مرتبط با موضوعات و موقعیت های پرکاربرد در زبان فارسی آشنا شود. همچنین برای فارسی آموزان نوجوان که علاقه زیادی به مطالب علمی دارند، در وب سایت ما بسته آموزشی زبان فارسی با مطالب علمی وجود دارد. در این بسته آموزشی، مطالب آموزنده ای مانند روشهای جلوگیری از بیماری کوید 19، دستگاه گردش خون و قلب انسان، رعایت بهداشت فردی و غیره به زبان فارسی ساده وجود دارد.

دروس زبان فارسی درباره فرهنگ ایرانی

Learn Persian with Hajji Firuz

همانطوری که می دانید بین زبان و فرهنگ، ارتباط بسیار نزدیکی وجود دارد. از اینرو، یادگیری هر زبانی نیازمند آشنایی با فرهنگ مربوط به آن زبان نیز هست. برای آشنایی بیشتر غیر فارسی زبانان با فرهنگ ایرانی، در بانک دروس فارسی ما، درس های زیادی درباره موضوعاتی مانند خانه تکانی برای نوروز، شب چله، تبریک سال نو، میزبانی از مهمان و غیره وجود دارد.

آشنایی با فرهنگ ایرانی باعث می شود که فارسی آموزان علاقه بیشتری به یادگیری زبان فارسی به عنوان زبان دوم از خود نشان دهند و این علاقه و انگیزه بالا، فرایند یادگیری زبان فارسی را جذاب تر و عمیق تر می سازد. همچنین، یادگیری فرهنگ مشترک بین فارسی آموزان باعث می شود که فارسی آموزان آکادمی ما حس حضور اجتماعی یا social presence بیشتری در جامعه آنلاین ما بدست آورند.

آموزش زبان و ادبیات فارسی با منابع ادبی

Learn Farsi online with Rumi Thorn of Existence at LELB Society

علاوه بر آشنایی با فرهنگ ایرانی، آموزش ادبیات فارسی نیز از اهمیت بالایی برخوردار است. بسیاری از فارسی آموزان بزرگسال ما علاقه مند هستند با زبان و ادبیات فارسی آشنا شوند. خوشبختانه، در آکادمی ما درس های زیادی برای آشنایی با ادبیات فارسی وجود دارد.

به عنوان مثال، می توانید به دو بسته آموزشی اشعار فارسی و ضرب المثل های فارسی مراجعه کنید. در این بسته های آموزشی، فارسی آموز می تواند با ریشه بسیاری از ضرب المثل های فارسی و معنی و کاربرد آنها آشنا شود، و آنها را در قالب داستان بیاموزد. همچنین، فارسی آموز می تواند با شاعران بزرگ ایرانی مانند فردوسی، مولانا یا Rumi و برترین آثار ادبی آنها با ترجمه انگلیسی آشنا شود.

Standardized-Persian-Test-No.-4-at-LELB-Society-for-Non-Persian-Speakers-to-test-the-4-skills

برگزاری آزمون های زبان فارسی

لازم به ذکرست که همه منابع زبان فارسی در آکادمی ما از نظر سطح زبانی طبقه بندی شده اند و فارسی آموز می تواند با مطالعه آنها، در آزمون های استاندارد زبان فارسی شرکت کند و پیشرفت خود در زبان فارسی را مورد ارزیابی دقیق قرار دهد. برای شرکت در آزمون های زبان فارسی در آکادمی ما، حتما نیاز نیست که فارسی آموزان ما در کلاس های آنلاین فارسی ما شرکت کنند. با عضویت ماهانه و بهره مندی از خدمات ویژه اعضای سایت، آموزش خودآموز زبان فارسی با پشتیبانی دایمی اساتید فارسی ما کاملا امکان پذیر می باشد.

Chat