Log in

Delara & Parisa Fallah Portfolio Assessment

Last updated on May 15th, 2022 by | Category: | 116 Views | Reading Time: 85 minutes
Viewing 47 reply threads
  • Author

Delara and Parisa Fallah Portfolio Assessment

This is the beginning of your long journey of portfolio assessment as Persian / Farsi students at LELB Society. You can keep record of your learning progress by referring to your own portfolio page.

Please study the Persian lessons + videos assigned to you before the class. These Farsi lessons are among the best Persian language resources for autonomous and motivated learners like you.

برای تمرین نوشتن در فارسی لینک زیر را دیده و پاسخ دهید.

آلودگی محیط زیست و چگونگی مراقبت از زمین

سوالات خود را هم در همان لینک درباره موضوع بپرسید.

برای تمرین شنیدن و خواندن فارسی، درس زیر را دیده و به سوالات آن در کامنت جواب دهید:

داستان شیر و موش – آموزش فارسی با داستان

برای تمرین نوشتن در فارسی به لینک زیر پاسخ دهید

وقت آزاد خود را چطور می گذرانید مکالمه فارسی

شما می توانید برای آشنایی با کلمات فارسی مربوط به آن، درس زیر را هم ببینید:

Free Time in Farsi – Learn Persian Online Easily

برای تمرین شنیدن و خواندن در فارسی داستان زیر را ببینید. در کلاس بعدی داستان را می خوانیم.

داستان فارسی زشت و زیبا آموزش فارسی با داستان

برای تمرین نوشتن و صحبت کردن به لینک زیر پاسخ دهید.

تاثیر موفقیت تحصیلی در زندگی – مکالمه فارسی

برای تمرین شنیدن و خواندن در فارسی درس زیر را ببینید و به سوالات آن در قسمت کامنت گذاری درس پاسخ دهید.

داستان لاک پشت و مرغابیها -آموزش آنلاین زبان فارسی به کودکان با پادکست

برای کلاس بعدی داستان زیر را ادامه دهید.

لطفا دقت کنید که این داستان، ناتمام است و شما باید پاراگراف به پاراگراف، پیش بروید و داستان را کامل کنید. لطفا داستان را خیلی زود تمام نکنید و اجازه بدهید تا فرد دیگر هم در این فعالیت شرکت کند.

داستان فارسی مبارزه با ترس – آموزش زبان فارسی

وقتی ژاله به خانه رسید، مادرش از دیدن یک بچه گربه در دستان ژاله بسیار متعجب شد و گفت: من فکر کردم از گربه می ترسی! چرا یک بچه گربه با خودت آوردی؟ ژاله گفت: من فکر می کنم که این بچه گربه مریض

.است و چون دلم برایش سوخت, او را به خانه آوردم

برای کلاس بعدی، درس زیر را ببینید و به پرسش های آن در کامنت جواب دهید.

داستان فارسی چوپان و بزهای وحشی با ویدیو و آموزش واژگان فارسی

سلام خانم زنجانی میشه لطفا درس این هفته رو بذارید؟

عصر بخیر، من نمی توانم درس این هفته را پیدا کنم.

سلام، خوشحال هستم که در سایت فعال هستین و فرصت بیشتری برای خواندن درس های فارسی دارید. شما می‌توانید به شکل موضوعی از سرچ باکس برای جستجو استفاده کنید، کلمه فارسی را تایپ کرده و درس های مربوط به آن را ببینید.

برای جلسه بعد درس زیر را ببینید و بعد شخصیت یک نفر را که می شناسید با استفاده از واژگان فارسی که در درس یاد گرفتید توصیف کنید و در درس کامنت بگذارید.

می توانید از همدیگر سوال هم بپرسید.

صفات فارسی درباره ظاهر و شخصیت مردم – 20 صفت مهم

برای تمرین شنیدن، درس زیر را خوب گوش دهید و به سوال های آن در کامنت جواب دهید.

زندگی زنبور عسل – آموزش آنلاین زبان فارسی

برای تمرین خواندن و صحبت کردن ادامه درس قبل را در کلاس تمرین می کنیم.

اگر علاقمند داستان های شیرین فارسی هستید می توانید بسته آموزشی زیر را ببینید.

https://lelb.net/tag/%d8%a2%d9%85%d9%88%d8%b2%d8%b4-%d9%81%d8%a7%d8%b1%d8%b3%db%8c-%d8%a8%d8%a7-%d8%af%d8%a7%d8%b3%d8%aa%d8%a7%d9%86/

داستان های شنیدنی، مطالب آموزنده خوبی برای ما دارند. بیشتر آن ها نسخه انگلیسی هم دارند و لینک مربوطش در درس آمده و می توانید ببینید.

یعنی با یک تیر دو نشان بزنید.

برای کلاس بعدی می توانید درس زیر را دیده و به سوال های آن در کامنت جواب دهید.

زندگی فلورانس نایتینگل برای آموزش زبان فارسی

همین جا در پاسخ به این فعالیت بنویسید که شما چه کسی را می شناسید که با کارش تغییر بزرگی را بوجود آورده است؟

برای کلاس بعدی، درس اهرام مصر به زبان فارسی را ببینید. این درس، نسخه انگلیسی هم دارد. برای خواندن نسخه انگلیسی اهرام مصر، اینجا را کلیک کنید.

سپس برای تمرین نوشتن فارسی، به سوال فورم یا انجمن فارسی با کلیک کردن بر روی این لینک جواب دهید.

برای کلاس بعدی درس رفتن به اردو را ببینید. سپس برای تمرین نوشتن فارسی، به سوال فورم یا انجمن فارسی با کلیک بر روی این لینک جواب دهید.

برای کلاس بعدی انشا کوتاهی در فورم یا انجمن درباره موضوع خواسته شده بنویسید. در نوشته خود به سوال های پرسیده شده جواب دهید. حداقل دو پاراگراف برای این تمرین بنویسید.

انشای فارسی درباره کتاب مورد عللاقه شما

نوشتن انشا درباره کتاب مورد علاقه شما به زبان فارسی

سلام، برای کلاس بعدی در اپلیکیشن سایت پیام داده بودم ولی فکر کنم ندیدید.

برای تمرین نوشتن، نظر و عقیده خود را درباره کلاس های فارسی در آکادمی ما را در لینک زیر به طور کامل بنویسید.

Feedback Box for LELB Society’s Students

برای تمرین صحبت کردن و واژگان فارسی درباره موض.ع زیر در کلاس حرف خواهیم زد و می توانید به سوال های آن هم جواب دهید:

بدن سالم داشته باشیم انجمن آموزش زبان فارسی

سلام برای کلاس بعدی فعالیت مربوط به فورم زیر را انجام دهید، داستان مربوطه را دیده و بعد به سوال ها در فورم مربوط به آن جواب دهید:

آموزش حروف الفبای فارسی با داستان دزد جوان

تمرین خواندن و نوشتن فارسی در دوره آموزش زبان فارسی

سلام، برای کلاس بعدی درس شیر و چوپان را ببینید و به پرسش های آن در انجمن زیر جواب دهید.

آموزش فارسی با داستان فارسی درباره کمک کردن

شما می توانید از همدیگر هم، در قسمت کامنت گذاری سوال بپرسید تا با نحوه پرسیدن و جواب دادن فارسی بیشتر آشنا شوید. کامنت سایر فارسی آموزان را نیز می توانید ببینید.

برای تمرین خواندن می توانید متن درس را خودتان روخوانی کنید تا با واژگان فارسی و اصطلاحات آن اشنا شوید و اگر سوالی داشتید در قسمت کامنت گذاری درس بپرسید.

آموزش مکالمه فارسی

سلام، برای کلاس بعدی درس فارسی وسایل ارتباط جمعی را ببینید. سپس به سوال های آن در انجمن فارسی “مکالمه فارسی درباره وسایل ارتباط جمعی” پاسخ دهید.

برای فعالیت بهتر، کامنت های یکدیگر را هم خوانده و از همدیگر درباره موضوع مربوطه سوال بپرسید. به علاوه، به کامنت های همدیگر جواب دهید.

در این درس، شما با تاریخچه وسایل ارتباط جمعی آشنا می شوید. از زمان های بسیار دور تا به حال تغییرات زیادی در نحوه ارتباط انسان ها با یکدیگر روی داده است. با خواندن این درس، شما با واژگان فارسی در متن و در ارتباط با موضوع “وسایل ارتباط جمعی آشنا می شوید.

تمرین صحبت کردن فارسی

سلام، برای کلاس بعدی برای  می خواهیم درباره تاثیر پیشرفت تکنولوژی (Technology) بر زندگی صحبت کنیم.

به پرسش های انجمن فارسی با موضوع تاثیر پیشرفت تکنولوژی بر زندگی پاسخ دهید کامنت های همدیگر را بخوانید و از همدیگر سوال بپرسید.

آموزش خواندن و نوشتن فارسی با داستان و گفتگو درباره موضوع های متنوع

سلام، امیدوارم هفته خوبی رو گذرونده باشین.

برای تمرین شنیدن و خواندن فارسی درس «داستان فارسی پند پدر» را ببینید. در کلاس داستان را از زبان شما شنیده و بیشتر درباره آن صحبت می کنیم.

برای تمرین نوشتن، در انجمن فارسی با موضوع «مدیریت زمان» به سوال پرسیده شده پاسخ کامل دهید.

کامنت های همدیگر را بخوانید و درباره مدیریت زمان از همدیگر سوال بپرسید و جواب دهید.

سلام، پیشاپیش شب یلداتون مبارک باشه. اعضای مدرسه فارسی LELB Society،  شب خوبی را برایتان در کنار خانواده آرزو دارد.

برای این هفته درس “فعل کمکی در فارسی” را ببینید. تمرین مربوط به این درس را در انجمن فارسی “تمرین نوشتن با فعل کمکی در فارسی” انجام داده و پاسخ دهید. اگر سوالی درباره درس داشتید می توانید بپرسید.

سلام، برای کلاس بعدی داستان شیر و خرگوش باهوش را ببینید.

1- اینجا بنویسید که چه چیزی در این داستان برای شما جالب بود؟

2- اینجا از ما یک سوال مربوط به این داستان بپرسید.

3- به سوال همکلاسی خود پاسخ دهید.

4- به نظر شما آموزش زبان فارسی با داستان چه خوبی هایی دارد؟

1- داستان جالب است برای اینکه اهمیت حفظ آرامش در مواقع خطر را نشان می دهد.

2- اگر در مواقع خطر آرام بمانید چه اتفاقی می افتد؟

3- خرگوش چگونه توانست از شر شیر خلاص شود؟

4- به نظرم آموزش زبان فارسی از طریق داستان خوب است چون از آن لذت می برم و لغات جدیدی یاد گرفتم.

داستانهای فارسی برای کودکان در آموزش زبان فارسی راه بسیار مناسبی برای تمرین همه مهارت های زبانی از جمله خواندن، گوش دادن، نوشتن و صحبت کردن می باشد. به ویژه وقتی که داستان هم دارای متن باشد و هم دارای ویدیو.

فارسی آموزان هم می توانند داستان را به زبان خود تعریف کنند و خلاصه آن را بنویسند. داستان های جالب و آموزنده کودکان و نوجوانان فارسی آموز را سرگرم می کنند و به آنها درس های بزرگ و آموزنده  را در قالب داستان آموزش می دهند. بیان شفاهی داستان، راه مناسبی برای تمرین صحبت کردن در زبان فارسی می باشد. این کار هم در کلاس گروهی فارسی می تواند انجام شود و هم به شکل آموزش غیر همزمان زبان فارسی از طریق گذاشتن پیام صوتی در بین مدرس فارسی و فارسی آموز.

خیلی خوب بود، سوال های خوبی پرسیدی.

به نظر من خیلی جالب است که خرگوش و شیر بعنوان شخصیت های اصلی در بیشتر داستان ها هستند. در زبان های مختلف هم به همین شکل است.

در پاسخ به سوال ۲ شما باید بگم آرامش موقع ترس به ما امکان فکر کردن داده و در نتیجه می توانیم درست تصمیم گرفته و عمل کنیم.

سلام، برای کلاس بعدی فیلم کارتونی درباره مهارت تصمیم گیری را در انجمن آموزش زبان فارسی ببینید و به پرسش های آن در همان انجمن پاسخ دهید. به علاوه، یک سوال درباره تصمیم گیری آنجا بپرسید.

در کلاس آنلاین فارسی درباره موضوع این فیلم صحبت می کنیم.

می توانید یکی از چیزهایی که در تصمیم گیری به شما کمک می کند اینجا برای ما بنویسید.

چرا خیلی مهم است که کاری را قبل از شروع کار دیگر به پایان برسانیم؟

بله، بهتر است برای اینکه تمرکز بیشتری داشته باشیم، کارها را یکی یکی انجام دهیم. انجام دادن چند کار با هم باعث می شود نتوانیم تمرکز کافی برای انجام دادن آنها داشته باشیم. در نتیجه، ممکن است کیفیت کار پایین بیاید.

سلام، امیدوارم هفته خوبی رو پیش رو داشته باشید.

تغذیه سالم

برای کلاس بعدی، فیلم کارتونی درباره تغذیه سالم را در انجمن آموزش زبان فارسی مربوطه ببینید و به سوال های آن در همان انجمن جواب دهید.

اینجا، یک سوال درباره موضوع تغذیه سالم بپرسید و به سوال های همدیگر جواب دهید.

برخی از عادات غذایی که برای سالم ماندن مهم هستند کدامند؟

باید شام را زود بخوریم.

بله، نکته خیلی مهمی است. باید زود شام بخوریم و بلافاصله بعد از غذا نخوابیم.

صبحانه کامل خوردن هم خیلی مهم است، می‌توانید دلیل آن را بگویید؟

.خوردن یک صبحانه کامل مهم است برای اینکه شما را برای روز آماده می کند.

آیا خوردن گوشت بهتر است یا سبزیجات؟

سوال خیلی خوبی است، به نظر من خوردن سبزیجات به تنهایی برای بدن سالم کافی نباشد. البته این موضوع به سن افراد هم بستگی دارد.

در سن رشد یعنی کودکی و نوجوانی بدن به همه مواد غذایی نیاز دارد و گوشت یکی از منابع مهم پروتئین برای بدن است.

در دوران پیری، بدلیل برخی بیماری ها، خوردن گوشت زیاد به افراد توصیه نمی شود.

من فکر می کنم که خوردن سبزیجات و گوشت هر دو بسیار مهم هستند، بنابراین فکر می کنم خوردن هر دو برای سالم ماندن بسیار مهم است.

سلام، امیدوارم هفته خوبی را پشت سر گذاشته باشید.

آشنایی با ضرب المثل های فارسی

برای کلاس بعدی، فیلم کارتونی درباره زندگینامه دهخدا را در انجمن آموزش زبان فارسی مربوطه ببینید و به سوال های آن در همان انجمن جواب دهید. در این درس با بزرگترین مجموعه ضرب المثل های فارسی یعنی “امثال و حکم” آشنا می شوید که توسط علی اکبر دهخدا جمع آوری و نوشته شده است.

اینجا، یک سوال درباره فیلمی که دیدید پرسیده و به سوال های همدیگر جواب دهید.

به نظر شما نوشتن این همه کتاب برای دهخدا سخت بود؟

به نظر من هم کار سختی بود با توجه به آنکه در آن زمان امکانات امروزی برای نوشتن و تدوین کتاب نیز وجود نداشت. اما اگر افرادی مثل دهخدا تلاش نمی کردند شاید امروز بیشتر گفته ها و ضرب المثل های فارسی در گذر زمان از یاد رفته بود. برای اینکه مردم کمتر از آنها استفاده می کنند.

من فکر می کنم کار خیلی سختی بود اما دهخدا با پشتکار آن را انجام داد.

چطور در زبان فارسی این قدر ضرب المثل هست؟

چه سوال خوبی پرسیدی!

برای این که زبان فارسی، فرهنگ و ادبیات غنی داشته که توسط نویسندگان و شاعران از زمان های قدیم تا کنون حفظ شده است. واژگان و اصطلاحات فارسی گاهی معادل خارجی هم ندارند و باید معنی آن ها را بدانید تا بتوانید به زبان دیگر آن ها را بیان کنید.

سلام، روز زمستونی تون به خیر و خوشی باشه.

برای کلاس بعدی، داستان جالب و شنیدنی “روباه و زاغ” را ببینید به پرسش های آن در همان درس جواب بدهید. در اینجا یک سوال درباره داستان پرسیده و به سوال همدیگر جواب بدهید.

داستان روباه و زاغ همراه با شعر خواندنی آن

این داستان به شکل فقط شعر “روباه و زاغ” در کتاب های درسی قدیمی آمده بود که خواندن و فهمیدن معنی کلمات برای یادگیری سخت بود. ولی ما این شعر را به شکل متنی همراه با ویدئوی آموزشی ساده نویسی نموده و در پایان درس، معنی کلمات فارسی را آورده ایم تا یادگیری آن را برای کودکان و نوجوانان آسان کنیم.

دانلود کتاب آموزش زبان فارسی برای کودکان یا آموزش چند رسانه ای

دانلود کتاب آموزش زبان فارسی برای کودکان، روش آموزشی مناسبی برای آموزش زبان فارسی به کودکان غیر فارسی زبان نیست. برای اینکه، خواندن و فهمیدن کتاب برای آن ها به تنهایی سخت می باشد. علاوه بر آن، خواندن متن خالی، نه تنها خسته کننده می باشد، بلکه بیشتر کودکان نمی توانند با آن ارتباط برقرار کنند. شما می توانید به جای دانلود کتاب آموزش زبان فارسی برای کودکان، از درس های آموزشی چند رسانه ای و صدها داستان فارسی جذاب و آموزنده در مدرسه فارسی LELB Society استفاده نمایید.

چرا پرنده غذا را از دهانش انداخت؟

زاغ یا کلاغ می خواست تا آواز بخواند و به روباه نشان دهد که صدایش نیز مانند ظاهرش زیبا و دلنشین است. به این دلیل، دهانش را باز کرد تا آواز بخواند، ولی ناگهان، قالب پنیر از دهان یا منقارش به پایین افتاد و روباه آن را ربود یا دزدید.

سلام، امیدوارم هفته خوبی رو داشته باشین.

برای کلاس این هفته، داستان جالب “پاسخ زیرکانه” را در مجموعه آموزش زبان فارسی با لینک زیر ببینید. کلمات فارسی جدید را در آن یاد گرفته و به سوال هایش در کامنت همان درس جواب دهید.

داستان پاسخ زیرکانه در مجموعه آموزش زبان فارسی

برای تمرین بیشتر به سوال های زیر هم در اینجا جواب دهید.

1- معنی هر یک از کلمات زیر را نوشته و برای هر کدام یک جمله بسازید.

کسب کردن:

جرات کردن:

تحسین کردن:

خویشاوند:

زیرک:

نحیف:

2- چه کلمات جدیدی در این درس یاد گرفتید؟

3- شما بیشتر وقت تان را برای چه چیزی صرف می کنید؟

1- کسب: از کلاس های فارسی دانش کسب کردم.

جرات: جرات کردم با کوسه شنا کنم

تحسین: من مادرم را تحسین می کنم. او بامزه و مهربان است

خویشاوند:: من دوست دارم در تابستان به دیدن خویشاوند بروم.

زیرک: خواهرم خیلی زیرک است

نحیف: خیلی نحیف بودن خوب نیست

2- لغات جدیدی که امروز یاد گرفتم تحسین کردن و خویشاوند بود.

3- بیشتر وقتم را با خانواده ام می گذرانم.

آفرین، جمله هایی که ساختی نشان می دهد که معنی کلمات تازه در درس را فهمیدی.

ولی جرات خیلی زیادی می خواهد که با کوسه شنا کنی!

در جمله چهارم بهتر است بگویی: من دوست دارم در تابستان به دیدن خویشاوندانم بروم.

۱- .من در مدرسه دانش کسب می کنم

.من جرات کردم در استخر بپرم

.من پدرم را تحسین می کنم

.من خویشاوند زیادی دارم

.پدرم زیرک هست

.من یک ادم نحیف دیدم

۲- .من کلمات زیادی یاد گرفتم

۳- .من بیشتر وقتم را صرف جواب دادن به سوال ها کردم

آفرین که از وقت خود برای یاد گرفتن و درس خواندن استفاده کردی. جمله های کوتاه و درستی نوشتی که نشان می دهد کلمه های تازه درس را خوب یاد گرفتی. من خیلی خوشحال شدم و تلاش هر دوی شما را تحسین می کنم.

سلام،حالتون خوبه؟ اسفند ماه هم از راه رسید، می دونید یعنی چی؟ برای چی آماده می شیم؟ چه کارهایی انجام میدیم؟ (می تونید اینجا پاسخ بدین)

برای کلاس این جلسه، داستان “پیرمرد و نوه” را ببینید. به پرسش های آن در کامنت همان درس جواب دهید.

داستان پیرمرد و نوه – آموزش زبان فارسی با داستان

سلام. الان که اسفند ماه رسید یعنی عید نوروز به زودی میاد! خیلی خوشحالم چون برای عید نوروز لباس نو می پوشیم و با سبزه و سیب و سمنو و سنجد و سیر و سماق و سرکه دور هفت سین جمع می شویم.

بله، خیلی حس خوبی داره به پیشواز بهار رفتن. با خونه تکونی، همه چیز رو تمیز می کنیم. تصمیم های تازه برای سال جدید می گیریم. سفره هفت سین می چینیم و منتظر بهار می شیم.

سلام، کم کم به روزهای پایانی سال نزدیک می شیم. بوی طراوت و تازگی بهار حس خوبی به ما میده. برای کلاس فارسی این هفته در پاسخ به همین کامنت من میخواهم بنویسید: “چه حسی در بهار دارید؟”

درس جالب و خواندنی “ماری کوری دانشمند” را دیده و به سوال های آن در همان درس جواب دهید.

آموزش زبان فارسی درباره ماری کوری برای غیر فارسی زبانان

.من احساس شادی می کنم برای اینکه دیگر سرد نیست. من هم خوشحالم چون در بهار همه چیز تازه است.

از آمدن بهار خوشحالم چون در بهار تولد من است و هوا بسیار خوب است.

سلام، سال نو مبارک. امیدوارم سال خوبی را پیش رو داشته باشین.

اینجا در پاسخ به این کامنت بنویسید که “برای سال نو چه تصمیم هایی دارید؟

برای کلاس فارسی در سال نو یک درس جالب درباره مخترعین پرواز داریم. درس “برادران رایت” را ببینید. به پرسش های درس در کامنت خود درس جواب دهید.

آموزش زبان فارسی درباره برادران رایت با ویدیوی آموزشی

در سال جدید می خواهم بیشتر ورزش کنم و غذاهای سالم تری بخورم.

امیدوارم با پشتکاری که داری در تصمیم هات موفق باشی. در فارسی می گوییم: “عقل سالم در بدن سالم” یعنی اگر بخواهیم فکرمان خوب کار کند، باید بدن سالم داشته باشیم. خیلی خوب هست که به فکر سلامتی خودتان هستید.

من می خواهم در سال نو بیشتر ورزش کنم و بسکتبال را شروع کنم

آفرین، تصمیم خیلی خوبی هست. با ورزش کردن بدن ما سالم تر می شود. علاوه بر آن، برای انجام کارهای دیگر هم پر انرژی تر می شویم.

سلام، درس کلاس بعد را به آدرس ایمیل تان فرستادم. اگر مشکلی در درس داشتید یا هر سوال دیگری می توانید از طریق ایمیل با من در تماس باشید.

Viewing 47 reply threads
  • You must be logged in to reply to this topic.