آکادمی دوزبانه LELB Society فارسی و انگلیسی

آکادمی دوزبانه LELB Society پیشگام در آموزش آنلاین زبان فارسی و انگلیسی با بیش از 3800 درس اوریجینال فارسی و انگلیسی به همراه ویدیو و پشتیبانی 24 ساعته اساتید دوزبانه. برگزاری کلاسهای آنلاین فارسی و انگلیسی به شکل گروهی و خصوصی با تست رایگان

آکادمی دوزبانه LELB Society در یک نگاه

LELB Society is on WordPress to meet its student needs perfectly as an online bilingual academy of English and Persian

آکادمی دوزبانه LELB Society در تاریخ 7 جولای 2015 توسط دکتر محمد حسین حریری اصل تاسیس شد. برای تاسیس این آکادمی، دکتر حریری از سیستم مدیریت محتوای وردپرس WordPress استفاده کرده است.

Interactivity and social presence in online education Dr. Mohammad Hossein Hariri Asl's PhD Thesis

در ابتدای کار، آکادمی LELB Society، دوزبانه نبود و فقط برای آموزش زبان انگلیسی از آن استفاده می شد. در اصل، دکتر حریری برای انجام پروژه پایان نامه دکترای خود در رشته آموزش زبان انگلیسی، این وب سایت را ایجاد کرد. برای اطلاعات بیشتر درباره پایان نامه دکترای ایشان، اینجا را کلیک کنید.

ویدیوی این مقاله را ببینید

آرشیو درسهای فارسی و انگلیسی

Archive of Lessons at LELB Society

پس از دفاع از پایان نامه دکترا، من، دکتر حریری، با تلاش شبانه روز به کار بر روی سایت ادامه دادم. هرچند در ابتدا، بازخورد خوبی دریافت نکردم، ولی هرگز نا امید نشدم. با نگاهی به آرشیو درسهای فارسی و انگلیسی موجود در سایت، می توانید به پرکار بودن تیم ما پی ببرید.

در صفحه آرشیو درسها، بیش از 3800 درس فارسی و انگلیسی به شکل ماهانه آرشیو شده اند. عدد موجود در داخل پرانتز در مقابل هر آرشیو ماهانه، بیانگر تعداد درسهای موجود در هر آرشیو است.

آموزش آنلاین زبان فارسی

آموزش زبان فارسی آنلاین به شکل خصوصی و گروهی

از سال 2017 تا کنون، ما تصمیم گرفتیم که دپارتمان زبان فارسی در سایت را نیز افتتاح کنیم. باز هم این کار را با تردید شروع کردیم ولی با تولید مستمر منابع آموزش زبان فارسی که بیش از 350 درس فارسی به همراه ویدیو می باشد، توانستیم رتبه نخست را در گوگل و بینگ از آن خود کنیم.

خود شما نیز می توانید در موتورهای جستجو، کلیدواژه “آموزش آنلاین زبان فارسی” را جستجو کنید و وب سایت ما را در صفحه اول مشاهده کنید. همچنین، ما توانستیم در زمینه آموزش زبان فارسی به بزرگسالان غیر فارسی زبان در سطح جهانی، جایگاه ویژه ای به خود اختصاص دهیم.

پرورش کودک دوزبانه

Polyglot GRE Vocabulary Flashcard at LELB Society

پس از راه اندازی دپارتمان زبان فارسی و تلاش شبانه روز در این راستا، به فکر ارائه خدمت در زمینه پرورش کودک دوزبانه مسلط به فارسی و انگلیسی افتادیم. پرورش کودک دوزبانه در سایت ما به این دلیل آغاز شد که ما دیدیم در دو زمینه آموزش خودآموز زبان انگلیسی و آموزش خودآموز زبان فارسی منابع آموزشی کم نظیری داریم.

از سوی دیگر، تیم تولید محتوای سایت و اساتید ما، همه دوزبانه و مسلط به زبان فارسی و انگلیسی هستند. همچنین، از ترکیب آموزش همزمان و ناهمزمان یا asynchronous learning به بهترین شکل ممکن استفاده می کنیم. در نتیجه، آموزش در آکادمی دوزبانه LELB Society هرگز محدود به شرکت در کلاس آنلاین فارسی یا انگلیسی نمی شود.

Asynchronous Conversations in Farsi in Audio or Voice Discussion Board at LELB Society for Non-Persian Speakers

تیم مجرب ما به همراه اساتید دوزبانه، به شکل 24 ساعته به همه کامنت ها یا دیدگاه های صوتی و متنی زبان آموزان پاسخ می دهند. این یعنی، اعضای محترم سایت می توانند بدون هیچ محدودیت زمانی، با اساتید دوزبانه ما مکالمه و مکاتبه کنند.

persian story with lion and rabbit for non-Persian kids at LELB Society

یکی دیگر از دلایل شروع کار ما در زمینه پرورش کودک دوزبانه این بود که به ترجمه و بازنویسی داستانهای انگلیسی پرداختیم. متن اوریجینال داستانهای انگلیسی به همراه ویدیو در سایت موجود می باشد. وجود نسخه فارسی داستانهای انگلیسی به منظور آموزش فارسی با داستان باعث می شود که کودک دوزبانه بتواند در زمینه ادبیات تطبیقی یا comparative literature نیز آموزش ببیند.

Raise a bilingual child who knows Persian and English equally well about animals

به بیان ساده تر، کودک دوزبانه می تواند داستانهای فارسی و انگلیسی را با یکدیگر تطبیق دهد و مقایسه کند. این کار به فرایند آموزش زبان و پرورش کودک دوزبانه کمک بزرگی می کند. پس از مدتی، به فکر تشکیل کلاس انگلیسی برای کودکان افتادیم و ظرف مدت کوتاهی، بازخورد قابل توجهی از طرف خانواده ها دریافت کردیم.

آموزش همزمان و ناهمزمان زبان

English Conversation on CoronaVirus Safety Measures for IELTS & TOEFL

در شرایطی که پس از شیوع بیماری کرونا، خیلی از آموزشگاه ها به ناچار به آموزش آنلاین زبان روی آوردند، آکادمی دوزبانه LELB Society از همان آغاز کار خود در جولای 2015، یعنی حدود 4 سال و نیم پیش از گسترش ویروس کرونا، همه خدمات آموزشی خود را به شکل آنلاین ارائه می داد.

precocious LELB Society

دلیل این انتخاب آگاهانه این بود که آکادمی ما بین المللی است و نه فقط در ایران، بلکه در سرتاسر جهان به امر آموزش آنلاین زبان می پردازد. از سوی دیگر، آکادمی ما با مدیریت دقیق و هوشمندانه دکتر حریری، جلوتر از زمان فکر می کند و پیش می رود.

Asynchronous Conversation in English to Practice Speaking at LELB Society

چرا که پس از گسترش بیماری کرونا و گرایش آموزشگاه ها و مراکز آموزشی به سیستم آموزش آنلاین، آکادمی ما باز هم یک قدم جلوتر از مراکز آموزشی دیگر برداشته و از ترکیبی از آموزش همزمان و ناهمزمان با استفاده از آموزش معکوس یا وارونه Flipped learning در امر آموزش زبان استفاده می کند.

round table activity at LELB Society

یکی از بارزترین فعالیت های آموزشی که دکتر حریری و سایر اساتید در آکادمی دوزبانه LELB Society از آن استفاده می کنند، Round Table Activity یا فعالیت میزگردی می باشد. در فعالیت میزگردی که دکتر حریری در پایان نامه دکترای خود آن را برای اولین بار مطرح کرد و پرورش داد، همه چهار مهارت زبانی به شکل طبیعی تقویت می شوند.

سایتی بر اساس عضویت

Login or register at LELB Society

آکادمی دوزبانه LELB Society در ابتدا مطالب را برای همه بازدیدکنندگان به شکل رایگان ارائه می داد. ولی پس از دو سال تلاش شبانه روز در زمینه تولید محتوای اوریجینال، دکتر حریری تصمیم گرفت که آکادمی LELB Society را طوری طراحی کند که تنها برای اعضای سایت قابل استفاده باشد.

از آنجایی که ما مصرف کننده کتابها و تولیدات دیگران نیستیم و خودمان دست به قلم هستیم، تولیدات علمی و آموزشی ما برای ما و زبان آموزان سایت بسیار با ارزش هستند. همچنین، قانون کپی رایت یا حق چاپ در ایران متاسفانه جایگاه ویژه ای ندارد. این موضوع نیز سبب شد تا دکتر حریری در طراحی سایت LELB Society، کلیه درسهای فارسی و انگلیسی سایت را منحصرا برای اعضای محترم سایت قابل دسترس سازد.

البته بازدیدکنندگان عادی می توانند به مقالات علمی، بسته های آموزشی، صفحات مربوط به برچسب ها، آرشیو دروس و نتایج جستجو در سایت دسترسی داشته باشند. با این حال، برای ورود به درسها و یا نوشتن کامنت، ورود به کلاسهای آنلاین و غیره، باید از فیلتر عضویت بگذرند.

خدمات آکادمی دوزبانه LELB Society

با وجود مطالب آموزشی رایگان و فراوان که در دنیای اینترنت و دهکده جهانی قابل دسترس است، ساماندهی سایتی بر اساس عضویت، کار بسیار پیچیده ای می باشد. اگرچه بیشتر مطالب آموزشی رایگان موجود، از کیفیت پایینی برخوردار هستند، با این وجود، متقاعد کردن یک بازدیدکننده عادی به عضویت در سایت، کار بسیار دشواری است.

از این رو، ما بر آن شدیم تا کیفیت خدمات آموزشی خود را به گونه ای بالا ببریم، که نه تنها در ایران، بلکه در سرتاسر جهان، صدها عضو فعال و راضی داشته باشیم. در زیر، به شرح مختصری از خدمات ممتاز آکادمی دوزبانه LELB Society می پردازیم.

آموزش واژگان در متن

Learn vocabulary in context with illustrated flashcards at LELB Society

دکتر حریری به تنهایی از پیدایش LELB Society در جولای 2015 تا کنون، به ایجاد و به روز رسانی کامل ترین دیکشنری مصور دنیا حاوی واژگان آکادمیک پرداخته است. با استفاده از این بسته آموزشی که در حال حاضر، حاوی بیش از 2600 واژه آکادمیک و دشوار می باشد، اعضای سایت می توانند به آموزش واژگان در متن با تصویر بپردازند.

هر کدام از این 2600 واژه، دربرگیرنده بخشهای زیر می باشد:

  • تصویر کاملا گویا حتی برای واژگان کاملا انتزاعی مانند jealousy
  • تعریف ساده و قابل فهم از واژه بدون استفاده از ترجمه، و مستقیم به زبان انگلیسی
  • الفبای آوایی بین المللی یا International Phonetic Alphabet برای آگاهی از چگونگی تلفظ صحیح واژگان
  • استفاده از واژه در متون واقعی و نه متون و مثالهای استخراج شده از دیکشنری های رایج دنیا، متون واقعی مانند بخشی از یک کتاب، متن فیلم، شعر، نمایشنامه، مجله، وب سایت و غیره با ذکر منبع
  • مترادف و متضاد در صورت وجود داشتن آنها
  • هم خانواده از یک واژه یا part of speech
  • واژگان مرتبط از نظر مفهومی یا معنایی با استفاده از سیستم برچسب یا tagging در وردپرس WordPress
  • استفاده از برترین نرم افزار متن به گفتار یا text-to-speech که به زبان آموز کمک می کند با انتخاب هر قسمتی از متن، به متن انتخاب شده به شکل صوتی گوش دهد

این 2600 واژه که هر روز نیر بر تعداد آنها افزوده می شود، حاوی بسته های آموزشی زیر می باشد:

کلاس آمادگی آیلتس

IELTS preparation course for the 4 skills

آکادمی LELB Society کلاسی به شکل گروهی و آنلاین برای آمادگی آزمون آیلتس برگزار می کند. در کلاس آمادگی آیلتس، هر چهار مهارت زبانی به شکل عملی و طبیعی تمرین می شوند. مدرس این کلاس، دکتر محمد حسین حریری اصل، موسس LELB Society می باشد.

IELTS Preparation Course Online

کلاس آمادگی آزمون آیلتس نیز بر اساس ترکیبی از آموزش همزمان در کلاس آنلاین و آموزش ناهمزمان زبان انگلیسی می باشد. متقاضیان شرکت در آزمون آیلتس و اعضای گرامی سایت می توانند مقالات آیلتس خود را برای ما ارسال کنند تا ما با دقتی بالا آنها را ارزیابی نماییم.

در حال حاضر، بیش از 210 مقاله آیلتس را ارزیابی کرده ایم. همه این مقالات آیلتس، توسط اعضای سایت برای ما ارسال شده اند. تمامی اشتباهات گرامی در مقالات آیلتس نیز تصحیح می گردد. همچنین، اعضای دیگر سایت نیز می توانند بازخورد خود را در ارتباط با مقاله شما ارائه دهند، و بدین شکل، آموزش یا یادگیری مشارکتی شکل می گیرد.

همچنین، در این کلاس، درباره پرسش های چالشی در زبان انگلیسی در سر کلاس بحث می کنیم. این کار برای تمرین بارش فکری یا brainstorming بسیار ایده آل می باشد. برای بخش مصاحبه آزمون آیلتس نیز، هر هفته، یک آزمون مصاحبه آیلتس برگزار می کنیم و آن را نمره دهی و ارزیابی می نماییم.

اعضای محترم سایت که متقاضی شرکت در آزمون آیلتس هستند، می توانند به شکل ناهمزمان از بسته آموزش خودآموز زبان انگلیسی موجود در سایت استفاده کنند. این بسته به شما کمک می کند تا مهارت های خواندن و شنیدن را به بهترین شکل ممکن تقویت کنید.

English Documentary on Lions with Transcript & Flashcards at LELB Society
English Documentary on Lions

به عنوان مثال، می توانید به صدها مستند جذاب و علمی زبان انگلیسی به همراه متن رونویسی شده آنها دسترسی داشته باشید. با دیدن ویدیوی مستندهای انگلیسی و خواندن متن اصلی آنها می توانید مهارت های شنیدن و خواندن را تقویت کنید. همچنین می توانید دایره واژگان آکادمیک خود را افزایش دهید. زیرا به کمک دیکشنری مصور سایت، می توانید واژگان آکادمیک را در داخل متن و با تصویر بیاموزید.

برگزاری وبینارهای رایگان

Join our free webinars on interesting topics

آکادمی دوزبانه LELB Society از تمامی بازدیدکنندگان سایت دعوت می کند تا در وبینارهای هفتگی سایت شرکت کنند. شرکت در این وبینارها برای همه بازدیدکنندگان رایگان می باشد و برای شرکت در آنها، نیاز به عضویت در سایت نیست.

وبینارهای هفتگی ما در دو زبان فارسی و انگلیسی برگزار می شوند. در این وبینارها، درباره موضوعات علمی، آموزشی و مفید بحث و گفتگو می کنیم. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره وبینارهای هفتگی ما و شرکت رایگان در آنها، اینجا را کلیک کنید.

در آخر باید اضافه کنم که خدمات آموزشی آکادمی LELB Society بسیار گسترده می باشد و روز به روز نیز بر تعداد و کیفیت آنها افزوده می شود. شما می توانید از صفحه راهنمای سایت به زبان انگلیسی استفاده کنید تا با جزئیات بیشتری از خدمات و ویژگی های آموزشی سایت آشنا شوید. همچنین می توانید از جدول هزینه ها و تخفیف های ویژه سایت دیدن فرمایید.

This page was published on Apr 30, 2022 by